Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2012, alderskorrigeret

Alderskorrigerede tider udligner resultaterne, så de kan sammenlignes på tværs af alder.

Se de "rigtige" resultater

Kvinder

Nr. Navn Evt. klub Fødselsår Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 Åse Møl DROMOS 1959 1:19:29 (1:33:37)
2 Anne-Marie Simonsen AAM 1964 1:21:54 (1:33:02)
3 Vera Christensen AMOK 1956 1:28:07 (1:48:37)
4 Anette Tybirk Hinnerup løberne 1960 1:31:28 (1:46:34)
5 Maja Petersen Højbovangen 11 1979 1:32:59 (1:33:30)
6 Dorte Reinholdt Dromos 1968 1:33:42 (1:39:46)
7 Vibeke Friis Nielsen Fjordløberne Hobro 1963 1:33:51 (1:45:11)
8 Bente Lykkegaard Farsø Tri & Trim 1957 1:36:43 (1:57:35)
9 Bente Weberskov 1960 1:37:20 (1:53:26)
10 Charlotte Lorenzen Hinnerup lønerne 1969 1:38:21 (1:44:06)
11 Britt Folkerman Motionsløberne Farsø Tri&Trim 1972 1:39:06 (1:42:26)
12 Birgitte Larsen KMD 1965 1:39:06 (1:48:51)
13 marianne Fabrin - 1966 1:39:33 (1:48:46)
14 Kirstine Bach Storgaard 1981 1:40:06 (1:40:32)
15 Kirsten Larsen Holtet løbeklub 1960 1:41:27 (1:58:21)
16 Emine Lynge Jakobsen Tryg 1986 1:41:45 (1:42:07)
17 Christina Weidemann Pedersen Amok 1971 1:43:20 (1:47:52)
18 Marianne Højen Pedersen Fjordløberne Hobro 1973 1:43:31 (1:46:30)
19 Rikke Breum 1970 1:43:36 (1:48:44)
20 Kristine Justesen Team 1986 1:43:38 (1:44:19)
21 Tina Jakobsen Askepot 1977 1:43:40 (1:45:29)
22 Lenette Amok 1968 1:43:55 (1:51:18)
23 Ninna Dalsgaard Christensen AAM & Alfa Laval Aalborg 1977 1:44:52 (1:46:12)
24 Laila Nygaard Andersen Aalborg Triathlonklub 1970 1:44:57 (1:50:17)
25 Lone Lindbjerg AMOK 1968 1:45:07 (1:52:48)
26 Nanna Winther Madsen 1985 1:45:10 (1:45:56)
27 Maibritt Eberhard 1% kondi - 99% vilje 1962 1:45:16 (1:59:44)
28 Jeanette Haferbier Fjordløberne Hobro 1965 1:45:18 (1:55:45)
29 Birgitte Østergaard 1959 1:45:23 (2:05:01)
30 Christina Knudsen 1969 1:45:33 (1:51:33)
31 Carla K. Smink 1971 1:45:44 (1:50:04)
32 Lenette SAM Skive 1968 1:46:10 (1:53:51)
33 Alice Guldborg 1969 1:46:30 (1:53:22)
34 Anne Svendsen 1990 1:47:05 (1:47:52)
35 Rikke Dusgaard 1978 1:47:14 (1:48:28)
36 camilla li kristensen 1987 1:47:17 (1:48:06)
37 Pernille Hagen Larsen 1984 1:47:25 (1:47:47)
38 Anne-Mette Nørby Rasmussen 1979 1:47:31 (1:48:07)
39 Tine Haslund 1987 1:47:59 (1:48:29)
40 Kristine S. Jørgensen 1973 1:48:04 (1:51:26)
41 Anne Toldbod 1989 1:48:32 (1:49:18)
42 Elisa Spanggaard Fjordløberne Hobro 1970 1:48:51 (1:54:30)
43 Ditte Scheff Hansen 1986 1:48:54 (1:49:28)
44 K. Rasmussen AaØRRC 1965 1:48:58 (2:00:14)
45 lise hagensby 1974 1:49:20 (1:52:51)
46 Marlene Skodborg Jensen 1980 1:49:25 (1:50:08)
47 Julie Jensen 1988 1:49:27 (1:50:20)
48 Karoline Winther Hansen Bjerringbro atletik og motion 1988 1:49:29 (1:50:22)
49 Helene Nørgaard løberne på beritvej 1971 1:49:40 (1:54:31)
50 Helle Lund 1975 1:49:52 (1:52:41)
51 Jette Christensen 1974 1:50:04 (1:53:25)
52 Jane Porse AMOK 1966 1:50:11 (2:00:07)
53 Benta Fuglsang Brønderslev løbeklub 1955 1:50:24 (2:17:20)
54 Leanne Ashworth aalborg dinosaurs 1982 1:51:41 (1:52:49)
55 Lone Lindharth 1973 1:52:01 (1:55:15)
56 Anne Nørgaard 1987 1:52:19 (1:53:08)
57 Jeanette Rokkjær Vingesuset 1979 1:53:13 (1:54:02)
58 Rikke Boye Nova-ren A/S 1977 1:53:13 (1:54:50)
59 Dorte Estrup 1966 1:53:18 (2:02:52)
60 Rise Rosenberg Xalontrunter 1962 1:53:21 (2:09:26)
61 sys tøttrup Børnehaven Birkely 1974 1:53:47 (1:56:52)
62 Laura Jakobsen 1990 1:54:31 (1:54:55)
63 Hanne Arnth Sørensen 1966 1:54:38 (2:05:11)
64 Line Brøns 1989 1:54:43 (1:55:36)
65 Hanne Greisen 1965 1:54:44 (2:06:05)
66 Pernille Ditlevsen Strateskitøserne 1971 1:54:45 (1:59:55)
67 Jeanett Schmidt 1977 1:55:04 (1:57:03)
68 Uta Lorenz 1969 1:55:10 (2:02:07)
69 Lotte Jensen 1974 1:55:22 (1:58:55)
70 Elise Klitgaard KonXion 1985 1:55:27 (1:56:02)
71 Lykke Bitsch 1989 1:55:33 (1:55:56)
72 Anny Hansen 1959 1:55:57 (2:17:18)
73 Line Sønderstrup 1988 1:56:09 (1:56:42)
74 irene rasmussen 1969 1:56:14 (2:03:33)
75 Ann Kildevæld Motionsløberne Farsø Tri&Trim 1965 1:57:25 (2:09:07)
76 Eva Qvistgaard Hansen IFAA 1960 1:57:30 (2:17:05)
