Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2014

Resultatliste fra New Balance Halvmarathon d. 23/3 2014.

Billeder fra Jerupstien.

Billeder fra Trekanten og Astrupstien.

Billeder fra Holingstien.

Billeder fra start, ved Trekanten og efter løbet.

Diverse inkl. champagne :-).

Kvinder

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Stine Ravnkilde 01:29:18 Diplom
2 Camilla Lindholm Aalborg Atletik og Motion 01:30:12 Diplom
3 Dorte Jensen Løbekompagniet 01:33:45 Diplom
4 Anja Karina Larsen 01:34:15 Diplom
5 Ann Dalby Mariagerfjord Triklub 01:36:25 Diplom
6 Freja Fredsted Dumont 01:36:54 Diplom
7 Anne-Marie Simonsen Aalborg Atletik og Motion 01:37:13 Diplom
8 Mette Højmark Jensen 01:37:47 Diplom
9 Maria Lundblad Laursen 01:37:59 Diplom
10 Malene Raunholt 01:38:09 Diplom
11 Astrid Munk Whuiiida/WhaZzted 01:39:05 Diplom
12 Mette Ørnbøl Pedersen Flying Nurses 01:39:32 Diplom
13 Torill Alise Rotevatn LTL 01:40:19 Diplom
14 Mia Buhl Povlsen 01:40:46 Diplom
15 Jannie Nielsen Aalborg Triathlon Klub 01:41:10 Diplom
16 Tine Haslund Aalborg Triathlon klub 01:41:50 Diplom
17 Clara G. Vad Aalborg Triathlon Klub 01:42:01 Diplom
18 Mona Borksted Nielsen 01:42:34 Diplom
19 Jette Christensen Mariagerløberne 01:43:18 Diplom
20 Camilla Grøn Aalborg Atletik og MOtion 01:43:34 Diplom
21 Marianne Fabrin Fabrin 01:43:40 Diplom
22 Annika ranch Koch 01:43:51 Diplom
23 Line Sønderstrup Aalborg Triathlon Klub 01:44:11 Diplom
24 Anja Møller Mimoto.dk 01:44:15 Diplom
25 Anne Kristine Hvitfeldt AAØRRC 01:44:20 Diplom
26 Louise Frandsen LTL 01:44:25 Diplom
27 Rikke Lynnerup AAØRRC 01:45:04 Diplom
28 Helle Hastrup AMOK Sønderholm 01:45:26 Diplom
29 Vera Christensen AMOK 01:45:35 Diplom
30 Julie Aaholm 01:45:37 Diplom
31 Vibeke Friis Fjordløberne Hobro 01:46:15 Diplom
32 Lone Andreasen 01:46:58 Diplom
33 Ida Thomsen Team New Balance 01:47:01 Diplom
34 Ida Marie Hunderup Team New Balance 01:47:02 Diplom
35 Lisa Frandsen 01:47:09 Diplom
36 Marie Fransen Runners X Lima 01:47:11 Diplom
37 Lisa Kjeldsen 01:47:13 Diplom
38 Louise Ryttergaard LTL 01:47:50 Diplom
39 Berit Gøthgen Viborg AM Marathongruppen 01:47:54 Diplom
40 Rikke Dusgaard 01:48:10 Diplom
41 Camilla Sørensen 01:48:27 Diplom
42 Christina Weidemann Pedersen 01:48:43 Diplom
43 Gitte Høyer Run for Fun, Haverslev 01:48:45 Diplom
44 Charlotte Boelt 01:48:50 Diplom
45 Rikke Lyngsø Møller Viborg AM/Marathongruppen 01:48:52 Diplom
46 Marie Hjort 01:49:15 Diplom
47 Aina Monika Høgh 01:49:35 Diplom
48 Carla K. Smink 01:49:48 Diplom
49 Nanna Winnie Christensen Flying Nurses 01:49:50 Diplom
50 Louise Christensen Fjerritslev Trimklub 01:50:11 Diplom
