Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2013

Resultatliste fra New Balance Halvmarathon d. 24/3 2013.

Se billeder her

Se også de Alderskorrigerede resultater

Kvinder

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Loa Christensen Fjordløberne Hobro 01:32:59 Diplom
2 Ulla Arensbach 01:35:30 Diplom
3 Pernille Holt 01:37:06 Diplom
4 Sort Mouritsen The Walk Of Shame 01:38:54 Diplom
5 Signe Jakobsen 01:38:57 Diplom
6 Hanne Nørgaard Fjordløberne Hobro 01:39:30 Diplom
7 Kristine Horn VAM/Marathongruppen 01:39:48 Diplom
8 Jette Christensen Mariagerløberne 01:40:13 Diplom
9 Mette Højmark Jensen Vester Hassing 01:42:40 Diplom
10 Pernille Koldsø 01:42:43 Diplom
11 Helle Højmark Eriksen 01:43:01 Diplom
12 Pernille Hagen Larsen 01:43:09 Diplom
13 Maria Nilsson Team New Balance 01:43:24 Diplom
14 Camilla li Kristensen 01:43:25 Diplom
15 Anne Kristine Hvitfeldt Aalborg Øst RRC 01:43:52 Diplom
16 Marlene Kanstrup 01:43:56 Diplom
17 Rikke Aam 01:44:17 Diplom
18 Tine Haslund Intersport Friis 01:44:38 Diplom
19 Birgitte Larsen KMD 01:44:44 Diplom
20 Vibeke Friis Nielsen Fjordløberne Hobro 01:44:53 Diplom
21 Lone lindharth 01:45:03 Diplom
22 Nanna Winther Madsen 01:45:49 Diplom
23 anne mette hvid skive 01:45:59 Diplom
24 Britt Folkerman Farsø Tri & Trim 01:46:53 Diplom
25 Christina Stick 01:47:18 Diplom
26 Didde Jensen Aalborg Triathlon Klub 01:47:37 Diplom
27 Line Sønderstrup Aalborg runners ;-) 01:47:51 Diplom
28 Christina W. Pedersen Aabybro apotek 01:47:53 Diplom
29 Anja Møller Team Grønnevang 01:47:57 Diplom
30 Lene Nørkjær Mose Hammer Bakker Runners 01:48:39 Diplom
31 Berit Gøthgen Marathongruppen Vam 01:49:09 Diplom
32 Helle Lund dommerbyløbetøser 01:49:11 Diplom
33 Kristiane Filtenborg Dommerbyløbetøser 01:49:11 Diplom
34 irene rasmussen sam 01:49:11 Diplom
35 Anne Nørgaard 01:49:29 Diplom
36 Bettina Skibsted Als 01:49:49 Diplom
37 Mette Randorff Happy Runners 01:50:13 Diplom
38 Karen Melchior Jensen Melchior-Simonsen Entertainment 01:50:38 Diplom
39 Rikke Lyngsø Møller Marathongruppen Viborg 01:50:39 Diplom
40 Gitte Høyer Run for Fun, Haverslev 01:50:53 Diplom
41 Unn Nordheim Arbejdernes Landsbank 01:50:58 Diplom
42 Pernille Kristiansen Aalborg 01:52:11 Diplom
43 Lykke Bitsch 01:52:35 Diplom
44 Merethe Kristoffersen KMD 01:52:36 Diplom
45 Anne Holten Johansen AMOK 01:52:37 Diplom
46 Annika Jones Andersen Happy runners 01:53:33 Diplom
47 Trine K. Bojesen Nordkraft Løb & Motion 01:53:52 Diplom
48 Lone Nielsen Jakob Lindbjerg Iversen 01:54:11 Diplom
49 Susan Langkilde 01:54:53 Diplom
50 Helle Drejer Jensen 01:55:22 Diplom
51 Trine Væver Team Fusion 01:56:06 Diplom
52 Inge Marie Jensen Farsø Tri og Trim 01:56:08 Diplom
53 Anita Doktor 01:57:29 Diplom
54 Mette Louise Saxov Hammer Bakker Runners 01:58:34 Diplom
55 Rikke Wagner 01:58:56 Diplom