77 Kristiane Filtenborg SAM 1972 1:58:01 (2:02:53)
78 Heidi Thaysen 1974 1:58:10 (2:01:37)
79 Maria Hedegaard 1978 1:58:51 (2:00:05)
80 Jeanette Heilskov 1981 1:58:59 (1:59:42)
81 Helle Drejer Jensen 1982 1:59:12 (1:59:20)
82 Linda Thomassen 1966 1:59:14 (2:10:07)
83 jeanette toft 1974 1:59:20 (2:02:54)
84 Inge Froulund Ladekarl 1959 1:59:22 (2:21:30)
85 Rikke Boudigaard 1975 1:59:37 (2:02:38)
86 Tina Thomassen 1972 1:59:45 (2:04:42)
87 Heidi Lynnerup Englund Team New Balance 1969 1:59:52 (2:07:09)
88 Maria Froulund Ladekarl 1988 2:02:15 (2:03:18)
89 Lisa Kjeldsen 1979 2:02:22 (2:03:37)
90 Lene Snerle Nørgaard 1974 2:03:06 (2:06:07)
91 Anita Kjeldsen 1984 2:03:30 (2:03:39)
92 Lene Nørkjær Mose Hammer Bakker Runners 1975 2:03:47 (2:06:04)
93 Karina Beck 1974 2:03:57 (2:07:41)
94 Gitte Svendsen 1963 2:03:58 (2:19:49)
95 Julie Aaen Petersen Vestbjerg Løbeklub 1976 2:04:06 (2:06:18)
96 Pia Haugaard IFAA 1964 2:04:07 (2:18:01)
97 Rikke Larsen 1968 2:04:24 (2:12:19)
98 Tinna Elisabeth Nielsen Intel Mobile Communication DK 1983 2:04:32 (2:05:14)
99 Karin Buchhave SAM 1975 2:04:43 (2:07:48)
100 Maria Pedersen 1991 2:05:26 (2:06:05)
101 dorthe jensen Sæbygårdskolen 1971 2:05:30 (2:11:25)
102 Neel Ingemann Nissen 1991 2:05:51 (2:06:19)
103 Sandie Damborg 1987 2:05:56 (2:06:26)
104 Helle Olesen 1966 2:06:46 (2:18:13)
105 tilde bjørn 1985 2:06:47 (2:07:17)
106 Malene Pihl løberne på beritvej 1974 2:06:49 (2:10:05)
107 susanne jørgensen skildpadden 1966 2:06:55 (2:18:02)
108 Vicky Bredkjær Larsen Møller/Larsen 1975 2:07:00 (2:10:04)
109 Jane Møller Møller/Larsen 1975 2:07:00 (2:10:04)
110 Helle Carstensen 1978 2:07:14 (2:08:59)
111 Jane Flæng 1989 2:07:32 (2:08:35)
112 Camilla Thinggaard Beierholm 1976 2:08:53 (2:10:56)
113 Maja Andersen Xalontrunter 1960 2:09:23 (2:31:18)
114 Lone Grønbæk 1966 2:10:42 (2:22:28)
115 Kristina Højgaard Kristensen 1985 2:10:57 (2:11:36)
116 Janni Vittrup Thomsen Team New Balance 1968 2:11:01 (2:20:03)
117 Mette Højris Gregersen 1989 2:11:17 (2:12:12)
118 Sofie Hellström 1990 2:11:26 (2:11:53)
119 Hannah Kristensen Holtet løbeklub 1966 2:11:49 (2:23:18)
120 Mette Lunø Iversen 1979 2:12:02 (2:13:25)
121 Nicoline Jespersgaard 1992 2:12:24 (2:13:24)
122 Jeanette Videbæk 1991 2:13:42 (2:14:05)
123 Connie Kjær Team New Balance 1967 2:14:19 (2:24:52)
124 Dorrit Lykke Hjorth 1966 2:15:41 (2:27:47)
125 Jessica Hoffmann 1984 2:16:08 (2:17:15)
126 Rikke Eriksen Linje tre 1988 2:16:13 (2:17:10)
127 Susanne muhlig 1974 2:24:10 (2:28:11)
128 Frederikke Kunø Tarp HPR 1995 2:24:26 (2:29:26)
129 Olivia Vestergaard Jørgensen HPR 1995 2:26:10 (2:31:13)
130 Helle Vaaben 1969 2:26:27 (2:35:23)
131 Lotte Angermair Elfrom 1982 2:27:13 (2:27:54)
132 Sofie Eriksen 1991 2:27:16 (2:27:53)
133 susanne nielsen 1974 2:28:25 (2:32:41)
134 Rine Blom Wæhrens HPR 1994 2:38:48 (2:41:51)
135 Kathrine Sandberg Nielsen 1988 2:43:28 (2:44:17)

Mænd

Nr. Navn Evt. klub Fødselsår Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 Hans Mygind Herning Løbeklub 1965 1:12:22 (1:19:48)
2 Niels Peter Vestergaard Søndagsløbeklubben 1971 1:12:35 (1:16:13)
3 Anders Öhgren Solvikingarna 1974 1:13:47 (1:15:41)
4 René Nielsen Skive AM 1974 1:14:20 (1:16:15)
5 Jakob Lyby Hansen Aars Trim Motion 1949 1:14:33 (1:34:57)
6 Thomas Søndergaard AaØRRC 1973 1:15:36 (1:18:10)
7 Michael Knak Fusion Sport Holstebo 1979 1:16:04 (1:16:13)
8 Poul Axelgaard Axelgaard 1953 1:16:12 (1:33:21)
9 Knud Erik Bredahl 1946 1:16:36 (1:40:23)
10 Jens Ole Andersen Fjordløberne Hobro 1955 1:16:38 (1:32:26)
11 Jens Dalsgaard Nielsen Amok 1959 1:17:21 (1:29:50)
12 Steen Karlsen 1964 1:18:14 (1:27:06)
13 Morten Madsen Dromos 1966 1:18:19 (1:25:44)
14 Jan Kauslund Aalborg Atletik 1960 1:18:23 (1:30:19)
15 Jesper Thy API 1971 1:19:00 (1:22:58)
16 René Sørensen 1975 1:19:17 (1:20:48)
17 Carsten Johannesen 1974 1:19:36 (1:21:40)
18 Ole Mølbye Jensen Vadum IF Motion 1943 1:20:14 (1:48:58)
19 Hans Henrik Rønbøg Beierholm 1963 1:20:24 (1:30:11)
20 Anders Klitgaard Aalborg Atletik & Motion 1960 1:20:26 (1:32:34)
21 Henrik Bruun Aalborg Triathlon Klub 1969 1:20:53 (1:26:20)
