Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Blokhus Kvindeløb 2008

Resultatliste fra Blokhus Kvindeløb d. 13. august 2008 arrangeret af Lions Club Pandrup til fordel for den internationale kamp mod blindhed.

5 km

Nr. Navn By Tid
1 Zenia Heilskov Mogensen Skørping 00:19:10
2 Helle O. Pedersen 00:22:20
3 Lene Vangsgaard Pandrup 00:24:11
4 Lotte Tranberg Århus N. 00:24:58
5 Vibeke Reimer Svenstrup 00:25:06
6 Ulla Hougaard Aalborg 00:25:28
7 Maria Winding Cristensen Pandrup 00:26:00
8 Rikke Dusgaard Holstebro 00:26:23
9 Julie Sørensen Fjerritslev 00:26:26
10 Gitte Bech Aalborg 00:26:52
11 Helle Carstensen Pandrup 00:27:15
12 Lone Toft Nielsen Hjallerup 00:27:16
13 Ditte Bentzen Aabybro 00:27:25
14 Pernille Winding Cristensen Pandrup 00:27:35
15 Anna Maarup Godsk Brønderslev 00:27:39
16 Malene Hald Quittenbaum Brønderslev 00:27:45
17 Anne Marie Kjeldsen Saltum 00:27:56
18 Ann Larsen Pandrup 00:28:03
19 Rikke Hommelgaard Gistrup 00:28:05
20 Marie Baastrup Pandrup 00:28:08
21 Annette Nielsen Brønderslev 00:28:09
22 Katrin Nielsen Tårs 00:28:16
23 Regitze Hegelund Madsen Aabybro 00:28:24
24 Lene Hegelund Jørgensen Aabybro 00:28:25
25 Rikke Koldkjær 00:28:43
26 Mette Tøttrup Gade Saltum 00:28:44
27 Helle Tøttrup Saltum 00:28:45
28 Annette Winding Cristensen Pandrup 00:28:54
29 Tove Jensen Brønderslev 00:28:55
30 00:29:13
31 Lone Fjeldsø 00:29:14
32 Jette Olsen Pandrup 00:29:15
33 Agnete Rimers Aalborg 00:29:17
34 Trine Jungersen Aabybro 00:29:25
35 Thea Hove Kristensen Aabybro 00:29:26
36 Ulla Ponsaing Aabybro 00:29:27
37 Mette Lykke Kristensen Aalborg 00:29:28
38 Mette Dige 00:29:31
39 Anne Lyngberg-Andersen Aalborg 00:29:32
40 Anette Jungersen Aabybro 00:29:32
41 Lisbeth Køgs Andersen Hjørring 00:29:34
42 Hanne Jespersen 00:29:40
43 Eva Althoff Bengaard Aabybro 00:29:41
44 Lisbeth Jensen Pandrup 00:29:42
45 Kirsten Vestergaard Pandrup 00:29:47
46 Marianne Hansen Kaas 00:29:53
47 Eva Hansen Kaas 00:29:54
48 Rikke Jensen Brønderslev 00:29:56
49 Tine Hemmingsen Aabybro 00:29:57
50 Linda Madsen Bjerringbro 00:30:06
51 Sabine Svendsen Aalborg 00:30:06
52 Michela Klitgaard Aalborg SØ 00:30:16
53 Tina Stoltze Aabybro 00:30:19
54 Ellen Sørensen Fjerritslev 00:30:23
55 Anette Klitgaard Aalborg SØ 00:30:24
56 Else Marie Andersen Skørping 00:30:31
57 Pia Aaholm Gadeberg Brønderslev 00:30:34
58 Charlotte Raunholt Pandrup 00:30:39
59 Bente Grøndahl Sulsted 00:30:41
60 Lisbeth Guldberg Nielsen Pandrup 00:30:49
61 Jeanette Kristensen Vadum 00:30:58
62 Birthe Kirstine Elmer Blokhus 00:31:17
63 Susanne Pedersen Aabybro 00:31:39
64 Hanne Tølbøll Pandrup 00:31:44
