Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2013, alderskorrigeret

Alderskorrigerede tider udligner resultaterne, så de kan sammenlignes på tværs af alder.

Se de "rigtige" resultater

Der er desværre et par mænd, hvor alderen er blevet væk for os. Disse fremgår ikke af denne resultatliste.

Kvinder

Nr. Navn Evt. klub Alder Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 Sort Mouritsen The Walk Of Shame 56 01:20:50 (01:39:22)
2 Hanne Nørgaard Fjordløberne Hobro 48 01:29:56 (01:39:47)
3 Loa Christensen Fjordløberne Hobro 33 01:32:35 (01:33:07)
4 Vibeke Friis Nielsen Fjordløberne Hobro 50 01:32:35 (01:45:19)
5 Ulla Arensbach 39 01:32:57 (01:35:37)
6 Kristine Horn VAM/Marathongruppen 44 01:33:49 (01:39:50)
7 Birgitte Larsen KMD 48 01:34:40 (01:44:53)
8 Berit Gøthgen Marathongruppen Vam 51 01:35:10 (01:49:22)
9 Pernille HOlt 37 01:35:26 (01:37:08)
10 Merethe Kristoffersen KMD 53 01:35:43 (01:52:46)
11 Jette Christensen Mariagerløberne 39 01:37:33 (01:40:15)
12 Anne Kristine Hvitfeldt Aalborg Øst RRC 44 01:37:39 (01:44:10)
13 Signe Jakobsen 25 01:38:57 (01:39:23)
14 Rikke Aam 42 01:39:36 (01:44:48)
15 Ellymaria Løkke Poulsen Farsø Tri @ Trim 58 01:40:06 (02:06:33)
16 Mette Højmark Jensen Vester Hassing 38 01:40:27 (01:42:46)
17 anne mette hvid skive 43 01:40:27 (01:46:42)
18 Pernille Koldsø 38 01:40:30 (01:42:55)
19 Helle Højmark Eriksen 38 01:40:48 (01:43:06)
20 Lene Prentow KMD 55 01:41:02 (02:02:09)
21 Marlene Kanstrup 39 01:41:10 (01:44:11)
22 Lone lindharth 40 01:41:40 (01:45:12)
23 Rikke Lyngsø Møller Marathongruppen Viborg 46 01:42:09 (01:50:53)
24 Unn Nordheim Arbejdernes Landsbank 46 01:42:26 (01:51:57)
25 Christina Stick 42 01:42:28 (01:47:27)
26 Inge Marie Jensen Farsø Tri og Trim 50 01:42:31 (01:56:28)
27 irene rasmussen sam 44 01:42:39 (01:49:48)
28 Maria Nilsson Team New Balance 34 01:42:43 (01:43:37)
29 Britt Folkerman Farsø Tri & Trim 41 01:42:47 (01:46:55)
30 Christina W. Pedersen Aabybro apotek 42 01:43:02 (01:48:03)
31 Pernille Hagen Larsen 29 01:43:09 (01:43:44)
32 Camilla li Kristensen 26 01:43:25 (01:43:56)
33 Lone Skov 56 01:43:37 (02:07:29)
34 Tine Haslund Intersport Friis 26 01:44:38 (01:44:56)
35 Bettina Skibsted Als 42 01:44:53 (01:50:34)
36 Inge-Lise Hvid Christiansen Hadsund Roklub 53 01:44:59 (02:04:10)
37 Kristiane Filtenborg Dommerbyløbetøser 41 01:45:00 (01:49:48)
38 Nanna Winther Madsen 28 01:45:49 (01:45:59)
39 Susan Langkilde 46 01:46:03 (01:55:18)
40 Lene Nørkjær Mose Hammer Bakker Runners 38 01:46:18 (01:49:03)
41 Maibritt Eberhard Aalborg Triathlon Klub 51 01:46:42 (02:03:00)
42 Helle Lund dommerbyløbetøser 38 01:46:50 (01:49:48)
43 Kirsten Larsen Holtet Løbeklub 53 01:46:58 (02:06:24)
44 Lene Damgaard Mariagerløberne 50 01:47:02 (02:01:22)
45 Anja Møller Team Grønnevang 34 01:47:14 (01:48:25)
46 Didde Jensen Aalborg Triathlon Klub 23 01:47:37 (01:47:50)
47 Karen Melchior Jensen Melchior-Simonsen Entertainment 39 01:47:41 (01:50:50)
48 Line Sønderstrup Aalborg runners ;-) 25 01:47:51 (01:48:26)
49 Mette Randorff Happy Runners 37 01:48:20 (01:50:18)
50 Annika Jones Andersen Happy runners 42 01:48:27 (01:53:38)
51 Anne Nørgaard 26 01:49:29 (01:50:00)
52 Gitte Høyer Run for Fun, Haverslev 35 01:49:49 (01:51:37)