22 Lars Dam Møller Svømmeland Nørresundby 1968 1:21:08 (1:27:18)
23 Flemming Bundgaard 1954 1:21:11 (1:38:54)
24 jan thøgersen amok 1964 1:21:13 (1:30:23)
25 Freddi Nielsen Aalborg Kaserners Idrætsforening (AKIF) 1948 1:21:16 (1:44:25)
26 Kim Schaarup Sørensen DROMOS 1962 1:21:17 (1:32:00)
27 Stig Jensen 1969 1:21:19 (1:26:49)
28 Mads Krabbe Christiansen Team New Balance 1978 1:21:21 (1:21:42)
29 Vagn Hansen skanol 1949 1:21:21 (1:44:15)
30 Lars Adolf Møller Svenningsen Hjallerup Løbeklub 1956 1:21:34 (1:37:23)
31 jan Brøndbjerg AMOK 1965 1:21:41 (1:30:17)
32 Flemming H. Pedersen Aalborg Atletik & Motion 1961 1:21:51 (1:33:23)
33 Gorm Jessen 1967 1:21:59 (1:29:02)
34 Ole Elstrøm Aalborghus Gymnasium 1980 1:22:07 (1:22:14)
35 Dennis Steffensen Holstebro Triathlon Klub 1982 1:22:25 (1:22:28)
36 Anders Brandt Sørensen CH06 1986 1:22:39 (1:22:44)
37 Bjarne Sønderstrup Aalborg Tekniske Gymnasium 1954 1:22:48 (1:41:03)
38 Poul Kærup Rasmussen 1963 1:22:49 (1:33:01)
39 Anders Ring Aalborg Atletik og Motion 1984 1:22:54 (1:22:55)
40 Jens Bach Storgaard 1983 1:22:55 (1:22:55)
41 Ole Kristensen Holtet løbeklub 1962 1:23:02 (1:34:03)
42 Byrial Stagsted Farsø Tri & Trim 1965 1:23:08 (1:31:44)
43 Jon Kristensen 1980 1:23:09 (1:23:15)
44 Stefan Stougaard Marathon Sport 1979 1:23:11 (1:23:20)
45 Andreas Kruse Runge Aalborg Triathlon Klub 1983 1:23:33 (1:23:35)
46 Peter Drejer SMT-Silkeborg 1976 1:23:35 (1:24:43)
47 Jesper Momme Alfa Laval 1972 1:23:43 (1:27:14)
48 Luan Ke Huynh AMOK 1982 1:23:51 (1:23:57)
49 Rune Pedersen 1983 1:23:52 (1:23:53)
50 Jeppe Vamberg MT Højgaard A/S 1970 1:23:54 (1:28:59)
51 Morten Bystrup Rønaa Motionsløberne Farsø Tri & Trim 1979 1:23:54 (1:24:06)
52 hugo falberg østervrå løberne 1947 1:23:56 (1:49:27)
53 Mads Nyrup Team New Balance 1994 1:23:58 (1:27:08)
54 Asger H Andersen Aalborg Øst RRC 1990 1:24:05 (1:24:09)
55 Johnny Wulff Bies Bryghus 1978 1:24:08 (1:24:30)
56 Peter Green 1965 1:24:10 (1:33:06)
57 Niels Erik Bisgaard Fjordløberne Hobro 1971 1:24:31 (1:28:58)
58 Jens Pedersen Vingesuset 1963 1:24:46 (1:35:10)
59 Nien Dong Aalborg Øst RRC 1962 1:25:02 (1:36:17)
60 Sebastian Thesbjerg AMOK - Aalborg Motionsklub 1973 1:25:05 (1:27:59)
61 Peter Holm Team Newline 1976 1:25:23 (1:26:33)
62 Mogens Adelsen Jensen 1981 1:25:30 (1:25:34)
63 Thomas Espensen Aalborg Triathlon Klub 1969 1:25:42 (1:31:31)
64 Per Thomsen AlfaLaval 1977 1:25:53 (1:26:37)
65 Jesper Eberhard 1% kondi - 99% vilje 1988 1:25:55 (1:26:01)
66 Lasse Munck Rasmussen Intel Mobile Communication DK 1977 1:26:12 (1:26:57)
67 Morten Sort Mouritsen The walk of shame 1981 1:26:18 (1:26:21)
68 Jens Chr. Damhus Fjordløberne Hobro 1962 1:26:26 (1:37:52)
69 Rene Randrup Rasmussen Aalborg Tekniske Gymnasium (Amok) 1970 1:26:29 (1:31:41)
70 Jan Lodberg Farsø Tri & Trim 1960 1:26:38 (1:40:25)
71 Kristoffer Steimle 1982 1:26:39 (1:27:14)
72 Henrik Hansen aalborg atletik klub 1964 1:26:52 (1:36:38)
73 Henrik Englund Sørensen Team New Balance 1965 1:26:54 (1:36:01)
74 Lars Holm Jensen Højbovangen 11 1971 1:27:00 (1:31:27)
75 Poul Nellemann Jørgensen Århus 1900 Skaters 1962 1:27:05 (1:38:40)
76 Lars Neergaard-Petersen 1973 1:27:06 (1:30:12)
77 Bo Stenvang 1963 1:27:18 (1:38:06)
78 Martin Hostrup 1976 1:27:20 (1:28:29)
79 Kim Nørregaard AMOK 1972 1:27:21 (1:31:06)
80 Peter Lund 1969 1:27:30 (1:33:52)
81 claus dalsager 1970 1:27:39 (1:32:57)
82 Dennis odgaard Skive AM 1984 1:27:57 (1:28:02)
83 john p. kristiansen farsø tri og trim 1965 1:28:02 (1:37:07)
84 Thomas Holm Aalborg Atletik og Motion 1978 1:28:05 (1:28:36)
85 Kurt Munkholm Fjordløberne Hobro 1957 1:28:07 (1:44:40)
86 Per Danielsen Vadum 1948 1:28:28 (1:54:16)
87 Steen Hegelund SMT 1972 1:28:29 (1:33:13)
88 Heine andersen Team Øbber-Bøv 1969 1:28:32 (1:34:59)
89 Vagn Sixhøj Oticon 1961 1:28:33 (1:41:16)
90 Morten Nielsen Havstrygerne 1968 1:28:33 (1:35:31)
91 Bent Skjoldborg Dromos 1948 1:28:33 (1:54:02)
92 Poul Thøis Madsen 1961 1:28:33 (1:41:37)
93 John Pedersen Intel Mobile Communication DK 1963 1:28:35 (1:39:36)
94 Jesper Koldsø Godthåb Trim 1966 1:28:36 (1:37:09)
