Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2011

Billeder fra løbet

Kvinder

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Vibeke Houlborg New Balance 01:23:45 Diplom
2 Susanne Nordby Jensen New Balance 01:26:35 Diplom
3 Katrine Amtkjær Løbekompagniet 01:27:15 Diplom
4 anne marie simonsen aalborg atletik og motion 01:32:42 Diplom
5 Mette Kathrine Larsen Fitness Dk Løbehold 01:33:04 Diplom
6 Ulla Arensbach Team New Balance 01:36:34 Diplom
7 Anette Klarskov Siemens Wind Power 01:36:45 Diplom
8 Merete Østergaard New Balance 01:37:32 Diplom
9 Cathrine Fischlein Aalborg Sports højskole 01:37:44 Diplom
10 Merle Lorenzen SMT Silkeborg 01:38:55 Diplom
11 Jeanette V. Jensen AMOK 01:39:41 Diplom
12 Helga Holten Hansen AMOK 01:39:51 Diplom
13 Dorte AAM 01:40:05 Diplom
14 Susanne Stamhus AMOK 01:40:47 Diplom
15 Lone Nielsen KMD 01:41:17 Diplom
16 Maria- Louise Stagsted falk Fitnessmaster Hadsund, Falken er landet 01:41:19 Diplom
17 Ann Dalby 01:42:38 Diplom
18 Hanne Holmsgaard 01:42:55 Diplom
19 Jane Guldbæk 01:44:00 Diplom
20 Sys Drejer SMT Silkeborg 01:44:15 Diplom
21 merete larsen 01:44:18 Diplom
22 Mette Isbak Fitnessdk. 01:44:33 Diplom
23 Anne Kristine Hvitfeldt Aalborg Øst RRC 01:44:56 Diplom
24 Lenette Rosenberg Ishøy Kristiansen Amok 01:45:39 Diplom
25 Kristiane Filtenborg Dommerby Løbepiger 01:46:23 Diplom
26 Louise Frandsen 01:46:28 Diplom
27 Amanda Sørensen Hjørring Private Realskole 01:46:57 Diplom
28 Pia Rokkjær Løgsted 01:46:58 Diplom
29 Lenette Lauritsen Dommerby løbepiger 01:47:26 Diplom
30 lone lindbjerg AMOK/Mou Løbeklub 01:48:18 Diplom
31 Marianne Fabrin team Fabrin 01:48:56 Diplom
32 Susanne Hjerresen SMT Silkeborg 01:48:57 Diplom
33 pernille yun 01:49:06 Diplom
34 Helena Kames Kjeldgaard 01:49:12 Diplom
35 Helle Birch Nielsen Frejlev Motion 01:49:15 Diplom
36 line sønderstrup 01:49:20 Diplom
37 Sabrina Held 01:49:33 Diplom
38 Lise Mølgaard Aarhus Fremad 01:49:35 Diplom
39 Jane Jensen Dommerby løbepiger 01:49:58 Diplom
40 Tina Jakobsen Askepot 01:50:02 Diplom
41 Marianne Livijn 01:50:05 Diplom
42 Alice Omand Grønhøj 01:50:24 Diplom
43 Bolette Emborg 01:50:26 Diplom
44 Marie Giessing 01:50:26 Diplom
45 Mette Hedegaard Team D&M 01:50:56 Diplom
46 Lisa Larsen Familien Larsen 01:51:14 Diplom
47 Pernille Hagen Larsen 01:51:38 Diplom
48 Bente Lykkegaard Farsø Tri & Trim 01:51:48 Diplom
49 Britta Mark Aars Trim 01:52:35 Diplom
50 Anne Holten Johansen 01:52:41 Diplom
51 Cecilie Von Hirsch Andersen 01:52:49 Diplom
52 Nanna Leth Fjordløberne Hobro 01:53:17 Diplom
53 Marie Louise Bjørn 01:53:33 Diplom
54 Mia Maja Hansen Hinnerup Løberne 01:53:41 Diplom
55 Louise Maria Thygesen 01:53:42 Diplom
56 Christina Weidemann Pedersen AMOK 01:53:46 Diplom
57 Lisbet Højgaard Jensen 01:54:10 Diplom
58 Lis Lysdahl SMT Silkeborg 01:54:16 Diplom
59 Joan Nedergaard SMT Silkeborg 01:54:52 Diplom
60 Marlene Skodborg Jensen 01:55:07 Diplom
61 Luise Moltsen 01:55:15 Diplom
62 Lise Christensen 01:55:15 Diplom
63 Dorthe Jensen 01:55:42 Diplom
64 Charlotte Boddum TEAM TRYVEJ 01:55:43 Diplom
65 Rikke Boudigaard Dommerby løbepiger 01:56:32 Diplom
66 Anne-Louise Wetche Motionsløberne Farsø 01:56:52 Diplom
67 Lise Hvarre 01:56:59 Diplom
68 Helle Lund Dommerby løbepiger 01:57:00 Diplom
69 Christina Lindgaard Stick Team KIA 01:57:00 Diplom
70 jeanette kvistgaard Dommerby løbepiger 01:57:00 Diplom
71 Annemette Engelbredt SMT Silkeborg 01:57:03 Diplom
72 Anne Kusk 01:57:04 Diplom
73 Kirsten Larsen 01:57:10 Diplom
74 Louise H. Jensen Fitnessdk Elite 01:57:12 Diplom
75 Alice Guldborg 01:57:25 Diplom
76 Sanne Bertelsen 01:57:26 Diplom
77 Lone Lindharth Team KIA 01:57:27 Diplom
78 Mathilde Hostrup 01:57:31 Diplom
79 Lisbet Tang Sørensen 01:57:45 Diplom
80 Tine Schou 01:57:55 Diplom
81 Louise Pasgaard 01:58:03 Diplom
82 Christina Timmermann Knudsen Team KIA 01:58:14 Diplom
83 Maria Hedegaard 01:58:25 Diplom
84 Birgitte K. Festersen MT Højgaard A/S 01:58:44 Diplom
85 Pia Schrøder Aalborg Øst RRC 01:58:47 Diplom
86 Annette Lysdahl Vestbjerg løbeklub 01:58:56 Diplom
87 Berit Møller AMOK 01:59:08 Diplom
88 Hanne Odder triathlon 01:59:15 Diplom