53 Anne Holten Johansen AMOK 38 01:50:11 (01:53:23)
54 Anita Doktor 44 01:50:27 (01:57:48)
55 Ena Hübertz Ingen 57 01:50:27 (02:17:36)
56 Mette Andersen 45 01:51:17 (01:59:55)
57 Ann Kildevæld Farsø Tri & Trim 48 01:52:09 (02:04:47)
58 Pernille Kristiansen Aalborg 23 01:52:11 (01:52:24)
59 Trine Væver Team Fusion 40 01:52:21 (01:56:13)
60 Inge Froulund Ladekarl Fjordløberne Hobro 54 01:52:34 (02:14:40)
61 Lykke Bitsch 24 01:52:35 (01:52:59)
62 Lone Nielsen Jakob Lindbjerg Iversen 34 01:53:25 (01:55:05)
63 Trine K. Bojesen Nordkraft Løb & Motion 31 01:53:44 (01:54:23)
64 Helle Olesen 47 01:54:10 (02:05:33)
65 Helle Drejer Jensen 31 01:55:14 (01:55:31)
66 Mette Louise Saxov Hammer Bakker Runners 38 01:56:01 (01:59:00)
67 Lotte Jensen Vinshoppen 39 01:56:17 (02:00:05)
68 Birthe Jeppesen 42 01:56:19 (02:02:34)
69 Mette Jensen Happy Runners 39 01:56:39 (01:59:57)
70 Lone Christensen Mariagerløberne 47 01:57:16 (02:09:24)
71 Rikke Wagner 33 01:58:25 (01:59:10)
72 Hannah Kristensen Holtet Løbeklub 47 01:58:55 (02:10:44)
73 Sys Tungmetal 39 01:59:14 (02:02:55)
74 Gina Beer 21 01:59:23 (02:00:08)
75 Johanne Jacobsen HUI motion 32 02:01:48 (02:02:44)
76 Anny Hansen 54 02:01:48 (02:25:51)
77 Christina Engmann Kristensen 21 02:02:27 (02:03:16)
78 Siv Mette Bojesen Fjordløberne Hobro 46 02:02:32 (02:13:06)
79 Mie Kristensen Hunde i løbetid 22 02:02:56 (02:03:11)
80 Lene Bossen B B Kørsel 51 02:03:36 (02:22:34)
81 Malene clement skov 22 02:04:37 (02:05:18)
82 Susanne Søndergaard 26 02:04:46 (02:05:25)
83 Mille Lerche Kristensen The Prospects;-) 19 02:05:07 (02:06:18)
84 Sara Vogdrup Henriksen 22 02:05:13 (02:05:54)
85 Heidi Stensgaard Trip Fjordløberne Hobro 42 02:05:42 (02:12:08)
86 Julie Thomsen Team Laursen&Thomsen; 26 02:06:32 (02:07:18)
87 Mette Bossen B B Kørsel 29 02:07:20 (02:08:08)
88 Rikke Eriksen The Prospects;-) 25 02:08:29 (02:08:58)
89 Pernille Andersen HPR 18 02:09:08 (02:11:33)
90 Mette Sølgaard Poulsen Team Sølgaard Poulsen 33 02:09:35 (02:10:37)
91 Lea Freund Kristensen The Walk Of Shame 28 02:10:25 (02:10:51)
92 Anni Andersen Mariagerløberne 41 02:11:12 (02:16:32)
93 Margrethe Smith 40 02:11:32 (02:16:10)
94 Chelsea Trautman 21 02:13:40 (02:14:24)
95 Barbera Dudko  HPR 18 02:15:46 (02:18:17)
96 Lærke Sø 38 02:16:41 (02:19:50)
97 Line Østergaard 28 02:17:08 (02:17:18)
98 Karina Buus Nielsen Fjordløberne Hobro 35 02:18:30 (02:20:23)
99 Christina Rytter Rasmussen 26 02:19:33 (02:20:08)
100 Heidi Iversen 27 02:19:33 (02:20:08)
101 Mette Christensen 41 02:19:40 (02:25:57)
102 Rikke Thrane 35 02:21:36 (02:23:34)
103 Julie Kofoed Jensen HPR 17 02:36:28 (02:41:29)
104 Mathilde Christiansen HPR 18 02:38:48 (02:41:29)
105 Sophie Colding 30 02:51:47 (02:52:38)

Mænd

Nr. Navn Evt. klub Alder Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 René Nielsen Skive AM 39 01:11:18 (01:13:42)
2 Bent Stougaard Mariagerløberne 50 01:11:36 (01:21:00)
3 Nicolai Zaar Nielsen Mariager Fjord OK 37 01:14:12 (01:15:35)
4 Thomas Møller Søndergaard Aalborg Øst Road Runners 40 01:15:05 (01:18:15)
5 Morten Aalborg atletik & motion 33 01:15:52 (01:16:00)
6 Jakob Lyby Hansen aars Trim Motion 64 01:15:56 (01:37:39)
7 Michael Green Fjordløberne Hobro 50 01:17:47 (01:27:59)