95 Alex Lindbjerg iversen Aalborg Triathlon Klub 1978 1:28:37 (1:29:01)
96 Niels Hansen 1964 1:28:42 (1:38:40)
97 Michael Folkersen Amok Aalborg 1968 1:28:43 (1:35:38)
98 Niels Bøcker 1986 1:28:45 (1:29:11)
99 Ole Kristensen Motionsløberne Farsø Tri&Trim 1965 1:28:47 (1:38:32)
100 Kim Trolle Wadum 1972 1:28:49 (1:32:34)
101 Allan Korsgaard Amok 1968 1:28:52 (1:35:50)
102 Claus Andersen Fjordløberne Hobro 1976 1:28:53 (1:30:05)
103 Mikael Thirup Aalborg Atletik & Motion 1967 1:28:55 (1:36:42)
104 Flemming S. Jensen 1965 1:28:59 (1:38:18)
105 Leif Jensen Dronninglund Sparekasse 1972 1:28:59 (1:32:44)
106 Erik Christensen AMOK 1954 1:29:00 (1:48:49)
107 brian løgstrup Hinnerup Løberne 1975 1:29:02 (1:30:58)
108 Keld Hejlskov Aalborg Triathlon Klub 1979 1:29:11 (1:29:24)
109 Anders Jespersgaard 1962 1:29:22 (1:41:54)
110 Johnny Koldkur KKIK / IFK 1967 1:29:28 (1:37:09)
111 Tobias Holmgaard Stær 1980 1:29:34 (1:29:41)
112 Lasse Hede 1985 1:29:37 (1:30:30)
113 Erik Isbak Fitnessdk 1961 1:29:43 (1:42:35)
114 Martin Nymann Larsen LØBEKOMPAGNIET 1976 1:29:46 (1:30:54)
115 Niels Navne Aalborg Atletik og Motion 1959 1:29:48 (1:45:03)
116 Gert Lauritsen AMOK 1961 1:29:49 (1:43:28)
117 Rune Klems 1962 1:29:50 (1:42:40)
118 Torben Kastbjerg 1966 1:29:59 (1:38:53)
119 Leif H. Skov 1950 1:30:02 (1:54:08)
120 Frank Knobloch 1969 1:30:02 (1:36:17)
121 Bartosz Tuszewski psykose team 1976 1:30:06 (1:31:20)
122 Tommy Lorenzen 1965 1:30:12 (1:39:46)
123 Michael Harder AMOK Aalborg 1962 1:30:30 (1:43:19)
124 Kim Meldgaard 1967 1:30:33 (1:38:22)
125 Søren Nielsen Tøm´ren 1974 1:30:37 (1:33:27)
126 Keld Sørensen 1971 1:30:52 (1:35:38)
127 Lars Klinkby Dromos 1968 1:30:56 (1:37:55)
128 Jacob Brøndum Randers Atletik Freja 1979 1:30:59 (1:31:11)
129 Michael Andersen TV2/Nord 1962 1:31:20 (1:43:21)
130 Michael Arentsen 1978 1:31:23 (1:31:53)
131 Henning Hjermitslev 1966 1:31:28 (1:40:09)
132 Morten Thomsen Intel Mobile Communication DK 1973 1:31:31 (1:34:48)
133 Poul Andersen 1956 1:31:39 (1:49:57)
134 Brian Thomsen Amok 1963 1:31:44 (1:43:40)
135 johnny bech 1966 1:31:51 (1:41:32)
136 Thomas Sloth Andersen MT Højgaard A/S 1984 1:32:06 (1:32:21)
137 Karl Kristian Poulsen Farsø Tri & Trim 1954 1:32:10 (1:52:39)
138 Kristoffer Terkelsen AKIF 1974 1:32:12 (1:34:47)
139 Adam Ørum-Petersen 1970 1:32:15 (1:38:51)
140 Palle Bonde AMOK 1956 1:32:29 (1:50:52)
141 Morten Vang Jensen Fjordløberne Hobro 1963 1:32:51 (1:44:13)
142 Jan Yderstræde Tranum Intel Mobile Communication DK 1966 1:32:54 (1:42:17)
143 Henrik Fredensen 1971 1:32:56 (1:38:20)
144 Jens Guldborg 1965 1:32:57 (1:43:30)
145 Peter Bo Jensen Team New Balance 1975 1:32:58 (1:35:44)
146 Martin Jørgensen Nordkraft Løb & Motion 1984 1:33:02 (1:33:47)
147 Nicolai Hardahl Klub Stub 1988 1:33:08 (1:33:56)
148 Morten Sall Jensen Bjerringbro atletik og motion 1987 1:33:10 (1:33:24)
149 Steffen Lyngse team mat 1959 1:33:13 (1:48:37)
150 Brian Knudsen 1974 1:33:16 (1:35:50)
151 Mads Nysom Petersen Team 54 1985 1:33:21 (1:33:37)
152 Søren Winther Christensen Fjordløberne Hobro 1960 1:33:22 (1:48:03)
153 Carsten Randers Proof Of Life 1972 1:33:27 (1:37:24)
154 Finn B. Hymøller HPR 1970 1:33:27 (1:39:06)
155 Matias Guldbæk Jørgensen 1990 1:33:30 (1:34:00)
156 Tommy Faldt Pedersen KMD 1980 1:33:35 (1:33:50)
157 Christian Jepsen KMD 1968 1:33:36 (1:41:06)
158 Rune Pedersen House of BI 1980 1:33:54 (1:34:34)
159 Jesper Dolmer Intel Mobile Communication DK 1967 1:33:56 (1:42:34)
160 Henrik Holst Petersen 1973 1:33:57 (1:37:19)
161 Jens J. Bøgh 1964 1:33:59 (1:45:29)
162 Mathias Kjærsgaard Fjordløberne Hobro 1996 1:34:15 (1:41:11)
163 Dennis Thorsen 1962 1:34:16 (1:47:35)
164 Kaj Emanuel Kristensen 1968 1:34:17 (1:41:46)
165 John Chr. Bøgh Hjallerup løbeklub 1958 1:34:37 (1:51:45)
166 Gunnar Kjærsgaard Fjordløberne Hobro 1944 1:34:47 (2:07:27)
167 carsten AMOK 1968 1:34:49 (1:42:59)
168 Morten Mosdal AMOK 1977 1:34:51 (1:35:47)
169 Lars Nygaard Svendsen 1969 1:34:51 (1:41:21)
170 Morten Netteberg AKIF 1975 1:34:52 (1:37:45)
171 Kim Højmark Eriksen AMOK 1975 1:34:55 (1:36:45)
