Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Blokhus Kvindeløb 2009

Resultatliste fra Blokhus Kvindeløb d. 27. maj 2009 arrangeret af Lions Club Pandrup.

Billeder fra løbet

Resultater

5 km

Nr. Navn By Tid
1 Ulla Hougaard Aalborg SV 00:25:13
2 Anne Treney Aabybro 00:25:36
3 Susanne Treney Aabybro 00:25:38
4 Ditte Bentzen Aabybro 00:25:52
5 Lone Toft Nielsen Hjallerup 00:26:05
6 Tove Jensen Brønderslev 00:26:18
7 Ellen Lykke Gandrup 00:26:23
8 Pia Andersen Sæby 00:26:45
9 Karoline Kjærgaard Andersen Aabybro 00:26:53
10 Lise Lotte Bangshaab Aalborg Øst 00:27:04
11 Pernille Winding Christensen Pandrup 00:27:16
12 Maria Winding Christensen Pandrup 00:27:19
13 Aina Monika Jensen Aalborg 00:27:27
14 Annette Møller Pandrup 00:28:02
15 Janya Lyndby Sæby 00:28:04
16 Hanne Østergaard Gedsted 00:28:20
17 Annette Winding Christensen Pandrup 00:28:22
18 Marie Baastrup Pandrup 00:28:26
19 Anette Jungersen Pandrup 00:28:45
20 Vera Mia Sørensen Jerup 00:28:59
21 Heidi Rugholm Brovst 00:29:00
22 Jannie Blok Jensen Klarup 00:29:23
23 Jane Bøgh Hobro 00:29:26
24 Beatrice Fruergaard Sand Brovst 00:29:36
25 Lissen Mortensen 00:29:37
26 Lise Lehmann Rasmussen Brovst 00:29:38
27 Lisbeth K. Andersen Hjørring 00:29:41
28 Helle Clausen Brønderslev 00:29:43
29 Pia Andersen Sæby 00:29:44
30 Dorthe Olsen Brønderslev 00:29:47
31 Johanna Troldborg Aabybro 00:29:48
32 Anne Lykke Aalborg 00:29:48
33 Trine Troldborg Aabybro 00:29:50
34 Louise Larsen Aalborg 00:30:17
35 Gitte Jeppesen Brønderslev 00:30:21
36 Eva Althoff Bengaard Aabybro 00:30:22
37 Marianne Kjærsgaard Andersen Aabybro 00:30:23
38 Gitte Hageman Christensen Aabybro 00:30:32
39 Mette-Marie Degn Brovst 00:30:33
40 Helle Bloksgaard Aalborg SV 00:30:34
41 Jette Stefansen Svenstrup 00:30:38
42 Helle Vinther Larsson Aalborg 00:30:46
43 Kamilla Becker Larsen Hjørring 00:30:54
44 Helle Jørgensen Tylstrup 00:30:56
45 Anna Mette Fyenbo Pandrup 00:30:59
46 Vera Hallager Pandrup 00:31:00
47 Lisbeth Selvejer Sørensen Biersted 00:31:02
48 Majbritt Østergaard Aalborg 00:31:07
49 Helle Bentzen 00:31:14
50 Anne-Marie Bak Løkken 00:31:19
51 Mette Trudslev Aalborg 00:31:24
52 Tina Trudslev Christensen Brønderslev 00:31:25
53 Jannie Kjær Pedersen Aabybro 00:31:26
54 Nina Jensen Pandrup 00:31:28
55 Maria Vrist Berthelsen Aabybro 00:31:42
56 Gitte Kirstine Simonsen Aabybro 00:31:43
57 Jette Møller Pedersen Vodskov 00:31:48
58 Jannie Bay Thomsen Brønderslev 00:31:50
59 Inge Hougaard Bendtsen Gistrup 00:31:52
60 Birthe Kirstine Elmer Blokhus 00:32:00
61 Inge Lise Jakobsen 00:32:00
62 Mette Sørensen Jerslev 00:32:21