8 Mads Krabbe Team New Balance 43 01:17:50 (01:23:04)
9 Jørn Kjær Aalborg Atletik og Motion 55 01:17:53 (01:32:01)
10 Stig R. Jensen 44 01:17:55 (01:23:51)
11 Brian Elfrom Hansen Hinnerupløberne 41 01:18:45 (01:22:44)
12 Lars Heinsøe Mariagerløberne 46 01:18:54 (01:26:24)
13 Keld Thomsen Randers Freja Triathlon 49 01:19:01 (01:28:40)
14 Steen Karlsen 49 01:19:01 (01:28:47)
15 Jan Aggerholm Team Fusion 56 01:19:35 (01:35:13)
16 Martin Nymann Hr.og Fru. Happy Runners 37 01:19:35 (01:21:04)
17 Alex Bak Mariager Triathlon Klub 34 01:19:49 (01:20:11)
18 Jens Andersen 49 01:19:54 (01:29:51)
19 Carsten Grove Farsø Tri og Trim 59 01:20:06 (01:38:19)
20 Morten Madsen Dromos 47 01:20:12 (01:28:32)
21 Jon Kristensen Mariagerfjord Triathlon Klub 33 01:20:29 (01:20:38)
22 Jonas Kappelskov Bach Aalborg Triathlon Klub 37 01:20:42 (01:22:12)
23 Flemming Bundgaard 59 01:20:56 (01:39:27)
24 Dennis Steffensen 31 01:21:05 (01:21:05)
25 Michael Hansen Aalborg Triathlon Klub 27 01:22:39 (01:22:41)
26 Brian Løgstrup Hinnerup Løberne 38 01:22:46 (01:24:57)
27 Nien Dong Aalborg Øst RRC 51 01:22:46 (01:34:25)
28 Peter Drejer SMT-Silkeborg 37 01:22:59 (01:24:31)
29 Lasse rasmussen TEAM HAKKET 27 01:23:10 (01:23:10)
30 Finn B. Hymøller HPR 43 01:23:16 (01:28:56)
31 Ivan Nielsen SKALBORG FYSIOTERAPI 50 01:23:52 (01:35:13)
32 Mads Nissen FUSION TEAM 42 01:23:53 (01:28:53)
33 Klaus Bach Christensen Skørping Triathlon 20 01:23:53 (01:24:55)
34 Mads Nyrup Team New Balance 19 01:24:22 (01:26:21)
35 Henrik Bach Mariagerløberne 48 01:24:24 (01:33:52)
36 Bo Stenvang 50 01:24:28 (01:35:39)
37 Tom Madsen Mariagerløberne 42 01:24:31 (01:29:32)
38 Jesper Jensen Hørby Efterskole 42 01:24:36 (01:29:43)
39 Peter Green 48 01:24:52 (01:34:24)
40 freddy pedersen lborg triathlonklub 55 01:24:55 (01:40:31)
41 Rene Christensen Mariagerløberne 44 01:25:25 (01:31:54)
42 Claus Andersen Fjordløberne Hobro 37 01:25:38 (01:27:15)
43 Erling Nielsen Fjordløberne Hobro 59 01:25:52 (01:45:37)
44 Poul Kærup Rasmussen 50 01:25:59 (01:37:46)
45 Lars Holm Jensen MDL 42 01:26:05 (01:31:12)
46 Andreas Ejner Harild Buelund MDL 39 01:26:10 (01:29:09)
47 Martin Ditman Pedersen Rolf er ren 29 01:26:13 (01:26:33)
48 Hans Schack Happy Runners 39 01:26:18 (01:29:14)
49 Jesper Christiansen Aalborg Øst RRC 50 01:26:44 (01:38:10)
50 Jens Bach Storgaard 30 01:27:00 (01:27:03)
51 Tom Boye Aabybro in Motion 51 01:27:01 (01:39:53)
52 Thomas Espensen Thomas Espensen 44 01:27:14 (01:33:57)
53 Lars Stahr Aalborg Triathlon Klub 49 01:27:15 (01:38:19)
54 John Pedersen 50 01:27:34 (01:39:09)
55 Casper Friis 35 01:27:34 (01:28:19)
56 Claus Søndermølle Fjordløberne Hobro 45 01:27:52 (01:35:33)
57 Stefan Lænner TEAM HAKKET 31 01:27:54 (01:28:00)
58 Jens Harregaard 32 01:27:57 (01:28:13)
59 Svenning Nielsen Holtet 62 01:27:58 (01:51:21)
60 Lars Klinkby Dromos 45 01:28:02 (01:35:36)
61 Carsten KB 81 48 01:28:10 (01:38:40)
62 Jan Nielsen 58 01:28:13 (01:47:46)
63 Morten Nielsen 45 01:28:15 (01:35:49)
64 Allan Lauridsen MariagerfjordOK 48 01:28:15 (01:38:19)
65 Rasmus Frost Hvarregaard 21 01:28:19 (01:28:43)
66 Michael Skjødt Hansen Aalborg Triathlon Klub 37 01:28:19 (01:30:01)
67 John Okkels Glæemose 35 01:28:21 (01:29:07)