89 Kristina Hein 01:59:24 Diplom
90 Janni Holm Jørgensen Team New Balance 01:59:28 Diplom
91 Camilla Monika Jørgensen Team New Balance 01:59:30 Diplom
92 Line Fedders 01:59:31 Diplom
93 Dorthe Svenningsen Thy Triathlon Team 02:00:00 Diplom
94 Lene Nørbjerg 02:00:08 Diplom
95 Christina Skjødt Team D&M 02:00:20 Diplom
96 Nanna Phillipsen Hjørring Private Realskole 02:00:45 Diplom
97 Christine Juul Fælled Nielsen 02:00:50 Diplom
98 Gitte Skjerbæk Høreapparatet - ørelægernes hørecenter 02:00:52 Diplom
99 Ida Egerod Israelsen Nordisk Rebalance A/S 02:01:38 Diplom
100 Lena Thomsen 02:01:46 Diplom
101 Mette Engdal Nørgaard 02:01:56 Diplom
102 Rikke Plomgaard Svenstrup 02:02:34 Diplom
103 Pia Karina Nørregaard 02:02:53 Diplom
104 Heidi Lynnerup Englund Team New Balance 02:02:53 Diplom
105 Julie Holt Pedersen 02:02:53 Diplom
106 Mie Simonsen 02:03:03 Diplom
107 Mille Løth 02:03:04 Diplom
108 Helle Weile Larsen 02:03:07 Diplom
109 charlotte weitze bmi motion 02:03:10 Diplom
110 Laura Jakobsen 02:03:28 Diplom
111 Lene Prentow Team Prentow 02:03:58 Diplom
112 Maria Andersson 02:04:01 Diplom
113 Lotte Horne Hjørring Private Realskole 02:04:37 Diplom
114 Ulla Brix Nissen Aalborg Øst RRC 02:04:48 Diplom
115 Maria Degn ingen 02:05:23 Diplom
116 Ann Kildevæld Farsø Tri & Trim 02:05:55 Diplom
117 Rikke Balsløw 02:05:55 Diplom
118 Tanja Louise Møller Nygaard De seje mødre 02:06:04 Diplom
119 Mette Reiche Sørensen De seje mødre 02:06:12 Diplom
120 Bente Kjærsgaard 02:06:14 Diplom
121 Laila Christensen 02:06:15 Diplom
122 Sophie Hjørringgaard Åbyhøjs friske tøser 02:06:21 Diplom
123 Birgitte Amtkjær Nielsen Århus1900 02:06:24 Diplom
124 Mari-Ann Lykke 02:06:38 Diplom
125 Jette Amtkjær Nielsen 02:06:44 Diplom
126 Marianne Middelboe Aalborg atletik og motion 02:06:53 Diplom
127 Gitte Svendsen 02:06:57 Diplom
128 Pernille Byg Holmegårdsskolens Forældreforening 02:07:32 Diplom
129 Katharina Antonsen 02:07:36 Diplom
130 Inger Brøner Tøserne 02:07:59 Diplom
131 Jeanette Rokkjær Siemens Wind Power 02:08:13 Diplom
132 Sara Dianne Lykke Frederiksen 02:08:17 Diplom
133 Sofie Eriksen 02:08:33 Diplom
134 Helle Olesen 02:08:53 Diplom
135 Lone Grønbæk 02:08:53 Diplom
136 Berit Folden 02:09:00 Diplom
137 Marianne Slot 02:09:27 Diplom
138 Rikke Würtz 02:09:30 Diplom
139 Heidi Kristensen Aalborg Industries 02:09:34 Diplom
140 Helle Nielsen 02:09:43 Diplom
141 lotte rosengreen 02:10:05 Diplom
142 Hannah Kristensen 02:10:10 Diplom
143 Anja Linrod Hedegaard Hjørring Private Realskole 02:10:26 Diplom
144 Mette Overgaard 02:11:16 Diplom
145 Tanya Lundberg Andersen Hjørring Private Realskole 02:11:27 Diplom
146 Nadia Mørk Hoppe Hjørring Private Realskole 02:11:28 Diplom
147 Ann-Kirstine Helwig Pedersen 02:13:24 Diplom
148 Signe Dybro 02:13:33 Diplom
149 Gitte Strøm 02:13:50 Diplom
150 Vibeke Lose AAM 02:14:00 Diplom
151 Astrid Ejlersen Mejdal GIK motion 02:14:29 Diplom
152 Dorte Petersen 02:15:51 Diplom
153 Lone Andersen Nedergaard IT 02:15:54 Diplom
154 Dorthe Asp Uldahl Team KIA 02:16:24 Diplom
155 Rikke Bæk Team KIA 02:16:36 Diplom
156 Anette Ravnholt Statsforvaltningen Nordjylland 02:18:08 Diplom
157 Lone Germer 02:19:03 Diplom
158 Line Dalgård Jensen TirsdagsLøbeKlubben 02:21:19 Diplom
159 Karin Møller Aalborg Atletik & Motion 02:21:47 Diplom
160 Anny Hansen 02:22:36 Diplom
161 Sarah Schaltz Andersen Hjørring Private Realskole 02:23:41 Diplom
162 Brit Mellum Høegsberg 02:25:03 Diplom
163 Heidi Thaysen 02:25:08 Diplom
164 Helle Lorenzen 02:26:09 Diplom
165 Thea Houmann Hjørring Private Realskole 02:40:26 Diplom
166 Frida Strusshamn Berntsen Hjørring Private Realskole 02:40:32 Diplom
167 Diana Kok 02:56:03 Diplom

Mænd

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Peter Mousten Løbekompagniet 01:16:31 Diplom
2 Kim Jensen Aalborg Tri 01:17:16 Diplom
3 Niels Peter Vestergaard Søndagsløbeklubben 01:17:19 Diplom
4 Klaus Skov Mortensen BMI Motion 01:17:41 Diplom
5 Anders Horsbøl AMOK 01:18:29 Diplom
6 Thomas Strandquist 01:19:15 Diplom
7 Jesper Elkjær SMT Silkeborg 01:19:21 Diplom
8 Bent Mariager 01:19:49 Diplom
9 Martin Nymann Løbekompagniet 01:20:18 Diplom