172 Michael Skjødt Hansen AET Racing 1976 1:34:56 (1:36:10)
173 Hasse Olsen Team New Balance 1980 1:34:57 (1:35:03)
174 Nicholas Kjellberg 1974 1:35:02 (1:37:56)
175 Morten Justesen www.JRSMX.dk 1980 1:35:02 (1:35:08)
176 palle sundby malerfirmaet palle sundby 1969 1:35:05 (1:42:25)
177 Henning Lorenzen Hinnerup lønerne 1967 1:35:10 (1:43:31)
178 Morten Dalby KC VVS 1976 1:35:19 (1:36:34)
179 Nicholas Lee Van Divier Amok 1987 1:35:21 (1:35:25)
180 Thomas Bjuring Nordkraft Løb & Motion 1981 1:35:25 (1:36:11)
181 Thomas Bundgaard Døgncentret Nibe 1972 1:35:26 (1:39:39)
182 Steen Vinther bidify dot com 1960 1:35:33 (1:49:59)
183 Johnny Kristensen Fjordløberne Hobro 1965 1:35:38 (1:46:03)
184 Søren Jensen Fjordløberne Hobro 1977 1:35:43 (1:36:35)
185 Kåre Lysdahl 1985 1:35:52 (1:36:44)
186 Tobias Rosenkilde Lucas 1996 1:35:57 (1:42:31)
187 Morten Bidstrup 1987 1:36:01 (1:36:20)
188 Thomas Hellerup 1973 1:36:10 (1:39:41)
189 Peter B Andersen 1973 1:36:14 (1:39:43)
190 Mads Lausen Nielsen 1990 1:36:24 (1:36:43)
191 Thomas Albrechtsen 1974 1:36:24 (1:39:05)
192 Steen Bukdahl Team Bukke & Svenne 1968 1:36:25 (1:44:03)
193 Rasmus Sigvardsen Houlkær Løb & Motion / Vexa 1974 1:36:27 (1:39:19)
194 Jacob Almar Randers Freja Triathlon 1983 1:36:31 (1:36:34)
195 Mathias Rasmussen 1993 1:36:31 (1:38:59)
196 Jørgen Kristiansen 1955 1:36:33 (1:57:15)
197 Bruno Roer Team Tungmetal 1980 1:36:46 (1:37:21)
198 Simon Andersen Fjordløberne Hobro 1987 1:36:47 (1:36:54)
199 Richard Andersen Sæby motionsklub 1958 1:36:47 (1:53:24)
200 Jesper Christiansen Aalborg Øst RRC 1963 1:36:51 (1:48:55)
201 Jan Busch 1970 1:36:56 (1:42:54)
202 Johnny Lauritsen 1977 1:36:59 (1:38:17)
203 Rasmus Rasmussen Saltum Trim 1975 1:37:06 (1:39:05)
204 Thomas Heilskov Andersen 1980 1:37:06 (1:37:22)
205 Teddy Dons Vingesuset 1983 1:37:11 (1:37:28)
206 Johan Kjep Nørgaard 1990 1:37:17 (1:37:43)
207 Lars Christensen 1982 1:37:22 (1:37:34)
208 Peter Stiller Markussen 1969 1:37:28 (1:44:25)
209 Jørn Ræbild 1968 1:37:35 (1:45:23)
210 jan dalsgaard houlkær løb og motion 1976 1:37:43 (1:39:19)
211 Karsten Mortensen Fjordløberne Hobro 1963 1:37:45 (1:50:34)
212 Bill Andersen Bills Drenge 1966 1:37:51 (1:47:37)
213 Bjarke Smidt Klub Stub 1987 1:37:58 (1:38:46)
214 Henrik Kraglund MT Højgaard A/S 1971 1:38:05 (1:43:10)
215 Jesper Sørensen 1970 1:38:09 (1:44:48)
216 Karsten Jensen 1950 1:38:11 (2:04:46)
217 Anders Haugaard AMOK / IFAA 1958 1:38:11 (1:55:41)
218 Erik Westergreen Aalborg Atletik & Motion 1970 1:38:15 (1:44:26)
219 Kenneth Berthelsen 1989 1:38:29 (1:38:53)
220 Søren Hvitfeldt Rasmussen Klarup 1965 1:38:30 (1:49:08)
221 Jesper Thomsen KMD 1973 1:38:34 (1:42:13)
222 Rasmus steffensen 1983 1:38:36 (1:39:04)
223 Kristan Kjæhr HPR 1995 1:38:37 (1:43:50)
224 Andre Nielsen Team Øbber-Bøv 1972 1:38:40 (1:43:20)
225 Stefan Tersted Mikkelsen Aalborg Triathlon Klub 1981 1:38:41 (1:38:45)
226 Tobias Thygesen Buur 1991 1:38:43 (1:40:11)
227 Jesper Hebsgaard 1969 1:38:49 (1:45:55)
228 Palle Olsen 1973 1:38:56 (1:42:21)
229 Lars Ferlev Jensby Jensby Brothers 1963 1:38:59 (1:51:09)
230 Dennis Velasquez . 1980 1:39:06 (1:39:11)
231 Preben Bertelsen BMI 1957 1:39:09 (1:58:13)
232 Henrik Israelsson Team Run2Live 1970 1:39:14 (1:45:05)
233 Henrik Rønnest Kybeleconsult.dk 1969 1:39:15 (1:46:07)
234 jan frank pedersen 1959 1:39:19 (1:56:01)
235 Rasmus Eriksen Linje tre 1991 1:39:21 (1:40:41)
236 Thomas A. Jakobsen 1987 1:39:24 (1:39:35)
237 Kaj Christian Kristensen 1961 1:39:24 (1:54:08)
238 Henrik Hav Olsson 1981 1:39:26 (1:39:54)
239 Anders Rytter Vestbjerg Løbeklub 1959 1:39:31 (1:56:06)
240 Michael Beck 1971 1:39:35 (1:45:27)
241 Lars-Michael Andreasen 1970 1:39:39 (1:45:48)
242 Claus K Christensen 1980 1:39:44 (1:40:11)
243 Kent Brix Larsen 1980 1:39:48 (1:40:44)
244 Jesper Korsgaard 1971 1:39:52 (1:45:52)
245 Lars Pape 1974 1:39:55 (1:42:49)
246 Jakob Glintborg Løbeklubben FTD 1984 1:39:55 (1:40:11)
247 Kaj Birk Olesen KBO Data 1961 1:40:00 (1:54:05)
248 Tomas Brandi Kristensen AAM 1972 1:40:04 (1:44:45)
249 Martin Christensen 1970 1:40:07 (1:46:54)