68 Mogens Adelsen Jensen 32 01:28:33 (01:28:46)
69 Leif Højmark Pedersen Advokaterne Amtmandstoften 48 01:28:36 (01:38:45)
70 Kim Trolle Wadum 41 01:28:37 (01:33:06)
71 Dennis Nielsen Aalborg Triathlon Klub 34 01:28:39 (01:29:04)
72 Rune Kvalfors Stordal/Norge 45 01:28:40 (01:36:12)
73 Carl Olsen Aars Trim Motion 49 01:28:50 (01:39:46)
74 Mark Paul Stahlbaum Larsen Aalborg Triatlonklub 22 01:28:58 (01:29:05)
75 Jesper Eberhard Aalborg Triathlon Klub 25 01:29:00 (01:29:04)
76 Andreas Kruse Runge Aalborg Triathlon Klub 30 01:29:00 (01:29:04)
77 Mads Riishøj Aalborg atletik & motion 51 01:29:05 (01:41:51)
78 Niels Navne Aalborg Atletik & Motion 54 01:29:11 (01:44:37)
79 Flemming H. Pedersen Aalborg Motion & Atletik 52 01:29:19 (01:42:50)
80 Karsten Madsen 38 01:29:19 (01:31:40)
81 Lars Trie Arbejdernes Landsbank 52 01:29:29 (01:43:54)
82 Heine andersen 44 01:29:29 (01:36:27)
83 Jean Louis Cornu Aabybro In Motion 48 01:29:42 (01:40:21)
84 Alf Nissen Aalborg Triathlon Klub 34 01:29:47 (01:30:36)
85 Poul Andersen andersenrosendal, arkitekt maa 57 01:29:47 (01:48:27)
86 Leif Jensen 41 01:29:51 (01:34:34)
87 Jan Vanggaard Andersen 42 01:29:51 (01:35:18)
88 Rasmus Hougaard Pedersen 20 01:29:56 (01:31:04)
89 Morten Vang Jensen Fjordløberne Hobro 50 01:30:06 (01:42:09)
90 bo sjørup 40 01:30:08 (01:34:03)
91 Kurt Nørgaard Farsø Tri & Trim 58 01:30:16 (01:50:05)
92 Christian Jepsen KMD 45 01:30:20 (01:38:49)
93 Morten Koldsø 39 01:30:25 (01:33:40)
94 Claus Nyrup Højsholt Nielsen 39 01:30:32 (01:33:39)
95 Rune Klems 51 01:30:34 (01:43:56)
96 Bjarne Lind Thomsen Royal Greenland 40 01:30:52 (01:35:03)
97 Lasse Heinsøe Mariagerløberne 13 01:30:56 (01:43:17)
98 Kim Aagaard Andersen l´øbi 48 01:31:00 (01:41:34)
99 Ole Kristensen Holtet Løbeklub 51 01:31:12 (01:44:33)
100 Mads Rindom donkin 28 01:31:17 (01:31:31)
101 Jan Andersen Steub.DK 57 01:31:28 (01:50:32)
102 Peter Vestergaard 100 miles.dk 43 01:31:35 (01:38:03)
103 morten bidstrup 26 01:31:44 (01:31:53)
104 Morten Juhl Arbejdernes Landsbank 37 01:31:44 (01:33:43)
105 Mads Hougaard 41 01:31:50 (01:36:32)
106 Kristoffer Guldager Terkelsen AKIF 39 01:31:50 (01:35:02)
107 Henrik Hansen Team Fusion 49 01:31:51 (01:43:22)
108 Leif H. Skov 63 01:32:03 (01:57:31)
109 Kjeld Laustsen Skive AM 41 01:32:16 (01:37:01)
110 Martin Christensen Mariagerløberne 43 01:32:26 (01:38:38)
111 Bent Næsby 51 01:32:33 (01:46:01)
112 Per Bach Poulsen Trim Arden 48 01:32:37 (01:43:14)
113 Dennis Thorsen 51 01:32:56 (01:46:17)
114 Michael Rostgaard 38 01:33:07 (01:35:38)
115 Jørgen Kvist-Ibsen 50 01:33:20 (01:46:00)
116 Jesper Vognsen 32 01:33:26 (01:33:41)
117 Uffe Holdgaard 51 01:33:27 (01:47:04)
118 Henrik Kaas Mariagerløberne 48 01:33:28 (01:44:04)
119 Sebastian Krantz Simonsen 21 01:33:31 (01:34:07)
120 Laust Michelsen 40 01:33:40 (01:38:15)
121 Per Kyneb Aalborg Tri 49 01:33:41 (01:45:12)
122 Klaus Jørgen Holk Pedersen Aars Trim Motion 53 01:33:44 (01:49:30)
123 Karsten Roar Sørensen PGU runners 44 01:33:46 (01:41:13)
124 Jakob Voergaard Pedersen HEF A.m.b.a 29 01:33:49 (01:34:03)
125 Johnny Jakobsen 35 01:33:51 (01:34:42)
126 Martin Brandi Happy Runners 43 01:33:59 (01:40:32)
127 Anders Jensen Løbekompagniet 27 01:34:04 (01:34:15)