10 Jacob Flintholm Houlkær Løb og Motion 01:20:32 Diplom
11 Kim Nørregaard AMOK 01:20:56 Diplom
12 Luan Ke Huynh AMOK Aalborg 01:21:00 Diplom
13 Jacob B Olesen Tømrermester Jacob B Olesen 01:21:05 Diplom
14 Søren Lundorff Graversen BSI Viborg 01:21:11 Diplom
15 Alex Bak 01:21:25 Diplom
16 Martin Thordal Skive 01:22:08 Diplom
17 Niels Mikkelsen 01:22:34 Diplom
18 Tonny Størkersen Bech & Martens 01:22:54 Diplom
19 Henrik Bruun Team New Balance 01:23:09 Diplom
20 Rasmus Sigvardsen Houlkær Løb og Motion 01:23:23 Diplom
21 Anders Brandt Sørensen 01:23:31 Diplom
22 peter drejer smt - silkeborg 01:24:06 Diplom
23 Karsten Olsen SMT-Silkeborg 01:24:08 Diplom
24 Karsten Bukholt Dromos 01:24:26 Diplom
25 Lasse Entenmann Sporthøjskole Aalborg 01:24:44 Diplom
26 Mads Krabbe Christiansen Team New Balance 01:24:44 Diplom
27 Michael Skjødt Hansen Aalborg Energie Technik a/s 01:24:48 Diplom
28 Morten Roslev Bukh 01:24:48 Diplom
29 Lars Møller Team New Balance 01:24:55 Diplom
30 Torben Grønhøj 01:25:11 Diplom
31 Michael Hansen 01:25:14 Diplom
32 Lasse Munck Rasmussen Intel Mobile Communications 01:25:31 Diplom
33 Jens Bach Storgaard 01:25:52 Diplom
34 Rasmus Obel Dziadzio-Jensen 01:25:52 Diplom
35 claus svendsen 01:25:55 Diplom
36 Dennis Steffensen 01:26:25 Diplom
37 Lasse Rasmussen Team Hakket 01:26:25 Diplom
38 Tom Madsen Mariager 01:26:46 Diplom
39 kent lind Randers freja 01:26:54 Diplom
40 Martin Kraglund Støvring Gymnasium 01:26:57 Diplom
41 Andreas Kruse Runge 01:27:03 Diplom
42 Rasmus Vørs Carlsen 01:27:06 Diplom
43 Frans Pedersen 01:27:07 Diplom
44 Flemming Kem Havstrygerne Hirtshals 01:27:10 Diplom
45 Jonas Kappelskov Bach aalborg tri 01:27:12 Diplom
46 Jesper Momme Aalborg Industries 01:27:20 Diplom
47 Jakob Lyby Hansen Aars Trim Motion 01:27:26 Diplom
48 Kaj Nielsen SMT Silkeborg 01:27:29 Diplom
49 Lars Holm Jensen MDL 01:27:31 Diplom
50 Peter Venø Team BTH2007 01:27:43 Diplom
51 Tonny Jensen Fitness DK Elite 01:27:47 Diplom
52 Morten Nielsen Team New Balance 01:28:01 Diplom
53 Gert Lind Meiniche Rds freja tri og atletik 01:28:04 Diplom
54 Morten Lindequist Køhler Team No Excuses V 01:28:11 Diplom
55 Peter Green 01:28:47 Diplom
56 Stig Jensen Sæby 01:28:50 Diplom
57 Morten Madsen Dromos 01:28:53 Diplom
58 Asger Heidemann Andersen Aalborg Øst RRC 01:28:57 Diplom
59 Troels Sørensen 01:29:06 Diplom
60 Mikkel A Rosendahl Fjordløberne Hobro/ DVIF 01:29:18 Diplom
61 Stefan Leanner Intel Mobile Communications 01:29:22 Diplom
62 Jan Kauslund Vester Hassing løbeklub 01:29:22 Diplom
63 Allan Christensen Farsø Tri & Trim 01:29:26 Diplom
64 Morten Kristensen 01:29:32 Diplom
65 Henrik Andersen 01:29:39 Diplom
66 Niels Bøcker Team New Balance / Sport Dress Intersport Aalborg City 01:30:11 Diplom
67 Jesper Futtrup Himmerland Boligforening 01:30:32 Diplom
68 Leif Jensen 01:30:34 Diplom
69 Bo Larsen Aalborg Øst RRC 01:30:38 Diplom
70 Asbjørn Skaarup Hørby Ungdomsskole 01:30:38 Diplom
71 Henrik Bach Mariagerfjord ok 01:30:39 Diplom
72 Jens Harregaard Aalborg Tri 01:30:45 Diplom
73 Jesper Ejnar Jensen Hørby Ungdomsskole 01:30:48 Diplom
74 Doucette Hørby Ungdomsskole 01:30:49 Diplom
75 Hans Henrik Rønbøg Beierholm 01:30:57 Diplom
76 Thomas Holm 01:31:06 Diplom
77 Morten Bystrup Rønaa Farsø tri & trim 01:31:07 Diplom
78 jan thøgersen AAM 01:31:08 Diplom
79 Jess Kongerslev 01:31:15 Diplom
80 Martin Isbak Fitnessdk. 01:31:15 Diplom
81 Karl Boe Aalborg Øst RRC 01:31:16 Diplom
82 Søren Peter Kunø SMT Silkeborg 01:31:21 Diplom
83 Mikael Thirup 01:31:31 Diplom
84 Casper Bach Munkholm 01:31:42 Diplom
85 Dennis Grønhøj Olsen 01:31:59 Diplom
86 Mads Munk Jepsen Move Randers 01:32:06 Diplom
87 Steven 01:32:16 Diplom
88 Bo Stenvang 01:32:26 Diplom
89 Mads Nyrup Team New Balance 01:32:29 Diplom
90 Kim Klitgaard Sørensen 01:32:36 Diplom
91 Henrik Sønderup 01:32:40 Diplom
92 Jeppe Norup Houlkær Løb og Motion 01:32:41 Diplom
93 Nicolai Vangsgaard RangerTour.dk 01:32:58 Diplom
94 Thomas Espensen Nibe Dream team 01:33:01 Diplom
95 Darren Luxford Houlkær Løb og Motion 01:33:01 Diplom
96 Martin Jørgensen Fitness Dk 01:33:02 Diplom
97 Kim Schaarup Sørensen DROMOS 01:33:03 Diplom