250 Stefan Lænner TEAM HAKKET 1982 1:40:10 (1:40:27)
251 Carsten Kirkedal Vingesuset 1968 1:40:14 (1:48:42)
252 Allan Holm Nordkraft Løb & Motion 1967 1:40:15 (1:49:27)
253 Martin Jørgensen JKF Industri A/S 1975 1:40:18 (1:42:38)
254 Thomas Stampe Rasmussen 1981 1:40:24 (1:40:51)
255 Bent Linde 1965 1:40:26 (1:50:57)
256 Jasper Bailum Knudsen Intel Mobile Communication DK 1968 1:40:31 (1:48:28)
257 Claus Nørgård 1968 1:40:42 (1:48:26)
258 Kristian Frank 1989 1:40:44 (1:40:45)
259 Steen Hansen 1958 1:40:45 (1:58:52)
260 Henrik Nielsen Bills Drenge 1967 1:40:45 (1:49:54)
261 Kasper Vinther 1984 1:40:51 (1:41:18)
262 Morten Larsen 1987 1:41:13 (1:41:41)
263 Ronni Hostrup Team New Balance 1962 1:41:14 (1:55:12)
264 Peter Ferlev Jensby Jensby Brothers 1969 1:41:27 (1:48:24)
265 Per Mejlholm Løkken 1968 1:41:29 (1:49:28)
266 Torben Signer Andersen Telenor Idrætsklub 1970 1:41:31 (1:48:06)
267 Torsten Rosendal 1958 1:41:44 (1:59:50)
268 Mogens Christensen Havstrygerne 1960 1:41:48 (1:58:01)
269 Mads Holm KMD 1974 1:41:54 (1:45:33)
270 Ken Elmqvist Nielsen team mat 1964 1:41:57 (1:53:48)
271 Dan H. Kristensen 1959 1:41:57 (1:58:59)
272 Martin Therkildsen 1988 1:42:00 (1:42:30)
273 René Højen Pedersen Fjordløberne Hobro 1972 1:42:04 (1:46:30)
274 Gert Christensen AMOK 1968 1:42:05 (1:50:30)
275 Mikkel Hesselbæk Kildeparkens Boldklub 1980 1:42:07 (1:43:01)
276 Martin Siegumfeldt 1980 1:42:08 (1:43:01)
277 Jesper Hollerup 1975 1:42:11 (1:44:16)
278 Jesper Overgaard 1976 1:42:18 (1:44:03)
279 Claus Kjærsgaard Fjordløberne Hobro 1971 1:42:27 (1:48:12)
280 Christian Bak 1976 1:42:30 (1:44:36)
281 John Estrup Sparekassen Vendsyssel 1960 1:42:32 (1:58:15)
282 Mads Olsson MT Højgaard A/S 1978 1:42:35 (1:43:10)
283 Jan Peters 1966 1:42:37 (1:53:10)
284 Morten Hintz 1969 1:42:48 (1:50:11)
285 Peter Kristensen Sæby Løbeklub 1964 1:42:50 (1:54:25)
286 peter skott 1956 1:42:50 (2:03:41)
287 Torben Kusk Aalborg Atletik 1965 1:42:53 (1:54:18)
288 Mathias Lyngbye Kærsgaard Team Tved 1991 1:42:55 (1:43:37)
289 Esben Sand Thygesen 1985 1:43:04 (1:44:17)
290 Peter Kristiansen Kristensen Properties A/S 1969 1:43:04 (1:50:16)
291 Jonas Ellegaard Nielsen 1991 1:43:13 (1:43:57)
292 Henrik Poulsen Amok 1966 1:43:22 (1:53:51)
293 Claus Søberg juul 1980 1:43:25 (1:43:54)
294 Henrik Hansen Team No Excuses 1979 1:43:26 (1:44:22)
295 Nicolai Fernandez 1974 1:43:32 (1:46:48)
296 Martin Hollerup 1972 1:43:37 (1:48:21)
297 Christoffer Rye 1987 1:43:38 (1:44:50)
298 Torben Jessen Fjordløberne Hobro 1977 1:43:39 (1:44:41)
299 Morten Olesen 1982 1:43:45 (1:44:39)
300 Dennis Madsen 1987 1:43:45 (1:44:26)
301 Troels Barkholt Walk Of Shame 1982 1:43:52 (1:44:13)
302 Martin Risager Team Tryvej 1969 1:43:52 (1:51:29)
303 Søren Zartov Hvalsø løbeklub 1992 1:44:02 (1:46:12)
304 Bo just 1971 1:44:09 (1:50:20)
305 Allan Jeppesen KMD 1959 1:44:10 (2:01:59)
306 Christian Rask - 1969 1:44:13 (1:51:39)
307 Jonathan Preece 1970 1:44:16 (1:51:11)
308 Morten Jørgensen AAM 1968 1:44:22 (1:52:47)
309 Jan Thonesen IFK Karup 1964 1:44:23 (1:56:14)
310 Kai Thygesen Odder Atletik & Motion 1973 1:44:41 (1:48:34)
311 Jesper Gadeberg AMOK 1966 1:44:42 (1:55:38)
312 Jimmy Munk Larsen 1986 1:44:43 (1:45:43)
313 Christian Top 1975 1:44:43 (1:47:45)
314 Niels Balslev De Tørre Halse 1986 1:44:46 (1:45:34)
315 Anders Bauer Tyk men glad 1981 1:44:51 (1:45:47)
316 Jesper Nielsen Mejrup Løbeklub 1978 1:44:59 (1:45:46)
317 jens sørensen hjallerup løbeklub 1966 1:45:01 (1:55:30)
318 Morten Søndergaard Aalborg Triathlon Klub 1983 1:45:05 (1:45:27)
319 René Iversen Tyk men glad 1981 1:45:10 (1:46:07)
320 Rasmus Øvad Pedersen 1989 1:45:11 (1:45:30)
321 Simon Søe Nielsen 1982 1:45:25 (1:45:47)
322 Preben Nielsen Fjordløberne Hobro 1964 1:45:33 (1:58:26)
323 Mogens vangsgaard 1960 1:45:36 (2:02:20)
324 Michael Thoft Nordkraft Løb 1971 1:45:44 (1:51:46)
325 Jørgen Haller De Værste fra Vaarst 1962 1:45:48 (1:59:40)
326 Bjørn L. Nielsen Vingesuset 1978 1:45:56 (1:47:35)
327 Henrik Lund Team New Balance 1961 1:46:01 (2:01:18)
328 Frank Løvgren Carstensen Team TSU 1983 1:46:04 (1:46:05)