56 Gina Beer 01:59:23 Diplom
57 Mette Andersen 01:59:26 Diplom
58 Lotte Jensen Vinshoppen 01:59:28 Diplom
59 Mette Jensen Happy Runners 01:59:51 Diplom
60 Lene Damgaard Mariagerløberne 02:01:15 Diplom
61 Birthe Jeppesen 02:01:48 Diplom
62 Lene Prentow KMD 02:01:59 Diplom
63 Johanne Jacobsen HUI motion 02:02:06 Diplom
64 Maibritt Eberhard Aalborg Triathlon Klub 02:02:23 Diplom
65 Christina Engmann Kristensen 02:02:27 Diplom
66 Sys Tungmetal 02:02:30 Diplom
67 Mie Kristensen Hunde i løbetid 02:02:56 Diplom
68 Inge-Lise Hvid Christiansen Hadsund Roklub 02:03:31 Diplom
69 Ann Kildevæld Farsø Tri & Trim 02:04:04 Diplom
70 Malene clement skov 02:04:37 Diplom
71 Susanne Søndergaard 02:04:46 Diplom
72 Helle Olesen 02:04:56 Diplom
73 Sara Vogdrup Henriksen 02:05:13 Diplom
74 Mille Lerche Kristensen The Prospects;-) 02:05:49 Diplom
75 Kirsten Larsen Holtet Løbeklub 02:05:50 Diplom
76 Ellymaria Løkke Poulsen Farsø Tri @ Trim 02:05:50 Diplom
77 Julie Thomsen Team Laursen&Thomsen; 02:06:32 Diplom
78 Lone Skov 02:06:47 Diplom
79 Mette Bossen B B Kørsel 02:07:20 Diplom
80 Rikke Eriksen The Prospects;-) 02:08:29 Diplom
81 Lone Christensen Mariagerløberne 02:09:17 Diplom
82 Hannah Kristensen Holtet Løbeklub 02:10:08 Diplom
83 Mette Sølgaard Poulsen Team Sølgaard Poulsen 02:10:09 Diplom
84 Lea Freund Kristensen The Walk Of Shame 02:10:25 Diplom
85 Pernille Andersen HPR 02:11:08 Diplom
86 Heidi Stensgaard Trip Fjordløberne Hobro 02:11:37 Diplom
87 Siv Mette Bojesen Fjordløberne Hobro 02:12:44 Diplom
88 Chelsea Trautman 02:13:40 Diplom
89 Inge Froulund Ladekarl Fjordløberne Hobro 02:14:09 Diplom
90 Margrethe Smith 02:15:55 Diplom
91 Anni Andersen Mariagerløberne 02:16:26 Diplom
92 Ena Hübertz Ingen 02:16:58 Diplom
93 Line Østergaard 02:17:08 Diplom
94 Barbera Dudko  HPR 02:17:52 Diplom
95 Heidi Iversen 02:19:33 Diplom
96 Christina Rytter Rasmussen 02:19:33 Diplom
97 Lærke Sø 02:19:42 Diplom
98 Karina Buus Nielsen Fjordløberne Hobro 02:19:51 Diplom
99 Lene Bossen B B Kørsel 02:21:46 Diplom
100 Rikke Thrane 02:22:59 Diplom
101 Anny Hansen 02:25:09 Diplom
102 Mette Christensen 02:25:14 Diplom
103 Julie Kofoed Jensen HPR 02:41:16 Diplom
104 Mathilde Christiansen HPR 02:41:16 Diplom
105 Sophie Colding 02:51:51 Diplom

Mænd

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 René Nielsen Skive AM 01:13:42 Diplom
2 Nicolai Zaar Nielsen Mariager Fjord OK 01:15:34 Diplom
3 Morten Aalborg atletik & motion 01:16:00 Diplom
4 Thomas Møller Søndergaard Aalborg Øst Road Runners 01:18:14 Diplom
5 Alex Bak Mariager Triathlon Klub 01:20:09 Diplom
6 Jon Kristensen Mariagerfjord Triathlon Klub 01:20:37 Diplom
7 Bent Stougaard Mariagerløberne 01:20:58 Diplom
8 Martin Nymann Hr.og Fru. Happy Runners 01:21:03 Diplom
9 Dennis Steffensen 01:21:05 Diplom