51 Bettina Lauritzen 01:50:17 Diplom
52 Kia Neve Dahl . 01:50:56 Diplom
53 Marie Kjærgaard Pedersen Skive kaserne 01:52:10 Diplom
54 Heidi Iversen 01:52:10 Diplom
55 Elisa Spanggaard Fjordløberne Hobro 01:52:22 Diplom
56 Vita Damm 01:52:29 Diplom
57 Lise Grove Team Grove 01:52:47 Diplom
58 Lene Imer 01:52:50 Diplom
59 Mette Dyrvig Randorff BØRNEKUNST 01:53:18 Diplom
60 Jeanette Haferbier Fjordløberne Hobro 01:53:19 Diplom
61 Lisa Larsen Familien Larsen 01:53:34 Diplom
62 Signe Norre Søstrene Norre 01:54:29 Diplom
63 Anne Visholm 01:54:32 Diplom
64 Line Jensen Team Freja 01:54:55 Diplom
65 Flemming Kallehauge Larsen HGI 01:55:00 Diplom
66 Lotte Jensen Vinshoppen 01:55:03 Diplom
67 Line Hjardemaal 01:55:05 Diplom
68 Magdalena Nielsen 01:55:30 Diplom
69 Betina Outzen 01:55:34 Diplom
70 Kia bager 01:55:35 Diplom
71 Anne Grethe Thomsen 01:56:19 Diplom
72 Nadia Grønhøj Team Grønhøj 01:56:20 Diplom
73 Annette Holm Kirk 01:56:25 Diplom
74 Hanne Kristoffersen Team New Balance 01:56:55 Diplom
75 Ditte Schaff Hansen 01:57:01 Diplom
76 Pia Grove Team Grove 01:57:04 Diplom
77 heidi Thaysen Sindal 01:57:21 Diplom
78 Majse Rask 01:57:30 Diplom
79 Mette Ingvardsen 01:58:33 Diplom
80 Rebacca Tørring 01:58:51 Diplom
81 Lina Sofie Jensen 01:58:52 Diplom
82 Sidse Norre Søstrene Norre 01:58:54 Diplom
83 Pernille Ditlevsen Svigerinderne 01:59:22 Diplom
84 Lene Damgaard Mariagerløberne 01:59:50 Diplom
85 Anne Cathrine Olesen Team New Balance 01:59:52 Diplom
86 Mette Dencker Larsen 02:00:12 Diplom
87 Gitte Kjær 02:00:45 Diplom
88 Dorte Thomsen Team New Balance 02:01:25 Diplom
89 Bethina Qvist 02:03:03 Diplom
90 Lena BRo 02:03:04 Diplom
91 Nanna Hall Rasmussen 02:03:20 Diplom
92 Lene Prentow KMD 02:03:45 Diplom
93 Sofia Ottesen Fjordløberne Hobro 02:03:48 Diplom
94 Camilla Kiil Fitnessdk 02:03:55 Diplom
95 Tina Hemmingsen Flying Nurses 02:03:55 Diplom
96 Sharon Simonsen Fjordløberne Hobro 02:04:04 Diplom
97 Birgitte Tørring 02:04:08 Diplom
98 Ida Askehave Whuiiida/WhaZzted 02:04:13 Diplom
99 Mathilde Hostrup Aalborg Triathlon Klub 02:04:24 Diplom
100 Pernille Kjærsgaard Pedersen 02:04:33 Diplom
101 Gitte Elstrup Sørensen 02:04:42 Diplom
102 Heidi Stensgaard Fjordløberne Hobro 02:04:56 Diplom
103 Therese Pelo SGIF Løb 02:04:59 Diplom
104 Kathrine Kjærsgaard Pedersen 02:05:03 Diplom
105 Tina Damm Alting 02:05:21 Diplom
106 Dorte Lybeck 02:06:28 Diplom
107 Mette Nielsen 02:06:46 Diplom
108 Louise Nielsen HPR 02:07:02 Diplom
109 Iveta Skricka 02:08:04 Diplom
110 Lise-Lotte Thorsen 02:08:06 Diplom
111 Kristina Sønderkjær 02:08:07 Diplom
112 Bettina Nielsen Move Randers 02:08:37 Diplom
113 Louise Myrup Nielsen 02:10:01 Diplom