98 Per Thomsen Aalborg Industries 01:33:04 Diplom
99 Kenneth væver aalborg tri klub 01:33:04 Diplom
100 Christoffer Kirk Strandgaard Team Sustainable Energy - Faster than wind 01:33:09 Diplom
101 Jens Dalsgaard Nielsen AMOK 01:33:11 Diplom
102 Jørg Lehmann Motor Eberswalde 01:33:11 Diplom
103 Per Vagnby Houlkær Løb og Motion 01:33:17 Diplom
104 Thomas Bislev Nielsen Aabybro in Motion 01:33:19 Diplom
105 Jens Pedersen Siemens Wind Power 01:33:21 Diplom
106 Kim Jensen Arkinord 01:33:27 Diplom
107 Heine Gloggengichser SMT Silkeborg 01:33:31 Diplom
108 Jakob S. Johnsen HjulmandKaptain 01:33:38 Diplom
109 Palle Fogt Team Jonathan 01:33:43 Diplom
110 Bartosz Tuszewski 01:33:46 Diplom
111 Mogens Adelsen Jensen 01:33:47 Diplom
112 Claus Andersen Fjordløberne Hobro 01:33:47 Diplom
113 teddy dons 01:33:56 Diplom
114 Johnny Kjær jakobsen Amok Aalborg 01:33:57 Diplom
115 Poul Axelgaard Axelgaard runners 01:33:58 Diplom
116 Jesper Thomsen KMD 01:34:02 Diplom
117 Martin Holbæk Thomsen Aalborg Atletik & Motion 01:34:03 Diplom
118 Morten Mouritsen the walk of shame 01:34:03 Diplom
119 Rasmus Holkenberg AKIF 01:34:04 Diplom
120 Søren Andersen chr juul andersen a/s 01:34:07 Diplom
121 Jeppe Eriksen Klub 01:34:07 Diplom
122 Niels Riisgaard SMT-Silkeborg 01:34:16 Diplom
123 Lars Stahr AKIF 01:34:17 Diplom
124 Thomas Andersen Houlkær løb og motion 01:34:23 Diplom
125 Thomas Ottesen 01:34:35 Diplom
126 Anders Klitgaard Aalborg Atletik & Motion 01:34:41 Diplom
127 Mikkel Johansen Lind 01:34:45 Diplom
128 Jens Chr. Damhus Fjordløberne Hobro 01:34:51 Diplom
129 Christian Jepsen KMD 01:34:58 Diplom
130 Tommy Faldt Pedersen KMD 01:34:59 Diplom
131 Daniel Bloch 01:35:02 Diplom
132 René Würtz Mogensen 01:35:05 Diplom
133 Hasse Olsen Team New Balance 01:35:10 Diplom
134 Ole Kristensen 01:35:11 Diplom
135 Mathias Rothmann Pedersen Runners high 01:35:17 Diplom
136 Kim Pedersen Team 9tus 01:35:18 Diplom
137 Jesper Strandquist 01:35:29 Diplom
138 Thomas Eriksen Siemens Wind Power 01:35:33 Diplom
139 Jesper Ullits 01:35:40 Diplom
140 Flemming Niss Aalborg Øst RRC 01:35:58 Diplom
141 Brian Ølgaard Nielsen CEGO 01:36:01 Diplom
142 Dennis Velasquez 01:36:05 Diplom
143 Søren Ingerslev 01:36:08 Diplom
144 Peter Vestergaard Aalborg Ultra 01:36:09 Diplom
145 Rune Pedersen House of BI 01:36:11 Diplom
146 Thomas Buur 01:36:15 Diplom
147 Ulrik Flyndersøe BMI motion 01:36:21 Diplom
148 Kim Meldgaard chr juul andersen a/s 01:36:22 Diplom
149 Erik Lauritzen Team Ryesgade 01:36:32 Diplom
150 Carsten Randers Proof of Life 01:36:34 Diplom
151 claus dalsager hirtshals 01:36:35 Diplom
152 Leif Højmark Pedersen Fitnessdk 01:36:41 Diplom
153 Stefan Hunderup Ugilt Runners 01:36:44 Diplom
154 Joachim Audet SMT Silkeborg 01:36:48 Diplom
155 Rasmus Weitze Pedersen Sparta 01:36:49 Diplom
156 Martin Madsen 01:36:52 Diplom
157 Karsten Hvam Jensen 01:36:54 Diplom
158 Søren Benedictus Jørgensen Vester Hassing 01:37:00 Diplom
159 Jesper Sloth Nielsen 01:37:02 Diplom
160 Peter Fosmark SMT Silkeborg 01:37:13 Diplom
161 brian løgstrup 01:37:14 Diplom
162 Michael Andersen TV2/NORD 01:37:19 Diplom
163 søren larsen 01:37:19 Diplom
164 Jørn Lysdahl SMT - Silkeborg 01:37:26 Diplom
165 Frank Odsbjerg Pedersen Team TSU 01:37:28 Diplom
166 Jan Busch 01:37:40 Diplom
167 Søren Riise Jensen 01:37:48 Diplom
168 Martin Toft 01:37:48 Diplom
169 Martin Berg 01:37:49 Diplom
170 Søren Nielsen 01:37:53 Diplom
171 Kenenth Ottosen Nykredit 01:37:58 Diplom
172 Stefan Mikkelsen Aalborg Triathlon Klub 01:37:58 Diplom
173 Jesper Baand 01:38:00 Diplom
174 Chris Hansen SMT Silkeborg 01:38:06 Diplom
175 Torben Toft Kristensen Deloitte 01:38:06 Diplom
176 Torben Bjerring Atlética Horsens 01:38:07 Diplom
177 Mikael Kristensen Hjørring Gymnasium 01:38:07 Diplom
178 Morten Thomsen Intel Mobile Communications 01:38:12 Diplom
179 Anders Wang Kristensen Team No Excuses V 01:38:19 Diplom
180 Jesper Haugaard KMD 01:38:24 Diplom
181 Michael Orup Petersen AKIF 01:38:33 Diplom
182 Tommy Lorenzen 01:38:41 Diplom
183 Kenneth Berthelsen 01:38:42 Diplom
184 Flemming Bundgaard 01:38:42 Diplom