10 Jonas Kappelskov Bach Aalborg Triathlon Klub 01:22:11 Diplom
11 Michael Hansen Aalborg Triathlon Klub 01:22:39 Diplom
12 Brian Elfrom Hansen Hinnerupløberne 01:22:42 Diplom
13 Mads Krabbe Team New Balance 01:23:03 Diplom
14 Lasse rasmussen TEAM HAKKET 01:23:10 Diplom
15 Stig R. Jensen 01:23:49 Diplom
16 Peter Drejer SMT-Silkeborg 01:24:31 Diplom
17 Klaus Bach Christensen Skørping Triathlon 01:24:53 Diplom
18 Brian Løgstrup Hinnerup Løberne 01:24:54 Diplom
19 Martin Ditman Pedersen Rolf er ren 01:26:13 Diplom
20 Lars Heinsøe Mariagerløberne 01:26:17 Diplom
21 Mads Nyrup Team New Balance 01:26:20 Diplom
22 Jens Bach Storgaard 01:27:00 Diplom
23 Claus Andersen Fjordløberne Hobro 01:27:13 Diplom
24 Stefan Lænner TEAM HAKKET 01:27:54 Diplom
25 Michael Green Fjordløberne Hobro 01:27:58 Diplom
26 Jens Harregaard 01:27:59 Diplom
27 Casper Friis 01:28:14 Diplom
28 Morten Madsen Dromos 01:28:25 Diplom
29 Mogens Adelsen Jensen 01:28:35 Diplom
30 Steen Karlsen 01:28:36 Diplom
31 Keld Thomsen Randers Freja Triathlon 01:28:36 Diplom
32 Rasmus Frost Hvarregaard 01:28:42 Diplom
33 Mads Nissen FUSION TEAM 01:28:48 Diplom
34 Finn B. Hymøller HPR 01:28:51 Diplom
35 Andreas Kruse Runge Aalborg Triathlon Klub 01:29:00 Diplom
36 Jesper Eberhard Aalborg Triathlon Klub 01:29:00 Diplom
37 Mark Paul Stahlbaum Larsen Aalborg Triatlonklub 01:29:01 Diplom
38 Dennis Nielsen Aalborg Triathlon Klub 01:29:01 Diplom
39 John Okkels Glæemose 01:29:02 Diplom
40 Andreas Ejner Harild Buelund MDL 01:29:04 Diplom
41 Hans Schack Happy Runners 01:29:12 Diplom
42 Tom Madsen Mariagerløberne 01:29:28 Diplom
43 Jesper Jensen Hørby Efterskole 01:29:33 Diplom
44 Jens Andersen 01:29:35 Diplom
45 Michael Skjødt Hansen Aalborg Triathlon Klub 01:29:57 Diplom
46 Alf Nissen Aalborg Triathlon Klub 01:30:09 Diplom
47 Rasmus Hougaard Pedersen 01:31:00 Diplom
48 Lars Holm Jensen MDL 01:31:07 Diplom
49 Mads Rindom donkin 01:31:17 Diplom
50 Karsten Madsen 01:31:37 Diplom
51 morten bidstrup 01:31:44 Diplom
52 Rene Christensen Mariagerløberne 01:31:53 Diplom
53 Jørn Kjær Aalborg Atletik og Motion 01:32:00 Diplom
54 Kim Trolle Wadum 01:33:03 Diplom
55 Morten Juhl Arbejdernes Landsbank 01:33:25 Diplom
56 Morten Koldsø 01:33:28 Diplom
57 Jesper Vognsen 01:33:28 Diplom
58 Claus Nyrup Højsholt Nielsen 01:33:35 Diplom
59 Jakob Voergaard Pedersen HEF A.m.b.a 01:33:49 Diplom
60 Henrik Bach Mariagerløberne 01:33:50 Diplom
61 Thomas Espensen Thomas Espensen 01:33:50 Diplom
62 bo sjørup 01:33:54 Diplom
63 Sebastian Krantz Simonsen 01:33:55 Diplom
64 Anders Jensen Løbekompagniet 01:34:04 Diplom
65 Leif Jensen 01:34:21 Diplom
66 Peter Green 01:34:21 Diplom
67 Nien Dong Aalborg Øst RRC 01:34:24 Diplom
68 Johnny Jakobsen 01:34:34 Diplom
69 Bjarne Lind Thomsen Royal Greenland 01:34:40 Diplom
70 Ivan Nielsen SKALBORG FYSIOTERAPI 01:34:50 Diplom