329 Claus Starbæk Johansen 1978 1:46:06 (1:47:36)
330 Lasse Granvig Vingesuset 1980 1:46:08 (1:46:20)
331 Henrik Gaardbo Nielsen 1962 1:46:31 (2:01:03)
332 Carsten Ottsen Vadum IF Motion 1965 1:46:35 (1:58:12)
333 Jesper Just Nielsen Fjordløberne Hobro 1976 1:46:35 (1:48:32)
334 Claus Ring Skibsted Familien Skibsted 1980 1:46:37 (1:46:50)
335 Jan Thrysøe Aalborg Øst RRC 1966 1:46:41 (1:57:39)
336 Michael E. Jakobsen 1975 1:46:43 (1:49:44)
337 Alexander Nørgård 1992 1:46:51 (1:48:34)
338 Martin Uttrup Tigers 1984 1:46:58 (1:47:43)
339 Poul Tang Nielsen 1975 1:47:01 (1:50:02)
340 Johnny Ramm Fjordløberne Hobro 1976 1:47:14 (1:48:49)
341 poul lindberg Vestbjerg løbeklub 1962 1:47:17 (2:01:55)
342 karsten ekmann 1975 1:47:28 (1:50:39)
343 Dennis Bøcker Sørensen Tyk men glad 1979 1:47:30 (1:48:37)
344 Lasse Wachmann Vingesuset 1984 1:47:38 (1:48:28)
345 Steffen Jensen 1988 1:47:38 (1:48:20)
346 Ken Terkilsen 1977 1:47:39 (1:49:15)
347 Steffen Vangsgaard 1985 1:47:44 (1:48:33)
348 Bjørn Nedergård 1975 1:47:50 (1:50:16)
349 Chris Kristoffersen Tigers 1983 1:47:53 (1:48:39)
350 Rasmus Axelgaard Axelgaard 1992 1:47:54 (1:49:11)
351 Kjeld Dahl Winther 1962 1:47:56 (2:02:55)
352 Torben Maarbjerg Jepsen Idræts- & Naturbørnehaven Olympia 1968 1:48:08 (1:57:24)
353 Henrik Uttrup Aalborg Tri 1968 1:48:13 (1:56:47)
354 Jakob Borup Thomsen 1976 1:48:16 (1:50:19)
355 Christian B. Jensen Vingesuset 1975 1:48:26 (1:50:52)
356 Tommy Urth Vestbjerg Løbeklub 1966 1:48:37 (1:59:24)
357 Rasmus Madsen 1974 1:48:41 (1:52:08)
358 Troels Just 1973 1:48:49 (1:52:40)
359 Henrik Duugaard Aalborg Tri 1978 1:49:01 (1:49:49)
360 Brian Poulsen 1979 1:49:02 (1:49:38)
361 Jakob Voergaard Pedersen Aalborg Triathlon Klub 1984 1:49:34 (1:50:38)
362 Ove Iversen Aalborg Atletik Klub 1969 1:49:34 (1:57:25)
363 Søren Dalsgaard Faber 1985 1:49:45 (1:50:02)
364 Christian Gru 1988 1:49:46 (1:50:25)
365 Morten Lindequist Køhler Team No Excuses 1980 1:49:50 (1:50:38)
366 Brian Overgaard Kristensen 1990 1:50:02 (1:51:04)
367 Anders Germansen Aalborg Atletik og Motion 1982 1:50:04 (1:50:30)
368 Mads Noermark Andersen 1988 1:50:06 (1:51:04)
369 Lasse Nederby Borch 1994 1:50:13 (1:54:20)
370 Flemming Ferløv Nielsen Alfa Laval Aalborg / Saltum Trim 1974 1:50:29 (1:53:43)
371 niels mose bundgaard othello bageriet 1986 1:50:29 (1:51:36)
372 Jan knudsen 1974 1:50:29 (1:53:35)
373 Peter Alsholm 1974 1:50:31 (1:54:20)
374 Rune Knudsen Team New Balance 1979 1:50:34 (1:50:59)
375 Harry Jensen 1967 1:50:37 (2:01:14)
376 Claus Rossen Vadum I.F Boksning 1969 1:50:49 (1:58:54)
377 Michael Andersen Vingesuset 1968 1:50:54 (2:00:02)
378 Torben Lindy Christensen 1954 1:50:56 (2:15:33)
379 michael kvas jensen 1967 1:50:57 (2:01:12)
380 Jakob Klitkou 1977 1:51:05 (1:52:16)
381 Torben Olsen Fjordløberne Hobro 1961 1:51:23 (2:08:07)
382 Peter Bystrup 1984 1:51:26 (1:52:19)
383 Stig Sørensen 1964 1:51:41 (2:05:11)
384 Palle Birk 1970 1:51:50 (1:59:28)
385 Tomas Fuglsang Brønderslev løbeklub 1976 1:51:52 (1:53:40)
386 Søren B. Jensen Vingesuset 1986 1:51:56 (1:52:45)
387 Andreas Manstrup Team Tungmetal 1988 1:52:03 (1:52:36)
388 Henrik Bak Thomassen CH06 1986 1:52:11 (1:52:17)
389 Thomas Møller Jørgensen Boxing team Aars 1977 1:52:12 (1:53:09)
390 Christian Roslev Hammer Bakker Runners 1967 1:52:15 (2:01:52)
391 Kenneth Borup Jensen Team FFF 1976 1:52:16 (1:53:49)
392 peter lindø hansen Idrætsforeningen Flyvestation Karup 1975 1:52:22 (1:55:11)
393 Bjarne Lund Team New Balance 1968 1:52:24 (2:01:18)
394 Michael Steffensen 1975 1:52:25 (1:54:43)
395 Søren Frank 1973 1:52:28 (1:57:18)
396 Steen Wulff Bills Drenge 1974 1:52:30 (1:56:03)
397 Martin Lykkegaard Pedersen 1975 1:52:31 (1:54:49)
398 Allan Slot IFAA 1964 1:52:48 (2:05:49)
399 Magnus Lundgaard Olsen HPR 1995 1:52:48 (1:59:09)
400 John Tveit 1963 1:52:50 (2:07:11)
401 Ove Vels Jensen Fjordløberne Hobro 1954 1:52:55 (2:17:33)
402 Claus Roer Team Tungmetal 1977 1:52:56 (1:54:22)
403 Thomas Laursen 1979 1:53:05 (1:53:28)
404 Wilhelm B. Balsløw 1974 1:53:11 (1:56:11)