185 Erik Isbak Fitnessdk. 01:38:55 Diplom
186 Esben Dalsgaard 01:38:59 Diplom
187 Claus møller Hjallerup løbeklub 01:39:02 Diplom
188 Jan Arentsen Hell Danfoss Marathon Club 01:39:04 Diplom
189 Mads J. Olsson MT Højgaard A/S 01:39:07 Diplom
190 Jørgen Mathiasen Thy Triathlon Team 01:39:13 Diplom
191 Christian Bak DROMOS 01:39:23 Diplom
192 Steffen Meldgaard 01:39:24 Diplom
193 Danni Lund-Hansen 01:39:25 Diplom
194 Tom Boye Aabybro in Motion 01:39:27 Diplom
195 Ole Resen Fitness Dk Løbehold 01:39:27 Diplom
196 Ole Kristensen 01:39:28 Diplom
197 Kenneth Holm Jensen Aabybro in motion 01:39:29 Diplom
198 Jeppe Peters Lindholm Bokseklub 01:39:31 Diplom
199 Morten Møllnitz AMOK 01:39:41 Diplom
200 Rune Pedersen 01:39:43 Diplom
201 Per Madsen Metavej7.dk 01:39:47 Diplom
202 Michael Harder AMOK Aalborg 01:39:49 Diplom
203 Kim Aagaard Andersen 01:39:52 Diplom
204 Poul Jørgensen Lystrup 01:39:53 Diplom
205 Peter Gustenhoff 01:39:56 Diplom
206 Lars Klinkby Dromos 01:39:57 Diplom
207 heine andersen socialpædagogerne 01:39:58 Diplom
208 Jan Zajas Danmarksgade 49!! 01:39:59 Diplom
209 Anders Kronborg Drejer Fjordløberne Hobro 01:39:59 Diplom
210 Thomas Bjuring Eliteløb Fitnessdk 01:40:03 Diplom
211 Thomas Thomsen Hjørring Gymnasium 01:40:05 Diplom
212 Christian Christiansen 01:40:08 Diplom
213 Vagn Sixhøj 01:40:09 Diplom
214 Freddi Nielsen AKIF 01:40:11 Diplom
215 Jens Bornæs 01:40:17 Diplom
216 Jeppe Vamberg MT Højgaard A/S 01:40:21 Diplom
217 Sonni Vinther Team Tungmetal 01:40:24 Diplom
218 Karl Erik Riisager Havstrygerne 01:40:25 Diplom
219 Kim Trolle Wadum 01:40:29 Diplom
220 Peter Abel Aalborg Atletik 01:40:30 Diplom
221 Henrik Holm Aabybro In Motion 01:40:32 Diplom
222 Ole Sørensen 01:40:37 Diplom
223 Brian Lynggaard Houlkær Løb og Motion 01:40:41 Diplom
224 Hans Ulrich Hansen Motionsløberne Aalestrup 01:40:43 Diplom
225 Michael Kjærsgaard Hjemmeværnet 01:40:48 Diplom
226 Henrik Rønnest Kybeleconsult.dk 01:40:48 Diplom
227 Christian Christiansen CCElite Idræt 01:40:53 Diplom
228 Michael Rask Bladt Industries 01:40:55 Diplom
229 Jean Louis Cornu Aabybro In Motion 01:40:55 Diplom
230 Peter Rasbech 01:40:56 Diplom
231 Kim Hornbæk 01:41:03 Diplom
232 jeppe rom vestergaard ifaa/mou løbeklub 01:41:10 Diplom
233 Kjeld Laustsen Skive AM. 01:41:12 Diplom
234 Mathias Winther Klausen 01:41:13 Diplom
235 Palle Bonde Amok 01:41:17 Diplom
236 John Refshammer 01:41:22 Diplom
237 Steen Berthelsen SLK 01:41:25 Diplom
238 Allan Korsgaard Mou Løbeklub 01:41:28 Diplom
239 stefan C. Jensen 01:41:40 Diplom
240 Jens Mortensen 01:41:41 Diplom
241 Ronni Hostrup KMD 01:41:46 Diplom
242 Rune Klems 01:41:48 Diplom
243 Peter Studnitz Team New Balance 01:41:48 Diplom
244 Per Sørensen 01:41:49 Diplom
245 vagn hansen skanol 01:41:53 Diplom
246 Lars Adolf Møller Hjallerup Løbeklub 01:41:54 Diplom
247 Bjørn Lund Nielsen Chase the Bear 01:42:06 Diplom
248 lars pedersen 01:42:09 Diplom
249 Brian Svenningsen 01:42:12 Diplom
250 Carsten Jacobsen AMOK 01:42:16 Diplom
251 Lars Hansen 01:42:18 Diplom
252 Rasmus Madsen 01:42:18 Diplom
253 Martin Engsig Statsforvaltningen Nordjylland 01:42:23 Diplom
254 Rune Elnegaard Sørensen 01:42:28 Diplom
255 Peder Kaj Pedersen Aalborg Atletik og Motion 01:42:30 Diplom
256 Casper Munch Chapelle 01:42:35 Diplom
257 Claus Vad Team TME 01:42:41 Diplom
258 Erik Westergreen Aalborg Atletik & Motion 01:42:49 Diplom
259 Kenni Christensen Social Club 01:42:49 Diplom
260 Filip Westarp Chase the Bear 01:42:57 Diplom
261 Kristian Qvistgaard OK Vendelboerne 01:42:59 Diplom
262 Mads Holm Hansen Brooks Running 01:43:00 Diplom
263 Jan rasmussen 01:43:14 Diplom
264 Dennis Kjær Hansen Vrå Varmesmedie 01:43:16 Diplom
265 Henrik Dreiøe 01:43:16 Diplom
266 Henrik Holst Petersen 01:43:17 Diplom
267 Lars Svendsen LIUF Hjørring 01:43:22 Diplom
268 Ole Mølgaard Aalborg Tekniske Gymnasium 01:43:25 Diplom
269 Svenning Nielsen Holtet 01:43:26 Diplom
270 Jan Tranum Intel Mobile Communications 01:43:26 Diplom
271 Rene rasmussen 01:43:27 Diplom
272 Christoffer Bredsgaard 01:43:30 Diplom
273 Anders Steen Pedersen ASP Marathon 01:43:30 Diplom
274 Kasper Buur Olsen 01:43:31 Diplom