71 Jan Aggerholm Team Fusion 01:34:50 Diplom
72 Kristoffer Guldager Terkelsen AKIF 01:34:56 Diplom
73 Jan Vanggaard Andersen 01:35:07 Diplom
74 Kristian Winther 01:35:15 Diplom
75 Claus Søndermølle Fjordløberne Hobro 01:35:17 Diplom
76 Karl Pedersen 01:35:25 Diplom
77 Lars Klinkby Dromos 01:35:28 Diplom
78 Bo Stenvang 01:35:31 Diplom
79 Michael Rostgaard 01:35:31 Diplom
80 Morten Nielsen 01:35:42 Diplom
81 Thomas Stampe Rasmussen 01:35:47 Diplom
82 Patrick Hansen 01:36:06 Diplom
83 Rune Kvalfors Stordal/Norge 01:36:09 Diplom
84 Heine andersen 01:36:16 Diplom
85 Mads Hougaard 01:36:26 Diplom
86 Johnny Ramm Fjordløberne Hobro 01:36:32 Diplom
87 Kasper Hvid Kristiansen Hvid TIMBERSPORT 01:36:49 Diplom
88 Kjeld Laustsen Skive AM 01:36:53 Diplom
89 Teddy Dons Vingesuset 01:36:59 Diplom
90 Dennis Andersen Storm 01:37:00 Diplom
91 Poul Kærup Rasmussen 01:37:14 Diplom
92 Jakob Lyby Hansen aars Trim Motion 01:37:31 Diplom
93 Laust Michelsen 01:37:35 Diplom
94 Peter Vestergaard 100 miles.dk 01:37:43 Diplom
95 Peter Holm TEAM NEWLINE 01:37:49 Diplom
96 Lars Stahr Aalborg Triathlon Klub 01:37:50 Diplom
97 Christian Jepsen KMD 01:37:58 Diplom
98 Carsten KB 81 01:38:02 Diplom
99 Jesper Christiansen Aalborg Øst RRC 01:38:05 Diplom
100 Allan Lauridsen MariagerfjordOK 01:38:07 Diplom
101 Carsten Grove Farsø Tri og Trim 01:38:07 Diplom
102 Leif Højmark Pedersen Advokaterne Amtmandstoften 01:38:31 Diplom
103 Cristian Lodberg Hinnerup Løberne 01:38:32 Diplom
104 Mathias Nysum 01:38:35 Diplom
105 Martin Christensen Mariagerløberne 01:38:37 Diplom
106 Steffen Snoger 01:38:39 Diplom
107 Dennis Brun Run for fun - Haverslev 01:38:44 Diplom
108 Henrik Holm Aabybro in Motion 01:38:44 Diplom
109 Rune Kongerslev 01:38:51 Diplom
110 Morten Sort Mouritsen The Walk Of Shame 01:38:54 Diplom
111 John Pedersen 01:39:02 Diplom
112 Kasper Juul Petersen Happy Runners 01:39:05 Diplom
113 Flemming Bundgaard 01:39:08 Diplom
114 Tom Boye Aabybro in Motion 01:39:15 Diplom
115 Torben Jessen Fjordløberne Hobro 01:39:18 Diplom
116 Kim Gieseler Ranum Efterskole 01:39:21 Diplom
117 Sanni Vinther Team Tungmetal 01:39:25 Diplom
118 Teddy Dandanell IC Aalborg 01:39:34 Diplom
119 Carl Olsen Aars Trim Motion 01:39:36 Diplom
120 Jean Louis Cornu Aabybro In Motion 01:39:44 Diplom
121 Thomas Frost Jensen 01:39:50 Diplom
122 Bjørn L. Nielsen Vingesuset 01:39:58 Diplom
123 Filip Westarp 01:40:09 Diplom
124 Martin Brandi Happy Runners 01:40:17 Diplom
125 freddy pedersen lborg triathlonklub 01:40:18 Diplom
126 Michael Bille Rolf er REN 01:40:26 Diplom
127 Troels Wendelbo LEGO Group 01:40:33 Diplom
128 Rene Randrup Rasmussen Aalborg Tekniske Gymnasium 01:40:46 Diplom
129 Mikkel Christensen MC TAG 01:40:48 Diplom
130 Karsten Roar Sørensen PGU runners 01:40:52 Diplom