65 Kristina Jensen Aabybro 00:31:45
66 Lisbeth Jensen Brønderslev 00:31:50
67 Jytte Hejlesen Pandrup 00:31:50
68 Michelle Vægter Aabybro 00:31:55
69 Lise Lund Pandrup 00:32:03
70 Mette B. Larsen Pandrup 00:32:04
71 Emma Yderstræde Tranum Aabybro 00:32:05
72 Jeanette Rokkjær Hjørring 00:32:10
73 Louise Pedersen Thorup Vadum 00:32:15
74 Ruth Munk Jensen Hjørring 00:32:17
75 Lene Y. Pedersen Aabybro 00:32:18
76 Pennie kjær Brønderslev 00:32:20
77 Lisbeth Diinhoff Pandrup 00:32:23
78 Lisbeth Selvejer Sørensen Aabybro 00:32:27
79 Jytte Gade Kristensen Aabybro 00:32:28
80 Charlotte Guldberg Pandrup 00:32:36
81 Helene Nielsen Brønderslev 00:32:39
82 Hanne Smith Aabybro 00:32:43
83 Lene Krogh Jensen Brønderslev 00:32:54
84 Lene Yderstræde Aabybro 00:32:58
85 Ingelise Jacobsen Aalborg 00:33:03
86 Lina Kristiansen Brønderslev 00:33:04
87 Lone C. Froulund Pandrup 00:33:10
88 Rudi Steffensen Pandrup 00:33:27
89 Mette Hvidberg-Hagen Pandrup 00:33:27
90 Rikke Toft Pandrup 00:33:35
91 Ane Margrethe Imer Løgstør 00:33:41
92 Birthe Hjortshøj Skov Aabybro 00:33:50
93 Dorte Pedersen Vadum 00:33:56
94 Line Froulund Pandrup 00:34:15
95 Karin Andersen Pandrup 00:34:15
96 Katja Kjær Rask Storvorde 00:34:18
97 Lene Østergaard Pedersen Aabybro 00:34:20
98 Maja Strandberg Hjørring 00:34:46
99 Diana Green Themsen Sulsted 00:34:46
100 Sisse Hove Sørensen Aalborg 00:34:46
101 Malene Dahl Aalborg 00:35:02
102 Mette Schiønning Jensen Pandrup 00:35:03
103 Gurli Simonsen Aabybro 00:35:03
104 Lene Thestrup Østergaard Pandrup 00:35:03
105 Lone Kristiansen Brønderslev 00:35:14
106 Inga Hansen Pandrup 00:35:17
107 Ulla Juel Jensen Gistrup 00:35:32
108 Maiken Larsson Aalborg 00:35:33
109 Else Olesen Brovst 00:35:48
110 Inge Lise Holm Brønderslev 00:36:02
111 Lisa Ann Danielsen Blokhus 00:36:03
112 Malene Zimmer Precht Aabybro 00:36:07
113 Alberte Sørensen Aabybro 00:36:34
114 Jette Hansen Aabybro 00:36:35
115 Lone Steffensen Aabybro 00:36:49
116 Connie Guldager Saltum 00:37:02
117 Ingrid Jensen Brønderslev 00:37:07
118 Bettina Hvidberg Clausen Pandrup 00:37:15
119 Anne Bock Aalborg SØ 00:37:18
120 Karen Sørensen Brønderslev 00:37:23
121 Ulla Vestermark Saltum 00:37:24
122 Carina Toft Larsen Pandrup 00:37:39
123 Dorte Thorsen Brovst 00:37:42
124 Trine Poulsen Aabybro 00:37:44
125 Margrethe Rasmussen Løkken 00:37:46
126 Inger Årup Pandrup 00:37:46
127 Jytte Eriksen Pandrup 00:38:10
128 Sisse Sørensen Aabybro 00:38:21
129 Anette Lund Pandrup 00:38:51
130 Charlotte Christiansen Pandrup 00:38:52
131 Mette Kristensen Pandrup 00:38:53
132 Kirsten Jacobsen Pandrup 00:39:21