275 Thomas Elkjær Vestergaard Svenstrup Warriors 01:43:35 Diplom
276 Gorm Lykke 01:43:46 Diplom
277 David Harrop Siemens Wind Power 01:43:51 Diplom
278 Jens Bitsch 01:43:51 Diplom
279 Peter Alsholm 01:43:54 Diplom
280 Hans Henrik Hansen SMT-Silkeborg 01:43:56 Diplom
281 Jesper Carlsen 01:43:57 Diplom
282 Lars Termansen 01:44:05 Diplom
283 Troels Barkholt the walk of shame 01:44:06 Diplom
284 Steffen Christensen Team TME 01:44:07 Diplom
285 Torben Svenstrup 01:44:13 Diplom
286 Mads Møller Kristensen AKIF 01:44:17 Diplom
287 Kasper Morten Henningsen - 01:44:17 Diplom
288 allan sort dahl 01:44:17 Diplom
289 Jesper Sørensen 01:44:19 Diplom
290 Bent Nørgaard SMT-Silkeborg 01:44:21 Diplom
291 Karsten Andersen Hjemmeværnet 01:44:25 Diplom
292 Allan Rasmussen Frejlev motion 01:44:34 Diplom
293 John Pedersen 01:44:35 Diplom
294 Flemming Hvid Hadsund Roklub 01:44:40 Diplom
295 Ralf Dahl 01:44:41 Diplom
296 Jonas Kolind-Andersen 01:44:41 Diplom
297 Bruno Roer Team Tungmetal 01:44:44 Diplom
298 Karl Kristian Poulsen Farsø Tri & Trim 01:44:45 Diplom
299 JAN NEERGAARD SKIVE AM 01:44:46 Diplom
300 Niels Henrik Poulsen Aalborg Industries 01:44:52 Diplom
301 Kent Refsgaard Houlkær Løb og Motion 01:44:53 Diplom
302 Frank Løvgren Carstensen Team TSU 01:44:53 Diplom
303 Jesper Sommer 01:44:55 Diplom
304 dennis f.s. sørensen Aalborg atletik og motion 01:45:01 Diplom
305 Lars Peder Øgaard 01:45:02 Diplom
306 Allan Agerskov 01:45:05 Diplom
307 Jonas Tvede Henriksen Hørby Ungdomsskole 01:45:07 Diplom
308 Jesper Tage-Hansen 01:45:11 Diplom
309 Nikolaj Weitze Severin 01:45:31 Diplom
310 Morten Ohrt Havstrygerne 01:45:38 Diplom
311 Finn skov mortensen BMI Motion 01:45:39 Diplom
312 Jesper Overgaard 01:45:42 Diplom
313 Bjarne Madsen Aalborg atletik og motion 01:45:44 Diplom
314 Jes Møller Christensen 01:45:57 Diplom
315 Per Sønderbæk SMT Silkeborg 01:46:01 Diplom
316 Peter Fonseca Larsen FitnessDK Elite 01:46:03 Diplom
317 Søren Hvitfeldt Rasmussen Klarup 01:46:09 Diplom
318 Mikkel Hastrup AMOK 01:46:09 Diplom
319 Claus Kjærsgaard Fjordløberne Hobro 01:46:17 Diplom
320 Torben Barkmann Kusk Aalborg Atletik og Motion 01:46:22 Diplom
321 David Stenhoved Aalborg Øst RRC 01:46:22 Diplom
322 John Tranholm Andersen 01:46:32 Diplom
323 visti frost 01:46:40 Diplom
324 Michael Winkelmann Winkelmanns akupunktur & fysioterapi 01:46:41 Diplom
325 Flemming Ferløv Nielsen Saltum Trim 01:46:48 Diplom
326 Jasper B. Knudsen Intel Mobile Communications 01:46:54 Diplom
327 Stefan Horslev Motionsløberne Aalestrup 01:47:00 Diplom
328 Torkild Mølgaard Aalborg Atletik og Motion 01:47:01 Diplom
329 Anders la Cour-Harbo 01:47:05 Diplom
330 Johnny Kristensen fjordløberne hobro 01:47:08 Diplom
331 Jacob Krogh Team BTH2007 01:47:12 Diplom
332 Henrik Jensen 01:47:15 Diplom
333 Casper Nielsen 01:47:15 Diplom
334 Arne Segerstrøm Aalborg Atletik & Motion 01:47:19 Diplom
335 Thomas Bech Café Ministeriet 01:47:23 Diplom
336 lars mikael borup amok 01:47:24 Diplom
337 Mathias Broundal Lbeklubben FTD 01:47:25 Diplom
338 Thomas Kastrup-Larsen Aalborg Øst RRC 01:47:27 Diplom
339 Henrik Bjørn Løbeklubben i Mou 01:47:31 Diplom
340 Sebastian Mikkelsen 01:47:46 Diplom
341 Per Wendelboe 01:47:55 Diplom
342 Henrik Hansen Team No Excuses V 01:47:57 Diplom
343 Michael Holm Jensen 01:48:06 Diplom
344 Søren Svendsen Høreapparatet - ørelægernes hørecenter 01:48:16 Diplom
345 Ken Elmqvist Nielsen 01:48:22 Diplom
346 Søren Sølvsten SLK 01:48:23 Diplom
347 Thomas Borup Jensen 01:48:30 Diplom
348 Peter Kristiansen Kristensen Properties A/S 01:48:32 Diplom
349 Søren Winther Christensen Fjordløberne Hobro 01:48:37 Diplom
350 Torben Bang Kristensen 01:48:37 Diplom
351 Kai T.S. Thygesen Odder Atletik & Motion 01:48:39 Diplom
352 Lars Pape 01:48:39 Diplom
353 Jan Andersen steub.dk 01:48:39 Diplom
354 Lars Bagger Hansen 01:48:40 Diplom
355 Morten Nielsen 01:48:40 Diplom
356 Jan Peters Lindholm Bokseklub 01:48:54 Diplom
357 Bo Andersen fitnessdk Eliteløb 01:48:57 Diplom
358 peter sloth kærgaard 01:48:57 Diplom
359 martin grøn 01:48:58 Diplom
360 Kim Refsgaard Houlkær Løb og Motion 01:48:59 Diplom