131 Kenneth Holm Jensen Aabybro in Motion 01:40:56 Diplom
132 Jonas Ørnbøl Hørby Efterskole 01:41:04 Diplom
133 Kim Aagaard Andersen l´øbi 01:41:11 Diplom
134 Thomas Borcher 01:41:12 Diplom
135 Frederik Bojer Team New Balance 01:41:23 Diplom
136 Bruno Roer Team Tungmetal 01:41:25 Diplom
137 Jonas Lynggaard 01:41:26 Diplom
138 Rasmus Madsen 01:41:28 Diplom
139 Christian B. Jensen Vingesuset 01:41:34 Diplom
140 Rasmus Bruun Hirtshals skolecenter 01:41:34 Diplom
141 Mads Riishøj Aalborg atletik & motion 01:41:36 Diplom
142 Lars Madsen 01:41:45 Diplom
143 Erik Lassen 01:41:47 Diplom
144 Morten Sieker 01:41:47 Diplom
145 Morten Vang Jensen Fjordløberne Hobro 01:41:53 Diplom
146 Peter Høy Mariager 01:41:54 Diplom
147 Lars Lintrup Bach MCM DNK Sportsakademi 01:42:19 Diplom
148 Michael Fulhersen AMOK 01:42:19 Diplom
149 Johnny Bjerregaard Aabybro In Motion 01:42:20 Diplom
150 Lars Svendsen LIUF Hjørring 01:42:30 Diplom
151 Mads Lausten 01:42:44 Diplom
152 Flemming H. Pedersen Aalborg Motion & Atletik 01:42:45 Diplom
153 Michael Rask Bladt Industries 01:42:48 Diplom
154 Tommy Hansen Aalborg Øst RRC 01:42:54 Diplom
155 Lars Trie Arbejdernes Landsbank 01:42:57 Diplom
156 Henrik Hansen Team Fusion 01:42:59 Diplom
157 Per Bach Poulsen Trim Arden 01:42:59 Diplom
158 Jes Søren Steiner-Kristensen Farsø tri og Trim 01:43:00 Diplom
159 Kim Madsen TEAM MAX EL 01:43:01 Diplom
160 Jacob Lønsmann Mose Aalborg Øst RRC 01:43:03 Diplom
161 ian ortved team bagtrop 01:43:06 Diplom
162 Lasse Heinsøe Mariagerløberne 01:43:09 Diplom
163 Kasper Breum 01:43:15 Diplom
164 Rune Klems 01:43:18 Diplom
165 Rasmus Nielsen 01:43:34 Diplom
166 Søren Lykke Run for Fun-Haversle 01:43:42 Diplom
167 Rasmus Prentow KMD 01:43:46 Diplom
168 Jesper Sørensen 01:43:53 Diplom
169 Henrik Kaas Mariagerløberne 01:43:55 Diplom
170 Ole Kristensen Holtet Løbeklub 01:44:01 Diplom
171 Rasmus Raunholt Intersport Friis 01:44:02 Diplom
172 Mads Bach Nielsen 01:44:04 Diplom
173 peter holm skive am 01:44:06 Diplom
174 Ole Mouritsen 01:44:14 Diplom
175 Søren Jensen Royal Greenland 01:44:14 Diplom
176 Niels Navne Aalborg Atletik & Motion 01:44:25 Diplom
177 Morten Søndergaard Aalborg Triathlon Klub 01:44:31 Diplom
178 Niels Bundgaard Othelleobageriet 01:44:32 Diplom
179 Henrik Daugaard Aalborg Tri 01:44:33 Diplom
180 Martin Bauer tørring 01:44:37 Diplom
181 Lasse Wachmann Vingesuset 01:44:47 Diplom
182 Anders Svendsen 01:44:50 Diplom
183 Leo Poulsen Mariagerløberne 01:44:50 Diplom
184 Martin Brandt  HPR 01:44:51 Diplom
185 Brian Andrup 01:44:59 Diplom
186 Henrik Neirup Jensen Vadum Løbeklub 01:45:00 Diplom
187 Per Kyneb Aalborg Tri 01:45:02 Diplom
188 Jim Jensen Happy Runners 01:45:02 Diplom
189 Erik Westergreen Aalborg Atletik & Motion 01:45:08 Diplom
190 Erling Nielsen Fjordløberne Hobro 01:45:11 Diplom