63 Dorthe Lindtoft Aabybro 00:32:21
64 Maj-Britt Krog Jensen Aabybro 00:32:22
65 Jytte Hejlesen Pandrup 00:32:33
66 Mette Tølbøll Pandrup 00:32:35
67 Mette Schjøtt Vadum 00:32:45
68 Camille Jensen 00:32:51
69 Linda Heby Brovst 00:32:53
70 Jette Frese Pandrup 00:32:56
71 Sanne Cortz Dronninglund 00:32:57
72 Doris Drustrup Aabybro 00:32:59
73 Susanne Albrechten Pandrup 00:33:08
74 Michelle Lundtoft Jensen Pandrup 00:33:16
75 Lisa Ann Danielsen Blokhus 00:33:22
76 Ida Tranum Aabybro 00:33:30
77 Bente Mæhlisen Brønderslev 00:33:33
78 Else Olesen Brovst 00:33:35
79 Lene Yderstræde Aabybro 00:33:38
80 Randi Mosskov Møller Aabybro 00:33:42
81 Pia Frøslev Randers 00:33:50
82 Rudi Steffensen Pandrup 00:33:50
83 Vibeke Nymark Jensen Hjørring 00:34:00
84 Vibeke Østergaard Hobro 00:34:02
85 Maja Strandberg Hjørring 00:34:02
86 Anny Christensen Hobro 00:34:16
87 Anne Drejergaard 00:34:17
88 Hanne Nielsen Aalborg 00:34:31
89 Bente Drejergaard Brønderslev 00:34:35
90 Sofie Amalie Jonstrup Pandrup 00:34:40
91 Helle Gregersen Brovst 00:34:41
92 Gitte Ørtoft Klarborg Pandrup 00:34:50
93 Aina Monika Jensen Aalborg 00:34:52
94 Marianne Kjærsgaard Andersen Aabybro 00:34:58
95 Hanne Schade Brovst 00:35:05
96 Camilla Mørk Christensen Jerslev 00:35:07
97 Helle Lundtoft Pandrup 00:35:08
98 Lone Kristiansen Brønderslev 00:35:15
99 Rikke Jensen Aalborg Ø 00:35:26
100 Caroline Winther Pandrup 00:35:27
101 Louise Borup Sloth Jensen Nørresundby 00:35:37
102 Karin Guldager Saltum 00:35:38
103 Karen Larsen Saltum 00:35:38
104 Kirsten Jensen Saltum 00:35:39
105 Louise Nielsen Pandrup 00:36:10
106 Elinor Brøndbjerg Løkken 00:36:12
107 Gitte Larsen Aabybro 00:36:15
108 Lotte Fruergaard Sand Brovst 00:36:30
109 Rikke Nielsen Brovst 00:36:30
110 Anne Holmsgaard Aabybro 00:36:59
111 Jette Nordstrøm Jørgensen Aalborg 00:37:07
112 Hanne Mølgaard Aabybro 00:37:08
113 Annette Lynnerup Aalestrup Aalborg SØ 00:37:09
114 Gitte Pedersen Vadum 00:37:09
115 Susanne Nielsen Pandrup 00:37:12
116 Britt Bøje Ziwes Pandrup 00:37:13
117 Emma Rasmussen Pandrup 00:37:13
118 Anna Bjørn Mortensen Pandrup 00:37:18
119 Betina Jensen Pandrup 00:37:19
120 Ann Winther Pandrup 00:37:20
121 Tove Lund Søhus Pandrup 00:37:21
122 Anja Holm Aabybro 00:37:22
123 Annette Nielsen Aabybro 00:37:24
124 Grethe Lindholm Sørensen Tylstrup 00:38:03
125 Tove Boelt Brønderslev 00:38:07
126 Lene Albertsen Brønderslev 00:38:11
127 Hanne Kjeldgaard Brønderslev 00:38:12
128 Ditte Jensen 00:38:41
129 Christina Bräunlich Krogh Brønderslev 00:39:03
130 Birgit Krogh 00:39:06