361 Jimmy Munk Larsen 01:49:01 Diplom
362 Rasmus Schmidt Andreassen 01:49:01 Diplom
363 Maxence Quatrehomme Team Sustainable Energy - Faster than wind 01:49:02 Diplom
364 Anders Diget Jensen 01:49:02 Diplom
365 Jesper Rebstrup Sport Master Aabybro/JGKI 01:49:02 Diplom
366 Morten Mosdal Amok 01:49:03 Diplom
367 Lee Porsgaard 01:49:05 Diplom
368 Brian Palmfeldt BK Tornados 01:49:07 Diplom
369 Knud Fabrin team Fabrin 01:49:15 Diplom
370 Teddy Larsen Familien Larsen 01:49:15 Diplom
371 Allan Kamstrup Nielsen Frejlev Motion 01:49:15 Diplom
372 Thomas Wolff 01:49:16 Diplom
373 Carsten Kirkedal Siemens Wind Power 01:49:19 Diplom
374 Poul Ganer Herning Løbeklub 01:49:26 Diplom
375 Henrik Gaardbo Nielsen 01:49:54 Diplom
376 Morten Irskov 01:49:59 Diplom
377 Lars Foged Team New Balance 01:50:10 Diplom
378 Brian Mosgaard Johansen Frejlev Motion 01:50:15 Diplom
379 Peter Henriksen Aarhus 1900 01:50:16 Diplom
380 Jens Guldborg 01:50:17 Diplom
381 Kim Christian Larsen 01:50:17 Diplom
382 Jørn Prentow Team Prentow 01:50:25 Diplom
383 Peter Bache 01:50:28 Diplom
384 Drees Nors Nors runners 01:50:34 Diplom
385 Torben Hansen Gefion Profiler 01:50:50 Diplom
386 Peter Bak Petersen Nordic-T 01:50:53 Diplom
387 Claus Jespersen 01:50:54 Diplom
388 Henrik Magnussen Havstrygerne Hirtshals 01:51:02 Diplom
389 Frank Wolff 01:51:03 Diplom
390 Thomas Møller Jørgensen Aars Trim og motion 01:51:04 Diplom
391 Gert Christensen AMOK 01:51:12 Diplom
392 Claus Graff 01:51:12 Diplom
393 Lars Ferlev Jensby Jensby Brothers 01:51:18 Diplom
394 Poul Tang Nielsen 01:51:31 Diplom
395 Torsten Ussing Løkken 01:51:31 Diplom
396 Lasse Thomsen Team 9tus 01:51:32 Diplom
397 Peter Rasmussen Winkelmanns akupunktur & fysioterapi 01:51:36 Diplom
398 Claus Bech Espensen 01:51:40 Diplom
399 Peter Zacho AEK (Skovdalen) 01:51:43 Diplom
400 Tobias Rosengreen Nørtoft 01:51:47 Diplom
401 Rasmus Mou Nielsen 01:51:54 Diplom
402 Peter Jensby Jensby Brothers 01:51:59 Diplom
403 Karsten Roar Sørensen PGU runners 01:52:05 Diplom
404 Palle Ravn 01:52:07 Diplom
405 Peter nørbjerg 01:52:10 Diplom
406 Thomas Ægidiussen 01:52:27 Diplom
407 Torben Gregersen Team No Excuses V 01:52:31 Diplom
408 Kristian Märcher 01:52:33 Diplom
409 Hasse Juel 01:52:40 Diplom
410 Ole Lund AKIF 01:52:54 Diplom
411 Morten Hintz 01:53:05 Diplom
412 Peter Voetman Jensen Team New Balance 01:53:14 Diplom
413 Poul Erik Jakobsen 01:53:16 Diplom
414 John Mørch Møll 01:53:28 Diplom
415 Morten Baisgaard Kristensen Team Frejlev gulvmontage 01:53:32 Diplom
416 Urban Hetman 01:53:35 Diplom
417 Anders Bruun 01:53:41 Diplom
418 Jesper Gade Thygesen 01:53:42 Diplom
419 John Estrup Sparekassen Vendsyssel 01:53:43 Diplom
420 Ulrik Märcher 01:53:45 Diplom
421 Tom Østergaard Jensen Flotte Pia 01:53:47 Diplom
422 Jacob Østergaard 01:53:48 Diplom
423 Jesper Førby 01:53:54 Diplom
424 Karsten Hansen Hinnerup Løberne 01:53:55 Diplom
425 Jørgen Winther Rasmussen Aalborg Industries 01:54:03 Diplom
426 Per Frost Nattergalen 01:54:03 Diplom
427 Thomas Jensen renflaske.dk 01:54:12 Diplom
428 Michael T. Christensen TirsdagsLøbeKlubben 01:54:13 Diplom
429 Lasse Rosendahl AMOK 01:54:16 Diplom
430 Niels Møller Jensen 01:54:17 Diplom
431 Jakob Mølbjerg 01:54:23 Diplom
432 Rasmus Axelgaard Axelgaard runners 01:54:29 Diplom
433 John Andersen 01:54:33 Diplom
434 Dennis Lundorf 01:54:41 Diplom
435 daniel meyer 01:54:47 Diplom
436 Anders Schjønning Lie 01:54:49 Diplom
437 Jimmy Pedersen 01:54:56 Diplom
438 peter skott 01:55:17 Diplom
439 Dan Hyllested Jill A/S din firmagave leverandør 01:55:27 Diplom
440 Jeppe Torp Pedersen 01:55:38 Diplom
441 Anders Hjorth Team No Excuses V 01:55:48 Diplom
442 Mads Viborg Pedersen Hjørring Private Realskole 01:55:56 Diplom
443 Søren Starcke Aggeboe Hjørring Private Realskole 01:55:57 Diplom
444 Andreas Thaysen 01:56:02 Diplom
445 Thorstein Jensen 01:56:13 Diplom
446 søren vibeholm klinsmann amok 01:56:17 Diplom
447 Gert Ejlersen Mejdal GIK motion 01:56:23 Diplom
448 Thor Nors Nors runners 01:56:26 Diplom
449 Mikael Andersen Team Nygaard 01:56:40 Diplom
450 Michael Seerup 01:56:43 Diplom
451 Jesper Kortbæk Slot Houlkær Løb og Motion 01:56:43 Diplom