191 Jørgen Kvist-Ibsen 01:45:32 Diplom
192 Bent Næsby 01:45:33 Diplom
193 Michael E. Jakobsen 01:45:33 Diplom
194 Palle Bonde AMOK 01:45:37 Diplom
195 Kenneth Munkebæk Team DANNEBROG 01:45:41 Diplom
196 Jakob Bidstrup 01:45:41 Diplom
197 Dennis Thorsen 01:46:00 Diplom
198 Jesper Lassen 01:46:06 Diplom
199 Søren Korgaard-Mollerup 01:46:17 Diplom
200 Uffe Holdgaard 01:46:35 Diplom
201 Sten Hougaard Pedersen HPR 01:46:44 Diplom
202 Mikkel Staal-Rasmussen Aalborg Triathlon klub 01:46:53 Diplom
203 Lars-Michael 01:46:59 Diplom
204 Jan Nielsen 01:47:04 Diplom
205 Michal Krarup 01:47:05 Diplom
206 Brian Mosgaard Johansen Sportsmagneter.dk 01:47:09 Diplom
207 Lars Termansen Fjeldrævene 01:47:15 Diplom
208 Dines Søgaard Jørgensen Hunde i løbetid 01:47:22 Diplom
209 Jesper Just Nielsen Fjordløberne Hobro 01:47:22 Diplom
210 Peter Bjærge Hobro 01:47:24 Diplom
211 Martin Nikolajsen 01:47:29 Diplom
212 Jesper Strømgaard Rolf er Ren 01:47:36 Diplom
213 Brian Svenningsen 01:47:39 Diplom
214 Anders Jensen 01:47:52 Diplom
215 Torben Barkmann Kusk Aalborg Atletik og Motion 01:47:54 Diplom
216 Poul Andersen andersenrosendal, arkitekt maa 01:47:59 Diplom
217 Nikolaj Jensen Frejlev Motion 01:48:05 Diplom
218 Jacob Bjerring 01:48:05 Diplom
219 mathias kjær rathmann Hunde i løbetid 01:48:22 Diplom
220 Simon dannow TEAM HAKKET 01:48:23 Diplom
221 Malte Gemzøe Aars Trim Motion 01:48:25 Diplom
222 Per Højsgaard 01:48:32 Diplom
223 Klaus Jørgen Holk Pedersen Aars Trim Motion 01:48:46 Diplom
224 Per Thomsen KMD 01:48:48 Diplom
225 Thomas Meiner Jensen Royal Greenland 01:48:49 Diplom
226 Lars Jørgensen 01:48:51 Diplom
227 Mogens Vejling 01:48:58 Diplom
228 Erik Rathje Jensen fuit 01:49:02 Diplom
229 Michael Kristensen Vingesuset 01:49:02 Diplom
230 Rune Knudsen Team New Balance 01:49:03 Diplom
231 Claus Chris Petersen 01:49:06 Diplom
232 Thomas Mogensen Fjordløberne Hobro 01:49:14 Diplom
233 Morten Nielsen Wartsila svanehøj 01:49:17 Diplom
234 Christoffer Rydahl Team New Balance 01:49:19 Diplom
235 Steen Bukdahl 01:49:19 Diplom
236 Frank Tylstrup 01:49:26 Diplom
237 Henrik Lindhardt Jensen Brønderslev 01:49:26 Diplom
238 Kurt Nørgaard Farsø Tri & Trim 01:49:33 Diplom
239 Bjarne Bilenberg Team New Balance 01:49:33 Diplom
240 jens sørensen Hjallerup 01:49:34 Diplom
241 Christian Borcher 01:49:41 Diplom
242 Flemming Hvid 01:49:41 Diplom
243 Christer Christensen HPR 01:49:44 Diplom
244 Lars B. Hansen 01:49:44 Diplom
245 Kasper Andersen 01:49:55 Diplom
246 Jan Andersen Steub.DK 01:50:00 Diplom
247 Henrik Rønnest Kybeleconsult.dk 01:50:04 Diplom
248 Jens Mortensen Klejtrup løberne 01:50:09 Diplom
249 Jonas Menholt Team Menholt 01:50:24 Diplom
250 Jesper Sommer 01:50:26 Diplom
251 Svenning Nielsen Holtet 01:50:49 Diplom
252 Jan busch 01:50:55 Diplom
253 Lars Dahl Sørensen 01:51:00 Diplom