128 Tommy Hansen Aalborg Øst RRC 46 01:34:06 (01:42:59)
129 Torben Hübertz Ingen 56 01:34:06 (01:52:39)
130 Per Højsgaard 52 01:34:20 (01:48:56)
131 Michael Fulhersen AMOK 45 01:34:21 (01:43:06)
132 Rene Randrup Rasmussen Aalborg Tekniske Gymnasium 43 01:34:26 (01:40:49)
133 Anders Jensen 51 01:34:35 (01:48:09)
134 Kim Gieseler Ranum Efterskole 41 01:34:37 (01:39:39)
135 Karl Pedersen 35 01:34:42 (01:35:38)
136 Henrik Holm Aabybro in Motion 40 01:34:46 (01:39:22)
137 Johnny Ramm Fjordløberne Hobro 37 01:34:47 (01:36:50)
138 Peter Bjærge Hobro 50 01:34:58 (01:47:31)
139 Frederik Bojer Team New Balance 16 01:35:00 (01:41:39)
140 Leo Poulsen Mariagerløberne 47 01:35:05 (01:44:57)
141 Kristian Winther 31 01:35:15 (01:35:31)
142 Lars Svendsen LIUF Hjørring 44 01:35:17 (01:42:39)
143 Peter Høy Mariager 43 01:35:30 (01:42:23)
144 Michael Rask Bladt Industries 44 01:35:34 (01:42:51)
145 Patrick Hansen 34 01:35:42 (01:36:20)
146 steen vinther christensen 53 01:35:43 (01:51:31)
147 Thomas Stampe Rasmussen 32 01:35:45 (01:35:54)
148 Troels Wendelbo LEGO Group 41 01:35:45 (01:40:42)
149 Mikkel Christensen MC TAG 41 01:36:00 (01:40:59)
150 Peter Holm TEAM NEWLINE 37 01:36:03 (01:37:55)
151 Jim Jensen Happy Runners 46 01:36:03 (01:45:08)
152 Claus Rønø Pedersen AMOK 54 01:36:07 (01:53:00)
153 Jonas Ørnbøl Hørby Efterskole 17 01:36:08 (01:41:14)
154 Lars Madsen 42 01:36:08 (01:42:04)
155 Dennis Andersen Storm 34 01:36:36 (01:37:06)
156 Kasper Hvid Kristiansen Hvid TIMBERSPORT 30 01:36:49 (01:36:57)
157 Sten Hougaard Pedersen HPR 47 01:36:49 (01:47:23)
158 Teddy Dons Vingesuset 30 01:36:59 (01:37:03)
159 Flemming Hvid 50 01:37:00 (01:50:19)
160 Lars B. Hansen 50 01:37:02 (01:50:16)
161 Torben Barkmann Kusk Aalborg Atletik og Motion 48 01:37:03 (01:48:16)
162 Mogens Vejling 49 01:37:11 (01:49:12)
163 Jesper Sørensen 43 01:37:22 (01:44:34)
164 Mathias Nysum 20 01:37:26 (01:39:23)
165 Steen Bukdahl 49 01:37:30 (01:50:09)
166 Henrik Neirup Jensen Vadum Løbeklub 44 01:37:37 (01:45:30)
167 Lars Termansen Fjeldrævene 46 01:38:05 (01:47:39)
168 Torben Jessen Fjordløberne Hobro 36 01:38:05 (01:39:36)
169 Jes Søren Steiner-Kristensen Farsø tri og Trim 41 01:38:05 (01:43:38)
170 Cristian Lodberg Hinnerup Løberne 34 01:38:08 (01:38:35)
171 Henrik Gaardbo Nielsen 51 01:38:08 (01:52:17)
172 Rasmus Madsen 39 01:38:10 (01:41:49)
173 Kenneth Munkebæk Team DANNEBROG 44 01:38:15 (01:45:49)
174 Jørn Prentow KMD 56 01:38:23 (01:57:49)
175 Erik Westergreen Aalborg Atletik & Motion 43 01:38:32 (01:45:11)
176 Steffen Snoger 27 01:38:39 (01:39:23)
177 Thomas Borcher 38 01:38:40 (01:41:45)
178 Dennis Brun Run for fun - Haverslev 29 01:38:44 (01:39:25)
179 Rune Kongerslev 27 01:38:51 (01:39:22)
180 Morten Sort Mouritsen The Walk Of Shame 32 01:38:52 (01:39:22)
181 Jacob Lønsmann Mose Aalborg Øst RRC 40 01:38:55 (01:43:27)
182 Claus Chris Petersen 47 01:38:57 (01:49:21)
183 Christian B. Jensen Vingesuset 38 01:39:01 (01:41:39)
184 Kasper Juul Petersen Happy Runners 29 01:39:05 (01:39:10)
185 Henrik Uggerly 50 01:39:05 (01:52:30)
186 Kenneth Holm Jensen Aabybro in Motion 37 01:39:06 (01:41:29)
187 Kim Beer 58 01:39:13 (02:01:09)
188 Bjørn L. Nielsen Vingesuset 35 01:39:13 (01:41:11)