452 jan frank pedersen 01:56:45 Diplom
453 Ole Larsen AMOK 01:56:56 Diplom
454 hans peter bjørn AMOK 01:57:10 Diplom
455 Jan Shepherd Froberg 01:57:15 Diplom
456 Kjeld Dahl Winther 01:57:15 Diplom
457 Peder Haahr Larsen Team New Balance 01:57:22 Diplom
458 Søren Thomsen 01:57:28 Diplom
459 Allan Slot 01:57:31 Diplom
460 Anders Nygaard Team Nygaard 01:57:34 Diplom
461 Jens Hjerrild-Jensen Nordjyllands Trafikselskab 01:57:41 Diplom
462 Jonathan Kochanovski Herum Hjørring Private Realskole 01:57:49 Diplom
463 Uffe Veigert Aarhus 1900 01:57:52 Diplom
464 Kasper Breum 01:57:55 Diplom
465 Svend Holmgaard Sparekassen Vendsyssel 01:57:57 Diplom
466 Martin nørskov sørensen 01:58:05 Diplom
467 Bjarne Pedersen 01:58:15 Diplom
468 Mads Lønborg 01:58:15 Diplom
469 Lars Ole Skjønning Hougaard 01:58:24 Diplom
470 Carsten Nedergaard Nedergaard IT 01:58:24 Diplom
471 Carsten Nielsen 01:58:27 Diplom
472 Henrik Sloth 01:58:27 Diplom
473 Jørgen Abildgaard 01:58:35 Diplom
474 Morten B Rasmussen Team TSU 01:59:03 Diplom
475 Poul Lindberg Vestbjerg løbeklub 01:59:07 Diplom
476 Preben Nielsen Fjordløberne 01:59:09 Diplom
477 Ole P. Christophersen TirsdagsLøbeKlubben 01:59:21 Diplom
478 Mads Sørensen Team Hermansen 01:59:26 Diplom
479 Lasse Kandler 01:59:31 Diplom
480 Preben Jensen 01:59:36 Diplom
481 Tonni Kirkegård Gefion Profiler 01:59:38 Diplom
482 Finn Madsen Fjordløberne 01:59:48 Diplom
483 Frank Grønbæk Jensen 01:59:52 Diplom
484 Bjarne Sønderstrup Aalborg Tekniske Gymnasium 01:59:54 Diplom
485 Morten Larsen AKIF 02:00:02 Diplom
486 John Lund Amok Aalborg 02:00:10 Diplom
487 Morten Damgaard Vestbjerg Løbeklub 02:01:06 Diplom
488 Morten Tofte Koch Intel Mobile Communications 02:01:23 Diplom
489 Bent Skjoldborg Dromos 02:01:33 Diplom
490 Jan Mathiasen Team New Balance 02:01:59 Diplom
491 Christian Givskov LIUF 02:02:27 Diplom
492 Steen Hansen 02:02:53 Diplom
493 Tue Jørgensen Aarhus 1900 02:03:00 Diplom
494 Claus Nielsen 02:03:01 Diplom
495 Thomas Rosengreen 02:03:35 Diplom
496 Rene Poulsen 02:04:09 Diplom
497 Alexandre Canet Team Sustainable Energy - Faster than wind 02:04:14 Diplom
498 Peter Krebs 02:04:25 Diplom
499 Henrik Uggerly 02:04:32 Diplom
500 Kasper Behrmann 02:04:46 Diplom
501 Magnus Stilling Christensen Hjørring Private Realskole 02:04:56 Diplom
502 Torben Jessen 02:05:18 Diplom
503 Ove Vels Jensen Fjordløberne Hobro 02:05:58 Diplom
504 Andreas Brøner Manstrup 02:06:21 Diplom
505 Ulrik Geber Nielsen 02:06:24 Diplom
506 Thomas Skov Team Brow 02:06:33 Diplom
507 Kurt Nielsen Holte IF 02:06:37 Diplom
508 Uffe Brixen Egeberg 02:07:08 Diplom
509 Lars Byg Holmegårdsskolens Forældreforening 02:07:32 Diplom
510 Thomas Lund Nordisk Rebalance A/S 02:08:06 Diplom
511 Thomas Nielsen 02:09:05 Diplom
512 Anders Karsten Christensen Hjørring Private Realskole 02:09:52 Diplom
513 Kaj Birk Olesen Nedergaard IT 02:10:39 Diplom
514 Troels Bjørn 02:10:43 Diplom
515 John Tveit 02:11:19 Diplom
516 Johan Berg Pedersen 02:11:54 Diplom
517 John Stellan Amok 02:12:07 Diplom
518 Bjarne Lund Team New Balance 02:12:10 Diplom
519 Henrik Lund Team New Balance 02:12:10 Diplom
520 Allan Skov Team Brow 02:12:45 Diplom
521 Kaj Aage Birch Frejlev Motion 02:14:33 Diplom
522 Søren Schmidt FTFAA&SABFV 02:15:29 Diplom
523 Anders Hjortshøj 02:15:52 Diplom
524 Morten Holk 02:16:09 Diplom
525 Per Kyneb Team KIA 02:16:37 Diplom
526 Anders Kaae K-brew 7* 02:18:46 Diplom
527 Allan Høegsberg 02:19:45 Diplom
528 Kim Jakobsen 02:21:08 Diplom
529 Niels Regner Nielsen 02:21:42 Diplom
530 Jan Folkerman Fjordløberne Hobro 02:21:56 Diplom
531 Martin Arvid Iversen 02:22:53 Diplom
532 Michael Nørregaard 02:23:23 Diplom
533 Kresten Sørensen 02:23:31 Diplom
534 Knud Andreasen AK7-IT løber for dig 02:23:44 Diplom
535 Søren Frank Jensen AK7-IT løber for dig 02:23:44 Diplom
536 Jan Nørbjerg 02:26:47 Diplom
537 Claus Roer Team Tungmetal 02:28:13 Diplom
538 Christoffer Cæsar Fælled Hjørring Private Realskole 02:28:20 Diplom
539 Frederik Hjelmberg Daugberg Hjørring Private Realskole 02:28:21 Diplom
540 Rasmus Hedeager-Schelde Hjørring Private Realskole 02:40:31 Diplom