254 steen vinther christensen 01:51:05 Diplom
255 Bent Linde 112 01:51:16 Diplom
256 Emil Nielsen 01:51:21 Diplom
257 Lukas Menholt Team Menholt 01:51:28 Diplom
258 Jesper Carlsen Aabybro in Motion 01:51:30 Diplom
259 Karsten Jensen Mariagerløberne 01:51:31 Diplom
260 Kristian Hausgaard 01:51:32 Diplom
261 Jonathan Preece 01:51:38 Diplom
262 peter munch 01:51:52 Diplom
263 morten kjær 01:51:54 Diplom
264 Henrik Gaardbo Nielsen 01:51:55 Diplom
265 Henrik Uggerly 01:52:03 Diplom
266 Torben Hübertz Ingen 01:52:09 Diplom
267 Henrik Nykjær 01:52:15 Diplom
268 Flemming Ferløv Nielsen Saltum Trim / Alfa Laval Aalborg 01:52:23 Diplom
269 Claus Rønø Pedersen AMOK 01:52:32 Diplom
270 Steen Rasmussen AAM 01:52:57 Diplom
271 Allan Bjørn 01:53:02 Diplom
272 Kenni Rye Holmberg Nordjyllands Idrætshøjskole 01:53:09 Diplom
273 Jan Henrik Hougaard Nordjyllands Idrætshøjskole 01:53:09 Diplom
274 Anders Beckmann 01:53:12 Diplom
275 Jonas van Vliet FUIT 01:53:15 Diplom
276 Rasmus Maack 01:53:15 Diplom
277 Rasmus Mariagerløberne 01:53:23 Diplom
278 Andreas Brøner Manstrup Kristensen Team Tungmetal 01:53:32 Diplom
279 Morten Vollbrecht Amdi Rolf er ren 01:53:43 Diplom
280 Gert Christensen AMOK 01:53:45 Diplom
281 Jan Pedersbæk FUIT 01:54:00 Diplom
282 Rene Michaelsen Amok 01:54:06 Diplom
283 Jakob Lindbjerg Iversen Jakob Lindbjerg Iversen 01:54:12 Diplom
284 Jacob Høybye Survivormen 01:54:34 Diplom
285 Steffen Aamann Christensen 01:54:40 Diplom
286 Daniel Svendsen Nordkraft Løb & Motion 01:54:53 Diplom
287 Lasse Krabbesmark Jepsen MCM DNK Sportsakademi 01:54:59 Diplom
288 Jacob Nyrup Team New Balance 01:55:03 Diplom
289 Andreas Snapholt 01:55:24 Diplom
290 Lars Pilgaard Chriatiansen 01:55:30 Diplom
291 Johnny Bech Oles Trælasthandel 01:55:35 Diplom
292 Casper Østergaard Nielsen 01:55:39 Diplom
293 Henning Eriksen Bam 01:56:07 Diplom
294 Danny Skov Nielsen Fusionsport.dk 01:56:07 Diplom
295 Per Terp Team New Balance 01:56:38 Diplom
296 Peter L hansen Idrætsforeningen flyvestation karup 01:56:40 Diplom
297 Bo Andersen 01:56:43 Diplom
298 Jeppe Kristensen Sæby Løbeklub 01:56:45 Diplom
299 Ken Elmqvist Nielsen 01:56:47 Diplom
300 Morten Vejen Nielsen 01:57:00 Diplom
301 Leif H. Skov 01:57:05 Diplom
302 Martin Rasmussen 01:57:08 Diplom
303 Peter Kristensen Sæby Løbeklub 01:57:09 Diplom
304 Carsten Nedergaard 01:57:14 Diplom
305 Jørn Prentow KMD 01:57:15 Diplom
306 Anders Rhod Gregersen Vestas 01:57:18 Diplom
307 Thomas Nielsen 01:57:21 Diplom
308 Michael Stenild Bjergby Smedie 01:57:36 Diplom
309 Daniel Kold 01:57:45 Diplom
310 Nicolaj Eliasen Eliasen 01:57:50 Diplom
311 Anders Rytter Vestbjerg Løbeklub 01:58:12 Diplom
312 Hans Kristensen Skive 01:58:16 Diplom
313 Casper Lindhøj Nielsen 01:58:21 Diplom
314 thomas kaasing rasmussen 01:58:28 Diplom