405 kasper mollwitz larsen othello bageriet 1988 1:53:13 (1:54:20)
406 Jacob Lønsmann Mose Team Steam 1973 1:53:15 (1:57:12)
407 Danny Skov Nielsen Fusionsport Aalborg 1973 1:53:26 (1:58:02)
408 Morten Søborg Bills Drenge 1977 1:53:40 (1:55:10)
409 Torben M Jensen 1952 1:53:59 (2:22:05)
410 Claus Gasberg Østergaard 1987 1:54:03 (1:54:35)
411 Mads Sørensen 1973 1:54:03 (1:58:14)
412 Christian Beith Hansen 1981 1:54:06 (1:54:15)
413 Ole 1963 1:54:25 (2:08:57)
414 Per Terp Team New Balance 1980 1:54:26 (1:55:12)
415 Søren Straarup Nielsen 1976 1:54:43 (1:56:24)
416 Julius Børre Haar Jørgensen HPR 1995 1:54:50 (2:01:16)
417 Martin Larsen 1988 1:55:02 (1:55:44)
418 Mikkel Brodersen Fjordløberne Hobro 1997 1:55:23 (2:06:22)
419 Nikolaj Petersen 1975 1:55:33 (1:57:56)
420 Frederik Krøger Lemme HPR 1995 1:55:38 (2:02:08)
421 Oscar Rask Lind HPR 1994 1:55:41 (2:00:31)
422 Morten Palsgaard IFAA 1967 1:55:43 (2:05:53)
423 Søren Iversen 1967 1:55:45 (2:06:05)
424 Brian B. Pedersen Bills Drenge 1967 1:55:52 (2:06:17)
425 Niklas Buus Steffensen 1993 1:55:52 (1:58:37)
426 brian nielsen 1974 1:55:52 (1:59:51)
427 Kim Jacobsen 1969 1:55:54 (2:04:22)
428 Casper Lindhøj Nielsen 1990 1:55:56 (1:57:06)
429 Jes Jakobsen CH06 1986 1:56:33 (1:56:39)
430 André Godt 1974 1:56:36 (2:00:35)
431 Rasmus Klitkou 1984 1:56:39 (1:57:00)
432 Henrik Juul 1980 1:57:02 (1:58:06)
433 Thomas Poulsen 1972 1:57:29 (2:03:30)
434 Søren Gade Svendsen Team Bukke & Svenne 1967 1:57:32 (2:07:53)
435 Paw Boel Helligsøe 1975 1:57:34 (2:00:53)
436 Mikkel Just Tronhus aalborg dinosaurs 1978 1:57:35 (1:59:09)
437 Bo Klit Christensen 1974 1:57:53 (2:02:03)
438 Karsten Roar Sørensen 1969 1:58:04 (2:06:42)
439 Thomas Nielsen 1977 1:58:07 (1:59:18)
440 Klaus Johansen Tyk men glad 1980 1:58:08 (1:59:07)
441 Jimmi Nimeh 1976 1:58:16 (2:00:53)
442 Anders Andersen 1972 1:58:21 (2:04:34)
443 Martin Strandgaard 1984 1:58:48 (1:59:38)
444 Henning Eriksen BAM 1968 1:58:59 (2:08:11)
445 Frank Grønbæk Jensen Telenor Idrætsklub 1970 1:59:06 (2:06:43)
446 Jonas Brøndum 1989 1:59:34 (1:59:37)
447 Kenneth Mertz 1977 1:59:44 (2:01:41)
448 Steffen Snoger De Tørre Halse 1986 2:00:03 (2:00:50)
449 Torben Mogensen 1967 2:00:05 (2:10:38)
450 Allan Bjørn Gistrup 1975 2:00:38 (2:03:11)
451 Jacob Gade Andersen 1984 2:00:42 (2:01:45)
452 Kasper Høegh Andersen 1982 2:00:50 (2:01:19)
453 Rune Vestergaard Christensen 1983 2:01:42 (2:02:39)
454 Brian Ulstrup 1980 2:01:56 (2:02:33)
455 Frank Wolff 1979 2:02:08 (2:02:49)
456 Lars-Ulrik Kauffeldt Holm 1973 2:02:08 (2:07:11)
457 Morten Hauch Fjordløberne Hobro 1992 2:02:54 (2:05:12)
458 Per Værnhøj Vingesuset 1963 2:03:13 (2:18:14)
459 Morten Tofte Koch Intel Mobile Communication DK 1979 2:03:27 (2:04:23)
460 Erik A. Nielsen 1977 2:03:37 (2:05:00)
461 Brian Pedersen kokken 1977 2:03:37 (2:05:26)
462 Per Thomsen KMD 1975 2:03:39 (2:06:46)
463 Andreas Thaysen 1973 2:03:51 (2:08:51)
464 Jens Lange Jepsen 1972 2:03:56 (2:09:55)
465 Thomas Asbjørn Rahfeldt 1988 2:04:07 (2:04:25)
466 Per Fuglsang Sørensen 1962 2:04:36 (2:22:04)
467 Jimmy Pedersen 1974 2:04:48 (2:08:58)
468 Bo Ærenlund Nielsen AMOK 1971 2:05:14 (2:12:16)
469 Ronni Knudsen Team New Balance 1982 2:05:25 (2:06:12)
470 Martin Hansen Dansk supermarked 1983 2:05:31 (2:05:56)
471 Hans-Henrik Brusholt Gug 1963 2:05:56 (2:21:31)
472 Kaare Marling 1974 2:06:18 (2:09:40)
473 Ole Møller Vadum IF Motion 1961 2:06:25 (2:24:53)
474 Kasper Agerholm Thomsen HPR 1995 2:06:51 (2:13:54)
475 Ejnar Siig Christensen Øster Hornum Løbeklub 1960 2:06:57 (2:27:09)
476 Kristian Engbo Villadsen HPR 1995 2:07:24 (2:14:31)
477 Lasse Wulff 1987 2:08:15 (2:08:58)
478 Jesper Nielsen 1960 2:08:40 (2:28:01)
479 carsten pihl 1978 2:09:05 (2:10:05)
480 Per Rimmen 1971 2:09:41 (2:17:03)
481 Tommy Nielsen 1976 2:12:09 (2:14:35)
482 Mark Jakobsen 1992 2:13:12 (2:15:01)
483 Peter Munk 1975 2:14:56 (2:17:58)
484 Mikkel Lerche Linje tre 1989 2:16:14 (2:17:10)
485 Bengt nielsen 1981 2:16:46 (2:17:11)
486 Mads Berggreen Jensen 1988 2:18:53 (2:19:11)
487 Morten Holk 1972 2:26:48 (2:33:45)
488 Jonas Dalkvist Brath HPR 1995 2:39:14 (2:47:59)