189 Sanni Vinther Team Tungmetal 33 01:39:15 (01:39:48)
190 Søren Jensen Royal Greenland 41 01:39:16 (01:44:37)
191 Henrik Nykjær 50 01:39:16 (01:52:43)
192 Henrik Lindhardt Jensen Brønderslev 47 01:39:16 (01:49:59)
193 Filip Westarp 35 01:39:23 (01:41:10)
194 jens sørensen Hjallerup 47 01:39:23 (01:49:47)
195 Teddy Dandanell IC Aalborg 28 01:39:34 (01:39:43)
196 Martin Brandt  HPR 17 01:39:44 (01:44:51)
197 Thomas Frost Jensen 27 01:39:50 (01:39:51)
198 peter holm skive am 40 01:39:55 (01:44:36)
199 Morten Nielsen Wartsila svanehøj 46 01:39:56 (01:49:36)
200 Bent Linde 112 48 01:40:05 (01:52:04)
201 Hans Kristensen Skive 55 01:40:08 (01:58:59)
202 Lars-Michael 43 01:40:16 (01:47:17)
203 Michael Bille Rolf er REN 29 01:40:26 (01:40:49)
204 ian ortved team bagtrop 38 01:40:31 (01:43:47)
205 Erik Lassen 36 01:40:32 (01:42:34)
206 Anders Rytter Vestbjerg Løbeklub 54 01:40:57 (01:58:37)
207 Lars Lintrup Bach MCM DNK Sportsakademi 36 01:41:04 (01:42:27)
208 Søren Lykke Run for Fun-Haversle 38 01:41:06 (01:44:24)
209 Christian Borcher 45 01:41:08 (01:50:15)
210 Søren Korgaard-Mollerup 41 01:41:13 (01:47:07)
211 Bruno Roer Team Tungmetal 33 01:41:15 (01:41:50)
212 Jonas Lynggaard 24 01:41:26 (01:42:03)
213 Mads Bach Nielsen 38 01:41:27 (01:44:43)
214 Simon dannow TEAM HAKKET 16 01:41:34 (01:48:30)
215 Brian Andrup 39 01:41:34 (01:45:11)
216 Rasmus Bruun Hirtshals skolecenter 26 01:41:34 (01:41:44)
217 Morten Sieker 33 01:41:37 (01:42:34)
218 Rasmus Mariagerløberne 48 01:41:59 (01:53:30)
219 Johnny Bjerregaard Aabybro In Motion 33 01:42:10 (01:42:58)
220 Henrik Rønnest Kybeleconsult.dk 44 01:42:19 (01:50:20)
221 Rasmus Nielsen 20 01:42:21 (01:44:10)
222 Christoffer Rydahl Team New Balance 16 01:42:27 (01:49:35)
223 Rene Michaelsen Amok 48 01:42:37 (01:54:50)
224 Bjarne Bilenberg Team New Balance 43 01:42:40 (01:49:44)
225 Mads Lausten 32 01:42:42 (01:42:47)
226 Karsten Jensen Mariagerløberne 45 01:42:50 (01:51:39)
227 Michael E. Jakobsen 38 01:42:54 (01:46:24)
228 Ole Møller Vadum IF 52 01:43:00 (01:59:00)
229 jan frank pedersen klarup 54 01:43:00 (02:01:18)
230 Kim Madsen TEAM MAX EL 24 01:43:01 (01:43:19)
231 Thomas Mogensen Fjordløberne Hobro 42 01:43:12 (01:49:34)
232 kurt Nielsen holtet løbeklub 53 01:43:14 (02:00:21)
233 Kasper Breum 27 01:43:15 (01:43:32)
234 Steen Rasmussen AAM 46 01:43:18 (01:53:01)
235 Brian Svenningsen 40 01:43:19 (01:47:54)
236 Kaj Birk Olesen Hjørring 52 01:43:38 (01:59:16)
237 Brian Mosgaard Johansen Sportsmagneter.dk 39 01:43:40 (01:47:43)
238 Hans Ørnbøl Bjergby løbeklub 57 01:43:41 (02:05:03)
239 Henrik Daugaard Aalborg Tri 35 01:43:45 (01:44:47)
240 Rasmus Prentow KMD 24 01:43:46 (01:44:20)
241 Ole Mouritsen 34 01:43:48 (01:44:48)
242 Jan busch 43 01:43:57 (01:51:45)
243 Rasmus Raunholt Intersport Friis 22 01:43:58 (01:44:21)
244 Jens Mortensen Klejtrup løberne 42 01:44:04 (01:50:16)
245 Ken Elmqvist Nielsen 49 01:44:10 (01:57:25)
246 Michal Krarup 38 01:44:24 (01:47:23)
247 Peter Kristensen Sæby Løbeklub 49 01:44:29 (01:57:48)
248 Christer Christensen HPR 41 01:44:30 (01:50:23)
249 Morten Søndergaard Aalborg Triathlon Klub 30 01:44:31 (01:44:35)
250 Niels Bundgaard Othelleobageriet 27 01:44:32 (01:44:43)
251 Martin Bauer tørring 31 01:44:37 (01:45:29)