315 Carsten Ottsen Vadum IF 01:58:29 Diplom
316 Ole Møller Vadum IF 01:58:30 Diplom
317 Benjamin Serena MC TAG 01:58:47 Diplom
318 Thomas Schou-Olesen Team Schou 01:59:07 Diplom
319 Kaj Birk Olesen Hjørring 01:59:13 Diplom
320 Søren Meyer 01:59:39 Diplom
321 Klaus Larsen 01:59:41 Diplom
322 Peter Glad Happy Runners Klarup 01:59:42 Diplom
323 Sune Johansen 01:59:44 Diplom
324 kurt Nielsen holtet løbeklub 01:59:48 Diplom
325 Kim Honore MC TAG 01:59:48 Diplom
326 Thomas Munk Cafeministeriet 02:00:03 Diplom
327 Kim Beer 02:00:24 Diplom
328 jan frank pedersen klarup 02:00:36 Diplom
329 Michael kvas jensen 02:00:39 Diplom
330 Jes Rosenbeck Bjergby runners 02:00:48 Diplom
331 Morten Andreasen 02:00:49 Diplom
332 Dennis Kornum 02:01:02 Diplom
333 Rene Lauridsen 02:01:03 Diplom
334 Oliver Nykjær  HPR 02:01:18 Diplom
335 Magnus Beermann HPR 02:01:32 Diplom
336 Peter Jensen 02:01:34 Diplom
337 Preben Nielsen Fjordløberne Hobro 02:01:41 Diplom
338 Henrik buus støvring 02:02:06 Diplom
339 Frederik Eliasen Eliasen 02:02:23 Diplom
340 Jacob Sørensen  HPR 02:02:27 Diplom
341 Niels Pedersen Mariager 40 + 02:02:59 Diplom
342 Torben Holmgren Mariager 40 + 02:02:59 Diplom
343 Erik Valbjørn Run For Fun-Haverslev 02:03:32 Diplom
344 Lars Fischer Nielsen 02:03:51 Diplom
345 rene andersen sæby løbeklub 02:04:07 Diplom
346 Hans Ørnbøl Bjergby løbeklub 02:04:42 Diplom
347 Morten Holk 02:05:16 Diplom
348 Peder larsen Mariager 40 + 02:05:57 Diplom
349 Brian Gregersen 02:06:17 Diplom
350 Michael Antonsen Team Laursen&Thomsen; 02:06:33 Diplom
351 Martin S Jensen Survivormen 02:06:38 Diplom
352 Henrik Eli Jensen IF Bjørn 02:06:57 Diplom
353 Jesper Madsen 02:07:14 Diplom
354 carsten rhod gregersen Nabto 02:07:50 Diplom
355 Steen Uffe Thornemann Hansen 02:07:59 Diplom
356 Frederik Møller HPR 02:08:25 Diplom
357 Mads Noermark Andersen 02:08:29 Diplom
358 søren vibeholm klinsmann amok 02:09:03 Diplom
359 Michael Nikolajsen 02:09:35 Diplom
360 Steen Rasmussen aam 02:10:05 Diplom
361 Bo Nielsen AMOK 02:10:06 Diplom
362 Kresten Sørensen 02:11:09 Diplom
363 Kim Andersen 02:11:46 Diplom
364 Claus Roer Team Tungmetal 02:12:43 Diplom
365 John Stellan Stellan 02:13:37 Diplom
366 Thomas Aars Trim Motion 02:14:57 Diplom
367 Kristian Mortensen 02:15:44 Diplom
368 Gorm Bull Sarning 02:15:55 Diplom
369 Kenneth Dorph 02:15:55 Diplom
370 Ove Vels Jensen Fjordløberne Hobro 02:16:28 Diplom
371 Bjarne Lund Løbeklubben Amok 02:16:41 Diplom
372 Frederik Agerbæk HPR 02:16:53 Diplom
373 Jeppe Dalgaard 02:17:02 Diplom
374 Frans Jørgensen  HPR 02:17:03 Diplom
375 Romain Sacchi 02:17:36 Diplom
376 Jesper Zeth FUIT 02:18:00 Diplom
377 Martin Mortensen 02:18:38 Diplom
378 Jan Larsen Aars Trim Motion 02:21:55 Diplom
379 Kenneth max De trofaste 02:28:56 Diplom
380 Poul Erik Poulsen 112 02:28:56 Diplom