131 Jane Kjær Thomsen Brønderslev 00:39:08
132 Helle Thomsen Brønderslev 00:39:08
133 Mary Plougman Andersen Storvorde 00:39:46
134 Lene Skaarup Larsen Storvorde 00:39:55
135 Lisbeth Staugaard Vadum 00:40:17
136 Marianne Thomsen Aalborg Ø 00:40:22
137 Merete Bech Blokhus 00:40:42
138 Inge Lise Bødker Aabybro 00:40:45
139 Anne Marie Larsen Saltum 00:41:16
140 Jette Johansen Pandrup 00:41:20
141 Lise Bygholm Blokhus 00:41:33
142 Dorte Villadsen Fjerritslev 00:41:34
143 Rikke Christensen 00:42:18
144 Ulla Nielsen Vadum 00:42:40
145 Helle Skaarup Poulsen Aabybro 00:42:41
146 Birgitte S. Svendsen Aalborg 00:43:07
147 Katrine Steenstrup Pandrup 00:43:20
148 Sara Tølbøll Vestergaard Pandrup 00:43:20
149 Sofie Amalie Jonstrup Pandrup 00:43:21
150 Camilla Højer Saltum 00:44:24
151 Laila Sørensen Aabybro 00:44:24
152 Mette T. Sørensen Pandrup 00:44:59
153 Katrine Kronstrand Pandrup 00:45:02
154 Heidi Rasmussen Pandrup 00:45:03
155 Lonni Rasmussen Blokhus 00:45:05
156 Anja Jensen Pandrup 00:45:06
157 Pia Gusstavsen Pandrup 00:46:13
158 Anne Justesen Pandrup 00:46:13
159 Tonnie Larsen Hune 00:47:07
160 Annette Wulff Sørensen Nibe 00:47:08
161 Inger Ydegaard Pandrup 00:47:10
162 Charlotte Bräunlich Krogh Aabybro 00:48:23
163 Dorte Pedersen Aalborg 00:48:35
164 Helene Due Storvang Fjerritslev 00:48:40
165 Connie Nielsen Pandrup 00:48:40
166 Helle Kronstrand Pandrup 00:48:40
167 Malene Zimmer Precht Aabybro 00:48:41
168 Mette Gundersen Pandrup 00:48:41
169 Helle Brander Aabybro 00:48:43
170 Anette Møller Nielsen Hobro 00:49:42
171 Jonna Thorndahl Hobro 00:49:46
172 Anette Højer Pandrup 00:49:54
173 Anne Grethe Saksager Blokhus 00:49:58
174 Marianne Juhler Blokhus 00:49:59
175 Vibeke Gøhler Nørager 00:50:01
176 Jette Bak Nørager 00:50:01
177 Gitte Sørensen Saltum 00:50:03
178 Dorte Thulstrup Rømer Pandrup 00:50:42
179 Jane Kirstine Vandborg Pandrup 00:50:42
180 ??? 00:51:05
181 Gudrun Mortensen Saltum 00:51:20
182 Christine Reinicke Brønderslev 00:51:20
183 Aase Nielsen Saltum 00:51:21
184 Inger Jørgensen Saltum 00:51:26
185 Bodil Jensen Saltum 00:51:30
186 Nelly Jensen Saltum 00:51:33
187 Helle Hejlesen Svenningsen Pandrup 00:51:34
188 Birthe Marie Ørtoft Pandrup 00:51:35
189 Dorthe Kragh Hobro 00:51:46
190 Lissi Hald Hobro 00:51:47
191 Yvonne Grønhøj Hadsund 00:51:47
192 Anette Rishøj Brovst 00:51:50
193 Karina Hundahl Aalborg 00:52:02
194 Karina Hviid Brix Nielsen 00:52:05
195 Tea Corneliussen 00:52:05
196 Karen Marie Corneliussen Aalborg 00:52:06
197 Ida Mikkelsen Blokhus 00:52:08
198 Gunhild Andreasen Saltum 00:52:09
199 Bente Dahl Blokhus 00:52:10
