Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Nyhedsarkiv

13-08-14

Lionsclub løb i Blokhus 2014

af Peter Lindegaard Hansen

Resultatliste 2014


 

Placering Startnr. Navn Netto tid Min/km Distance
1 24 Charlotte Ramme 00:19:40.81 03:56:00 5 km
2 63 Alexander Lada 00:20:03.49 04:00:00 5 km
3 18 Tina Thunbo 00:21:09.41 04:13:00 5 km
4 71 Tina Møller 00:22:54.58 04:34:00 5 km
5 28 Mette Nielsen 00:24:19.23 04:51:00 5 km
6 55 Johanna Kasch 00:26:06.97 05:13:00 5 km
7 74 Johanne Jensen 00:26:24.18 05:16:00 5 km
8 26 Mie Baastrup 00:26:52.96 05:22:00 5 km
9 75 Bente Mæhlisen 00:27:26.72 05:29:00 5 km
10 27 Karina Heby Kanstrup 00:28:20.96 05:40:00 5 km
11 2 Lone Toft Nielsen 00:28:34.91 05:42:00 5 km
12 15 Mette Djernis 00:28:48.61 05:45:00 5 km
13 36 Nicoline Vall Bøgh 00:28:53.80 05:46:00 5 km
14 37 Gitte Vall Bøgh 00:28:55.01 05:47:00 5 km
15 70 Hanne Falbe 00:28:58.96 05:47:00 5 km
16 21 Inger Toft Jellesen 00:29:03.24 05:48:00 5 km
17 9 Frederikke Lunde Holmegaard 00:29:09.61 05:49:00 5 km
18 10 Camilla Nielsen 00:29:13.60 05:50:00 5 km
19 6 Hanne Lund Søhus 00:29:18.43 05:51:00 5 km
20 69 Kirsten Vestergaard 00:29:18.93 05:51:00 5 km
21 76 Helle Andersen 00:29:22.55 05:52:00 5 km
22 68 Michelle Lundtoft 00:30:11.29 06:02:00 5 km
23 54 Petra Kasch 00:30:22.28 06:04:00 5 km
24 59 Birthe Kronborg 00:30:56.91 06:11:00 5 km
25 4 Rikke Olssen 00:31:38.02 06:19:00 5 km
26 29 Anne-Sofie Nielsen 00:31:45.90 06:21:00 5 km
27 62 Mette Christensen 00:32:07.76 06:25:00 5 km
28 46 Nicoline Lønstrup Kristensen 00:32:54.27 06:34:00 5 km
29 73 Pia Kær Nielsen 00:33:22.46 06:40:00 5 km
30 60 Amalie Lindskou-Mouritsen 00:33:23.35 06:40:00 5 km
31 61 Louise Lindskou-Mouritsen 00:33:24.23 06:40:00 5 km
32 64 Zeike Christiansen 00:33:28.82 06:41:00 5 km
33 11 Jonna Nielsen 00:33:34.99 06:42:00 5 km
34 67 Birgit Knudsen 00:33:37.59 06:43:00 5 km
35 72 Anja Jensen 00:33:38.21 06:43:00 5 km
36 5 Mai Langeland 00:34:04.73 06:48:00 5 km
37 23 Dorte Ditlev Borup 00:34:07.32 06:49:00 5 km
38 22 Line Toft Jellesen 00:34:21.67 06:52:00 5 km
39 35 Lene Esbech Hansen 00:34:42.17 06:56:00 5 km
40 47 Birgit L Vestergaard 00:36:21.33 07:16:00 5 km
41 49 Emilie Albrechtsen 00:36:47.49 07:21:00 5 km
42 51 Karoline Valbirk 00:36:47.72 07:21:00 5 km
43 48 Nikoline Albrechtsen 00:36:48.58 07:21:00 5 km
44 56 Birgitte Bach Andersen 00:38:04.55 07:36:00 5 km
45 12 Gitte Jeppesen 00:40:24.73 08:04:00 5 km
46 13 Bente Drejergaard 00:40:52.83 08:10:00 5 km
47 19 Helle Ravn Mortensen 00:41:01.91 08:12:00 5 km
48 53 Bente Rendbæk 00:41:01.98 08:12:00 5 km
49 17 Mette Berthelsen 00:44:04.55 08:48:00 5 km
50 30 Kirsten Skriver Steffensen 00:44:46.69 08:57:00 5 km
51 31 Anna Skriver Steffensen 00:44:47.65 08:57:00 5 km
52 32 Ulla Christensen 00:44:49.45 08:57:00 5 km
53 57 Signe Kristensen Riise 00:44:54.18 08:58:00 5 km
54 58 Mariann Kristensen 00:44:55.03 08:59:00 5 km
55 50 Susanne Albrechtsen 00:44:59.41 08:59:00 5 km
56 52 Inge Valbirk 00:44:59.04 08:59:00 5 km
57 34 Dorte Hansen 00:48:55.85 09:47:00 5 km
58 33 Tove Møller Madsen 00:48:56.61 09:47:00 5 km
59 42 Rikke Moesgaard Leth 00:50:22.65 10:04:00 5 km
60 39 Pernille Larsen 00:50:29.94 10:05:00 5 km
61 20 Elin Nielsen 00:53:59.63 10:47:00 5 km
62 44 Lone Grøn 00:54:01.65 10:48:00 5 km
63 41 Trine Holm 00:54:01.09 10:48:00 5 km
64 45 Birgit Svendsen 00:54:01.28 10:48:00 5 km
65 7 Irene Borgen 00:54:28.85 10:53:00 5 km
66 78 Karen Bjerg 00:57:31.29 11:30:00 5 km
67 38 Elin Møller 00:57:42.67 11:32:00 5 km
68 16 Karen Anker Larsen 00:57:47.94 11:33:00 5 km
69 66 Rita Nielsen 00:57:58.21 11:35:00 5 km
70 65 Jytte Troelsen 00:57:59.99 11:35:00 5 km
71 25 Lisbeth Selvejer Sørensen - - 5 km
72 77 Brynhild Solås - - 5 km
0 kommentarer

09-08-14

VDM hvidover

af Esben Elbæk

Så er første dag til ende.

 

Maja fik oprejsning fra  sidste år med tiden 15.08 (sidste år lød 100 meteren på 16.80) hvilket gav en sølv medalje.

0 kommentarer