114 Lene Jensen Rougsø runners 02:10:27 Diplom
115 Anita Lorenzen 02:11:19 Diplom
116 Rikke Lund Olsen 02:11:43 Diplom
117 Rise Rosenberg 02:11:44 Diplom
118 Karina B Nielsen Fjordløberne Hobro 02:12:27 Diplom
119 Lena Hyldal Nielsen 02:12:40 Diplom
120 Vita Jakobsen Team New Balance 02:12:42 Diplom
121 Inge Heilesen 02:12:58 Diplom
122 Inge Froulund Ladekarl Fjordløberne Hobro 02:13:06 Diplom
123 Randi Toft 02:13:29 Diplom
124 Lone Christensen Mariagerløberne 02:13:37 Diplom
125 Rikke Kronborg 02:13:52 Diplom
126 Christina Rytter Aalborg Triathlon Klub 02:14:12 Diplom
127 Marie Sjøgaard Nielsen 02:14:37 Diplom
128 Ditte Ørnbøl 02:15:46 Diplom
129 Annie Lundblad 02:15:58 Diplom
130 Vivi Kjærgaard Schlägelberger 02:16:25 Diplom
131 Nicoline Hedemann Mortensen 02:16:58 Diplom
132 Ida Hingelberg HPR 02:17:35 Diplom
133 Pia Rotcher KMD 02:18:49 Diplom
134 Caroline Chræmmer Chræmmer 02:20:37 Diplom
135 June Korup Ingen 02:20:53 Diplom
136 Janni Bagger Juul 02:21:53 Diplom
137 Mari Kristine Otterlei 02:23:12 Diplom
138 Mathilde F. K. Baand HPR 02:23:17 Diplom
139 Mia Chræmmer Chræmmer 02:24:31 Diplom
140 Maja Andersen 02:24:37 Diplom
141 Lena Engel Vad 02:24:53 Diplom
142 Malene Sondrup 02:25:08 Diplom
143 Gitte Jørgensen Fjordløberne Hobro 02:26:13 Diplom
144 Louise Skov Nielsen 02:29:45 Diplom
145 Lene Hansen 02:31:39 Diplom
146 Sanne Hedegaard 02:32:36 Diplom
147 Britta Bech Hillgren Team Violvej 02:33:58 Diplom
148 Jytta Svejstrup Mølgaard Højsleth 02:37:42 Diplom
149 Mitzi Ettrup Johansen DNF Diplom
150 Mette Isbak Fitnessdk.Hjørring DNF Diplom
151 Line Beierholm Jeppesen Team Mølholm DNF Diplom
152 Ann Dorthe ingen DNF Diplom
153 Nana Brix DNF Diplom
154 Anette Sørensen DNF Diplom
155 Pia Maaløe Thomsen DNF Diplom
156 Michelle Ibsen DNF Diplom
157 Ingeborg Madsen DNF Diplom
158 Marlene Madsen DNF Diplom
159 Inge Juliane Christensen Svigerinderne DNF Diplom
160 Annekathrine Livoni Pehrson DNF Diplom
161 Maria Livoni DNF Diplom
162 Bettina Estrup DNF Diplom
163 Vibeke Bak Christensen KMD DNF Diplom
164 Stine Mikkelsen Fjordløberne Hobro DNF Diplom
165 Thea Hedelund Christensen Team New Balance DNF Diplom
166 Loa Christensen Fjordløberne Hobro DNF Diplom
167 Jette Ibsen Fjordløberne Hobro DNF Diplom
168 Birgitte Kastrup Fjordløberne Hobro DNF Diplom
169 Mie Torp Torp's Sekretær-Service DNF Diplom
170 Louise Jørgensen DNF Diplom
171 Ida Skov Andersen AAM DNF Diplom
172 Dorthe Jensen Sæbygårdskolen DNF Diplom
173 Signe Jakobsen DNF Diplom
174 Jeanet Kristensen Tyk men glad DNF Diplom
175 Anne Hvarre DNF Diplom
176 Sanne Kalstrup DNF Diplom
177 Maria Thomsen KMD DNF Diplom