133 Birgitte Thorsø Blokhus 00:40:18
134 Louise Andersen Aabybro 00:41:31
135 Birgit Krogh Aabybro 00:41:32
136 Katrine Nielsen Brønderslev 00:41:51
137 Merete Bech Blokhus 00:41:55
138 Tove Hau Jensen Aabybro 00:42:05
139 Mette Hau Larsen Aabybro 00:42:06
140 Anna Madsen Thisted 00:42:20
141 Julie Holsko Aabybro 00:42:22
142 Pia Bonkegaard Pandrup 00:42:29
143 Rikke Christensen Pandrup 00:42:29
144 Louise Nielsen Pandrup 00:42:30
145 Susanne Kristensen Aabybro 00:42:31
146 Ellen M. Andersen Pandrup 00:42:37
147 Esther Steffensen Pandrup 00:42:43
148 Julie Norring Gundersen Pandrup 00:42:58
149 Line Valentin Christensen Pandrup 00:42:58
150 Rita Nielsen Pandrup 00:43:26
151 Maja Bonkegaard Pandrup 00:43:32
152 Inger Kjædegaard Pandrup 00:43:32
153 Kirsten Fjeldsø Aabybro 00:43:56
154 Lene Albertsen Brønderslev 00:44:27
155 Hanne Kjelgaard Brønderslev 00:44:29
156 Jette Aakær Pandrup 00:44:40
157 Majbrit Larsen Aabybro 00:46:29
158 Dorthe Trudslev Pandrup 00:46:32
159 Dorte Rømer Pandrup 00:46:33
160 Dorthe Munch Aalborg 00:46:34
161 Mette Holsko Aabybro 00:47:26
162 Julie Smith Aabybro 00:47:42
163 Inger Sørensen Aabybro 00:47:53
164 Rikke Kronstrand Frederiksberg 00:48:33
165 Katrine Kronstrand Pandrup 00:48:33
166 Helle Kronstrand Pandrup 00:49:05
167 Line Steffensen Pandrup 00:50:27
168 Trine Froulund Pandrup 00:50:28
169 Gunhild Andreasen Saltum 00:50:46
170 Thea Andreasen Saltum 00:50:47
171 Pernille Christensen Brovst 00:50:51
172 Maria Laura 00:51:00
173 Bente Thomsen Aabybro 00:51:05
174 Hanne Christensen Aabybro 00:51:05
175 Doris Drustrup Aabybro 00:51:10
176 Elna Bach 00:51:11
177 Inger Østergaard Saltum 00:52:00
178 Elin Kindberg Saltum 00:52:00
179 Lone Smith Pandrup 00:52:18
180 Lisbeth Østergaard Pandrup 00:52:45
181 Dorte H. Jørgensen Blokhus 00:52:45
182 Ingelise Jensen Pandrup 00:52:45
183 Brita Brandt Andersen Pandrup 00:52:46
184 Jane Møller Petersen Aabybro 00:52:51
185 Hanne Fyllgraf Aabybro 00:53:09
186 Bitten Pedersen Aabybro 00:53:12
187 Birgitte Jonstrup Aabybro 00:53:12
188 Benthe Jensen Blokhus 00:53:34
189 Ida Mikkelsen Blokhus 00:53:35
190 Hanne Volsholt Pandrup 00:53:46
191 Lone Roosewelt Aalborg 00:53:46
192 Karin Brunsgaard Hune 00:53:46
193 Tonnie Larsen Blokhus 00:54:16
194 Heidi Rasmussen Pandrup 00:54:18
195 Lonni Rasmussen Blokhus 00:54:18
196 Kirsten Høgenhaug Poulsen Pandrup 00:54:39
197 Mariann Løndahl Eriksen 00:54:50
198 Emma Boysen Pandrup 00:54:51
199 Else Marie Grundsøe Pandrup 00:54:52
200 Lærke Rasmussen Blokhus 00:55:10
201 Kamilla Kramer Pandrup 00:55:10
202 Inger Buus Pandrup 00:55:13