252 Jonathan Preece 43 01:44:37 (01:52:11)
253 Erik Rathje Jensen fuit 40 01:44:39 (01:49:28)
254 Jesper Just Nielsen Fjordløberne Hobro 38 01:44:40 (01:47:45)
255 Lars Pilgaard Chriatiansen 47 01:44:46 (01:56:09)
256 Lasse Wachmann Vingesuset 29 01:44:47 (01:45:09)
257 Anders Svendsen 27 01:44:50 (01:44:53)
258 Johnny Bech Oles Trælasthandel 47 01:44:50 (01:56:23)
259 Malte Gemzøe Aars Trim Motion 39 01:44:53 (01:48:31)
260 Gert Christensen AMOK 45 01:44:53 (01:54:13)
261 Martin Nikolajsen 37 01:45:32 (01:47:49)
262 Mikkel Staal-Rasmussen Aalborg Triathlon klub 36 01:45:34 (01:47:37)
263 Jesper Lassen 34 01:45:40 (01:46:23)
264 Jakob Bidstrup 23 01:45:41 (01:45:49)
265 Bo Andersen 47 01:45:52 (01:57:12)
266 Lukas Menholt Team Menholt 17 01:46:02 (01:52:03)
267 Per Thomsen KMD 38 01:46:04 (01:48:54)
268 Kresten Sørensen 60 01:46:06 (02:12:00)
269 Nikolaj Jensen Frejlev Motion 37 01:46:08 (01:48:24)
270 Carsten Ottsen Vadum IF 48 01:46:34 (01:59:00)
271 Thomas Meiner Jensen Royal Greenland 37 01:46:51 (01:49:14)
272 Lars Jørgensen 37 01:46:53 (01:49:06)
273 Henning Eriksen Bam 45 01:47:04 (01:56:19)
274 Jacob Bjerring 35 01:47:16 (01:48:35)
275 Dines Søgaard Jørgensen Hunde i løbetid 24 01:47:22 (01:47:37)
276 Jesper Strømgaard Rolf er Ren 28 01:47:36 (01:47:56)
277 Jacob Nyrup Team New Balance 16 01:47:49 (01:55:19)
278 Jesper Carlsen Aabybro in Motion 39 01:47:52 (01:52:07)
279 Jonas Menholt Team Menholt 19 01:47:53 (01:50:58)
280 Michael Kristensen Vingesuset 35 01:48:12 (01:49:07)
281 Steen Uffe Thornemann Hansen 55 01:48:21 (02:08:20)
282 mathias kjær rathmann Hunde i løbetid 24 01:48:22 (01:48:37)
283 Preben Nielsen Fjordløberne Hobro 49 01:48:32 (02:02:13)
284 Rune Knudsen Team New Balance 34 01:48:36 (01:49:17)
285 Frank Tylstrup 35 01:48:36 (01:49:44)
286 Benjamin Serena MC TAG 46 01:48:38 (01:58:59)
287 Flemming Ferløv Nielsen Saltum Trim / Alfa Laval Aalborg 39 01:48:43 (01:53:14)
288 morten kjær 38 01:49:06 (01:52:27)
289 Erik Valbjørn Run For Fun-Haverslev 50 01:49:15 (02:04:15)
290 Jeppe Kristensen Sæby Løbeklub 16 01:49:25 (01:57:24)
291 Kasper Andersen 31 01:49:55 (01:50:17)
292 Allan Bjørn 38 01:50:12 (01:53:16)
293 Michael kvas jensen 46 01:50:20 (02:01:27)
294 Anders Beckmann 38 01:50:22 (01:53:25)
295 Jesper Sommer 32 01:50:24 (01:50:35)
296 Lars Dahl Sørensen 21 01:50:32 (01:51:35)
297 Jan Henrik Hougaard Nordjyllands Idrætshøjskole 19 01:50:34 (01:53:50)
298 Thomas Schou-Olesen Team Schou 44 01:50:44 (01:59:47)
299 Emil Nielsen 23 01:51:21 (01:51:57)
300 peter munch 34 01:51:25 (01:52:32)
301 Ove Vels Jensen Fjordløberne Hobro 59 01:51:25 (02:16:59)
302 Danny Skov Nielsen Fusionsport.dk 40 01:51:27 (01:56:13)
303 Kristian Hausgaard 32 01:51:30 (01:52:22)
304 Carsten Nedergaard 41 01:51:39 (01:57:17)
305 Jan Pedersbæk FUIT 37 01:51:56 (01:54:25)
306 Lars Fischer Nielsen 47 01:52:20 (02:04:13)
307 Anders Rhod Gregersen Vestas 40 01:52:35 (01:57:53)
308 Kenni Rye Holmberg Nordjyllands Idrætshøjskole 21 01:52:40 (01:53:51)
309 Jonas van Vliet FUIT 25 01:53:15 (01:53:41)
310 Rasmus Maack 31 01:53:15 (01:53:49)
311 Andreas Brøner Manstrup Kristensen Team Tungmetal 25 01:53:32 (01:53:57)
312 Morten Vollbrecht Amdi Rolf er ren 24 01:53:43 (01:54:03)