200 Hanne Bering Pandrup 00:52:19
201 Betina H. Larsen Pandrup 00:52:20
202 Gitte Bach Pandrup 00:52:20
203 Birgitte Pedersen Pandrup 00:52:20
204 Laila Pilgaard Pandrup 00:52:29
205 Malou Ilagan Pandrup 00:52:31
206 Kirsten Høgenhaug Poulsen Pandrup 00:53:12
207 Inge Lise Jensen Pandrup 00:53:14
208 Lone Smith Pandrup 00:53:15
209 Merete Nielsen Aabybro 00:53:17
210 Dorthe Asmussen Pandrup 00:53:17
211 Nelly Jensen Saltum 00:53:29
212 Liss Voss Jensen Pandrup 00:53:29
213 Else Marie Andersen Pandrup 00:53:30
214 Elin Kinnberg Saltum 00:53:34
215 Karin Nysted Jensen Pandrup 00:53:34
216 Lis Hansen Saltum 00:53:36
217 Inger Østergaard Saltum 00:53:39
218 May-Britt Lassen Saltum 00:53:53
219 Susanne Vestergaard Pandrup 00:53:55
220 Merete B. Hoffmann Aabybro 00:53:57
221 Elly Hansen Pandrup 00:54:37
222 Jette Alice Brogaard Pandrup 00:54:38
223 Gudrun Sørensen Pandrup 00:54:38
224 Merete Drustrup Pedersen Aabybro 00:54:41
225 Elsa Berglund Simonsen Nørresundby 00:54:54
226 Hanne Ninna Iversen Aalborg 00:55:27
227 Karen Larsen Blokhus 00:55:59
228 Elsebeth Nielsen Pandrup 00:55:59
229 Maren-Marie Andersen Pandrup 00:56:00
230 Elin Møller Pandrup 00:56:04
231 Karen Bjerg Vadum 00:56:04
232 Lene Haugaard Saltum 00:56:13
233 Else Houen Pandrup 00:56:13
234 Janni Vejrgang Pandrup 00:56:14
235 Helle Årestrup Pandrup 00:56:14
236 Inger Marie Salvesen Pandrup 00:56:14
237 Jytta Eriksen Pandrup 00:56:22
238 Brita B. Andersen Pandrup 00:56:22
239 Anna S. Pedersen Pandrup 00:56:28
240 Karen Jensen Nibe 00:56:29
241 Birgit Lerche Pandrup 00:56:30
242 Katrine Steenstrup Pandrup 00:56:33
243 Birgit Pedersen Aabybro 00:56:34
244 Rikke M. Madsen Pandrup 00:56:35
245 Helle Imeland Blokhus 00:56:41
246 Kirsten Tomra Nibe 00:56:42
247 Birthe Marie Dittmann Aalborg 00:56:46
248 Kirsten Nielsen Løkken 00:56:49
249 Jette Schrøder Pandrup 00:59:01
250 Kirsten Andersen 00:59:01
251 Birthe Nielsen Pandrup 00:59:02
252 Mariann L. Eriksen Brønderslev 00:59:03
253 Lilian Olsen Pandrup 00:59:04
254 Ann-Dorthe Støve Pandrup 00:59:05
255 Vibeke Boysen Pandrup 00:59:08
256 Karin Mortensen Pandrup 01:00:23
257 Irene Olesen Pandrup 01:00:23
258 Inge-Lise Haages Larsen Brønderslev 01:15:19

8 km

Nr. Navn By Tid
1 Tina Søndergård Olesen Aalborg 00:41:38
2 Luise Kirstine Nielsen Aalborg 00:44:46
3 Julie Roberts Nørresundby 00:45:44
4 Sanne Hejlesen Pandrup 00:45:45
5 Birthe Jensen Aalborg 00:46:08
6 Tina Møller Aalborg 00:46:15
7 Hanne Nørgaard Hobro 00:46:16
8 Mia Bech Jensen Aalborg 00:46:18
9 Ida Madsen Aabybro 00:46:34
10 Maria Buchvol Sulsted 00:46:47