203 Helle Christensen Kokkedal 00:55:13
204 Anne Bruun Pandrup 00:55:14
205 Anne-Grethe Saksager Blokhus 00:55:18
206 Marianne Juhler Blokhus 00:55:18
207 Vibeke Boysen Pandrup 00:55:33
208 Karen Anker Larsen Blokhus 00:56:08
209 Elin Møller Pandrup 00:56:09
210 Else Overgaard Pandrup 00:56:10
211 Birgitte Nielsen Pandrup 00:56:42
212 Karen Bjerg Vadum 00:56:43
213 Lizzi Belstup Pedersen Pandrup 00:56:44
214 Else Houen Pandrup 00:56:45
215 Jannie Søhus Aalborg 00:56:45
216 Tove Søhus Pandrup 00:56:46
217 Jette Alice Brogaard Pandrup 00:56:47
218 Irene Olesen Pandrup 01:01:44
219 Birgitte Mermolja 01:01:45
220 Jane Hejlesen Pandrup 01:01:45
221 Birgit Lerche Pandrup 01:02:59
222 Eva Hellemann Aalborg 01:03:00
223 Birthe Dittmann Aalborg 01:03:01
224 Helle Koldsø Aalborg SØ 01:03:03
225 Annelise Raaeh Olsen Nørresundby 01:03:05
226 Mona Stephansen Saltum 01:35:32

8 km

Nr. Navn By Tid
1 Charlotte Thorsted Frederiksberg 00:36:38
2 Camilla Abel Lindholm Aalborg 00:36:51
3 Annemarie Simonsen Aalborg 00:38:31
4 Hanne Munk Madsen Aalborg 00:41:47
5 Kristina Madsen Kolding 00:42:44
6 Ulla Fløche Vodskov 00:43:05
7 Tina Andersen Fjerritslev 00:44:03
8 Pernille Larsen Aabybro 00:44:32
9 Britta Svendsen Aars 00:44:37
10 Anette Bertelsen Brønderslev 00:45:09
11 Johanne Bøknæs 00:45:27
12 Ida Madsen Pandrup 00:45:56
13 Karina Jensen Storvorde 00:46:20
14 Pernille Kronborg Aabybro 00:46:30
15 Karin Harregaard Aabybro 00:46:33
16 Dorte Steffensen Aabybro 00:47:36
17 Mona Sigen Pandrup 00:47:48
18 Rikke Vingaa Aabybro 00:47:48
19 Connie Jeppesen Aabybro 00:47:49
20 Eva L. Jensen 00:47:55
21 Camilla Brunsgaard Kolding 00:48:04
22 Gitte Dolmer Pandrup 00:48:13
23 Marianne Jensen Pandrup 00:48:51
24 Maria Buchvol Sulsted 00:48:59
25 Lykke Banke Sørensen Pandrup 00:49:00
26 Tina Møller Aalborg 00:49:12
27 Mette Christensen Aabybro 00:49:41
28 Helen Mejlholm Pandrup 00:49:53
29 Pia Kronborg Aabybro 00:50:21
30 Dorthe Gamst Boelskifte Pandrup 00:50:46
31 Anne Holmsgaard Aabybro 00:50:49
32 Pia Susanne Kristensen Pandrup 00:50:52
33 Sarah Holm Aabybro 00:50:55
34 Ann Brun Dissing Dronninglund 00:50:56
35 Marlene Kræmmer Sparre Dronninglund 00:50:57
36 Sussie Darwin Madsen Aalborg 00:51:01
37 Laura Hughes Larsen Svenstrup J. 00:51:04
38 Kathrine Marie Elmer København K 00:51:04
39 Henriette Gammelby 00:51:09
40 Mie Sloth Rasmussen Sulsted 00:51:15
41 Anette Abel Aalborg 00:51:35
42 Ann Winther Pandrup 00:51:43
43 Anja Jensen Pandrup 00:51:58
44 Ruth Sørensen Pandrup 00:52:18
45 Annette Møller Pandrup 00:52:19
46 Heidi Bach Aabybro 00:52:21