313 Peter L hansen Idrætsforeningen flyvestation karup 38 01:53:44 (01:57:12)
314 Henrik buus støvring 43 01:54:26 (02:02:49)
315 Jacob Høybye Survivormen 28 01:54:34 (01:55:23)
316 Steffen Aamann Christensen 32 01:54:38 (01:54:48)
317 Daniel Svendsen Nordkraft Løb & Motion 33 01:54:41 (01:55:16)
318 Michael Antonsen Team Laursen&Thomsen; 47 01:54:47 (02:07:18)
319 Kim Honore MC TAG 40 01:54:59 (01:59:59)
320 Lasse Krabbesmark Jepsen MCM DNK Sportsakademi 28 01:54:59 (01:55:07)
321 Niels Pedersen Mariager 40 + 43 01:55:16 (02:03:42)
322 Torben Holmgren Mariager 40 + 43 01:55:16 (02:03:41)
323 Oliver Nykjær  HPR 17 01:55:23 (02:01:45)
324 Andreas Snapholt 31 01:55:24 (01:55:45)
325 Magnus Beermann HPR 17 01:55:36 (02:02:00)
326 Casper Østergaard Nielsen 32 01:55:37 (01:56:13)
327 Klaus Larsen 39 01:55:47 (02:00:20)
328 Thomas Nielsen 36 01:55:55 (01:58:06)
329 rene andersen sæby løbeklub 43 01:56:20 (02:04:46)
330 Per Terp Team New Balance 33 01:56:26 (01:56:41)
331 Peter Glad Happy Runners Klarup 38 01:56:42 (01:59:47)
332 Morten Vejen Nielsen 31 01:57:00 (01:57:39)
333 Rene Lauridsen 39 01:57:06 (02:01:19)
334 Michael Stenild Bjergby Smedie 34 01:57:07 (01:57:57)
335 Martin Rasmussen 31 01:57:08 (01:57:30)
336 Michael Nikolajsen 47 01:57:32 (02:10:16)
337 Daniel Kold 30 01:57:45 (01:58:30)
338 Jes Rosenbeck Bjergby runners 38 01:57:46 (02:01:10)
339 Nicolaj Eliasen Eliasen 26 01:57:50 (01:58:10)
340 Jacob Sørensen  HPR 18 01:58:04 (02:02:27)
341 Casper Lindhøj Nielsen 23 01:58:21 (01:59:08)
342 thomas kaasing rasmussen 25 01:58:28 (01:58:47)
343 Steen Rasmussen aam 46 01:58:58 (02:10:41)
344 Morten Holk 41 01:59:18 (02:06:00)
345 Søren Meyer 33 01:59:27 (01:59:51)
346 Sune Johansen 25 01:59:44 (02:00:04)
347 carsten rhod gregersen Nabto 43 01:59:49 (02:08:25)
348 Peder larsen Mariager 40 + 41 01:59:57 (02:06:39)
349 Thomas Munk Cafeministeriet 32 02:00:01 (02:00:13)
350 Jan Larsen Aars Trim Motion 55 02:00:09 (02:22:14)
351 Morten Andreasen 31 02:00:49 (02:01:13)
352 Dennis Kornum 33 02:00:50 (02:01:19)
353 Henrik Eli Jensen IF Bjørn 41 02:00:54 (02:07:40)
354 Kim Andersen 45 02:01:30 (02:12:13)
355 Frederik Eliasen Eliasen 21 02:01:52 (02:02:43)
356 Frederik Møller HPR 17 02:02:09 (02:08:26)
357 Bo Nielsen AMOK 42 02:02:55 (02:10:53)
358 Bjarne Lund Løbeklubben Amok 48 02:02:56 (02:17:28)
359 John Stellan Stellan 44 02:04:13 (02:14:10)
360 Kenneth Dorph 45 02:05:20 (02:16:09)
361 Gorm Bull Sarning 45 02:05:20 (02:16:10)
362 søren vibeholm klinsmann amok 38 02:05:49 (02:09:49)
363 Brian Gregersen 33 02:06:04 (02:07:10)
364 Poul Erik Poulsen 112 55 02:06:05 (02:29:46)
365 Martin S Jensen Survivormen 26 02:06:38 (02:07:27)
366 Jesper Madsen 26 02:07:14 (02:07:22)
367 Jesper Zeth FUIT 43 02:09:20 (02:18:24)
368 Frederik Agerbæk HPR 17 02:10:12 (02:16:54)
369 Frans Jørgensen  HPR 17 02:10:22 (02:17:03)
370 Claus Roer Team Tungmetal 36 02:11:05 (02:13:08)
371 Thomas Aars Trim Motion 36 02:13:18 (02:15:16)
372 Kristian Mortensen 30 02:15:44 (02:15:56)
373 Jeppe Dalgaard 34 02:16:29 (02:17:54)
374 Romain Sacchi 26 02:17:36 (02:18:31)
375 Martin Mortensen 25 02:18:38 (02:18:50)
376 Kenneth max De trofaste 37 02:26:15 (02:29:46)