11 Jette Todberg Nørresundby 00:47:11
12 Karin Harregaard Aabybro 00:47:11
13 Connie Jeppesen Aabybro 00:47:15
14 00:48:18
15 Rikke Vingaa Aabybro 00:48:59
16 Charlotte Juulsgaard Hobro 00:49:07
17 Tove Brander Hejlesen Aabybro 00:49:15
18 Hanne Iversen Aalborg SV 00:50:04
19 Lissi Gade Nibe 00:50:05
20 Birgit Ankjær Vodskov 00:50:07
21 Lene Lyebalk Aalborg 00:50:11
22 Helen Mejlholm Pandrup 00:50:30
23 Ellen Sørensen Fjerritslev 00:50:43
24 Mette Dige Fjerritslev 00:50:43
25 Pia Susanne Jørgensen Pandrup 00:50:49
26 Mie Sloth Sulsted 00:50:56
27 Emma Tranum Aabybro 00:50:56
28 Helene R. Roskjær Nibe 00:51:17
29 Sussie Darwin Madsen Aalborg 00:52:02
30 Dorthe Gamst Boelskifte Pandrup 00:52:22
31 Lisbeth Jensen Brønderslev 00:52:26
32 Karen Sørensen Brønderslev 00:52:26
33 Jette Holt Saltum 00:52:27
34 Minne Sondrup Johansen Aalborg SV 00:52:30
35 Birgitte Kjærsgaard Løkken 00:52:47
36 Gurli Kristiansen Aalborg 00:52:58
37 Rikke Bromand Koldkjær 00:53:55
38 Pia Tidselbak Aabybro 00:54:08
39 Henriette Schmidt Nielsen Gandrup 00:54:22
40 Kamilla Bilde Jacobsen Nørresundby 00:54:36
41 Inger Marie Houkrogh 00:54:52
42 Helen Bilde Jacobsen Hals 00:54:53
43 Rikke Elmann Olesen Aalborg 00:55:33
44 Maria Sørensen Aabybro 00:55:53
45 Pernille Hejlesen Aalborg 00:55:55
46 Tina Schmidt Vodskov 00:55:59
47 Kirsten Vestergaard Pandrup 00:56:03
48 Birgitte Nielsen Pandrup 00:56:21
49 Trine Kristensen 00:56:51
50 Ingrid Christensen Brovst 00:57:11
51 Heidi Bach Aabybro 00:57:19
52 Tanja Jensen Arden 00:57:35
53 Mette Jensen Aalborg 00:57:58
54 Pia Bankegaard 00:58:02
55 Birgitte Bach Andersen Pandrup 00:58:11
56 Margrethe Rasmussen Løkken 00:58:12
57 Helle Hougaard Aabybro 00:58:27
58 Malene Dahl Aalborg 00:58:43
59 Marianne Hammarberg Højbjerg 00:58:56
60 Lina Nissen Blokhus 00:59:18
61 Pennie Kjær Brønderslev 00:59:27
62 Lone Esbech Brovst 00:59:50
63 Ellen Margrethe Christensen Løkken 00:59:59
64 Helene Mejlhede Blokhus 01:03:32
65 Cecilie Mejlhede Aalborg 01:03:32
66 Marianne Kanstrup Aabybro 01:05:08
67 Anni Rold Kristensen Aabybro 01:05:19
68 Karin Coermann Brovst 01:05:22
69 Gitte Rold Kristensen Aabybro 01:10:55
70 Sanne Frikke Eriksen Aabybro 01:14:32
71 Inger Aarup Pandrup 01:15:08
72 Jette Aakær Pandrup 01:15:16
73 Gitte Dellgren Matzen Pandrup 01:15:19
74 Birgitte Reng Pandrup 01:18:16
75 Birthe Plesner Blokhus 01:24:29
76 Elisabeth Poulsen Aabybro 01:24:38
77 Evy Larsen Vadum 01:27:52
78 Margith Vennebjerg Pandrup 01:27:55
79 Emma Jørgensen Vadum 01:27:56
80 Inger Jensen Pandrup 01:27:58
81 Elly Larsen 01:31:54