47 Minne Sondrup Johansen Aalborg SV 00:52:31
48 Sanne Saabye Nørresundby 00:53:14
49 Helle Clausen Brønderslev 00:54:25
50 Ilse Iversen Aalborg SV 00:54:26
51 Pia Steen Bjerring Pandrup 00:54:29
52 Helene Mejlhede Blokhus 00:54:34
53 Helle Weile Larsen Brønderslev 00:54:35
54 Gitte Larsen Aabybro 00:54:36
55 Dorthe Olsen Brønderslev 00:54:45
56 Pernille Vestergaard Hejlesen Aalborg 00:54:46
57 Anne Katrine Jensen Aalborg SV 00:55:46
58 Lise Christiansen Aalborg 00:55:59
59 Mette Bjørnlund Løgstør 00:56:21
60 Jette Holmgaard Pandrup 00:56:26
61 Jette Larsen Blokhus 00:56:49
62 Inge Mogensen Aalborg 00:56:52
63 Ellen Margrethe Christensen Løkken 00:56:53
64 Gitte Bjerregaard Aalborg SØ 00:56:59
65 Bibbi Winther Blokhus 00:58:31
66 Lisbeth Troldborg Aabybro 00:58:44
67 Anette Rosseel Støvring 00:59:24
68 Hanne Odgaard Iversen Brovst 01:02:07
69 Susanne Honoré Østergaard Blokhus 01:03:06
70 Birgitte Schantz Laursen Pandrup 01:03:07
71 Birgitte Kathrine Reng Pandrup 01:03:49
72 Karin Germann Brovst 01:08:38
73 Karen Larsen Saltum 01:09:12
74 Karin Guldager Saltum 01:09:13
75 Joan Sørensen Brønderslev 01:15:47
76 Anja K. Christiansen Pandrup 01:20:51
77 Caroline Støve Pandrup 01:20:55
78 Alfrida Pedersen Brønderslev 01:23:01
79 Karen Kjær Brønderslev 01:23:02
80 Birthe Plesner Blokhus 01:23:59
81 Ingrid Christiansen Brovst 01:24:01
82 Helle Svenningsen Pandrup 01:29:39
83 Inger Villadsen Pandrup 01:31:02
84 Else Marie Jensen Vadum 01:31:02
85 Mette Skøttrup Brønderslev 01:31:50
86 Lone Stavad 01:31:52
87 Bitten Boelt Nielsen Brønderslev 01:31:53
88 Hanne Støve Pandrup 01:32:04
89 Hanne R. Christiansen Pandrup 01:32:04
90 Birgitte Nielsen Pandrup 01:32:08
91 Nina Jensen Pandrup 01:32:11
92 Birthe Ørtoft Pandrup 01:32:12
93 Nikoline Gjøl Jensen Brønderslev 01:32:22
94 Camilla Støve 01:32:23
95 Reinicke Fjerritslev 01:33:44
96 Aase Nielsen Saltum 01:33:45
97 Inge Jacobsen Brovst 01:35:09
98 Lone Nør 01:35:10
99 Gun Thomsen Saltum 01:35:30
100 Bodil Jensen Saltum 01:35:31
101 Gudrun Mortensen Saltum 01:35:33
102 Elsebeth Søndergaard Pandrup 01:35:34
103 Karen Hedegård Saltum 01:37:56
104 Inger Jørgensen Saltum 01:37:57
105 Bodil Thomsen Brovst 01:37:58
106 Mie Madsen Brovst 01:37:59
107 Merete Hofmann Aabybro 01:39:47
108 Susanne Vestergaard Pandrup 01:39:48
109 Anne Marie Pedersen Aabybro 01:40:29
110 Birgit H. Pedersen Aabybro 01:40:30
111 Inge Lise Jensen Pandrup 01:40:33
112 Evy Larsen Vadum 01:46:17
113 Inger Dahl Pedersen Pandrup 01:46:18
114 Elly Hansen Pandrup 01:46:19
115 Maren-Marie Andersen Pandrup 01:46:20
116 Else Nielsen Pandrup 01:46:21