Mænd

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Karsten Bukholt AAM 01:15:37 Diplom
2 Peter Mousten Løbekompagniet 01:16:21 Diplom
3 Thomas M. Søndergaard AAØRRC 01:17:00 Diplom
4 Stig Jensen Sæby 01:20:32 Diplom
5 Rune Solli 01:21:15 Diplom
6 Martin Nymann Løbekompagniet 01:21:17 Diplom
7 Dennis Steffensen 01:21:39 Diplom
8 Martin Pilgaard Team New Balance 01:22:25 Diplom
9 Thomas Just Farsø 01:22:27 Diplom
10 Martin Ditman Pedersen 01:23:10 Diplom
11 Søren Olesen Aabybro In Motion 01:23:25 Diplom
12 Alex Iversen Aalborg triathlon klub 01:23:25 Diplom
13 Carsten Johannesen Aalborg Atletik & Motion 01:23:59 Diplom
14 Jens Bach Storgaard Aalborg Atletik & Motion 01:24:24 Diplom
15 Claus Andersen Fjordløberne Hobro 01:24:57 Diplom
16 Eno Møller 01:25:14 Diplom
17 Bartosz Tuszewski Vestbjerg 01:26:09 Diplom
18 Finn B. Hymøller HPR 01:26:23 Diplom
19 Rasmus Hougaard Pedersen Team Hougaard 01:26:23 Diplom
20 Morten Lindequist Køhler Team No Excuses 01:26:24 Diplom
21 Jesper Arenshøj Fjerritslev Trimklub 01:26:36 Diplom
22 bastian peitersen midtfyns efterskole 01:26:46 Diplom
23 Jakob S. Johnsen HjulmandKaptain 01:27:13 Diplom
24 Tommy Faldt Pedersen calculatepace.com 01:27:14 Diplom
25 Mogens Adelsen 01:27:15 Diplom
26 Christian Lodberg Jensen AMOK Aalborg 01:27:38 Diplom
27 Nicolai Rytter Rasmussen FFD Kralupy Triathlon Klub 01:28:27 Diplom
28 Johnny Dietz Visholm DROMOS 01:28:30 Diplom
29 Jørn Kjær Aalborg Atletik og Motion 01:28:36 Diplom
30 Troels Frederik Sørensen Rostrup Løbeklub 01:28:39 Diplom
31 Rune Juul Andersen 01:28:47 Diplom
32 Rene Milther 01:28:52 Diplom
33 Peter Krogh Andersen 01:29:02 Diplom
34 Troels Thrane Finnemann 01:29:20 Diplom
35 Henrik Østergård Fjordløberne Hobro 01:29:55 Diplom
36 Michael Haladyd 01:30:13 Diplom
37 Stefan Lænner laenner.dk 01:30:29 Diplom
38 Michael Skjødt Hansen Aalborg Triathlon Klub 01:31:01 Diplom
39 Kim Trolle Wadum 01:31:10 Diplom
40 Brian Vejrum Kristensen Nordkraft Løb og Motion 01:31:12 Diplom
41 Kristian Brinckmann 01:31:22 Diplom
42 Steen Bo Hemmingsen mimoto.dk 01:31:23 Diplom
43 Per Bach Poulsen Tyk men glad 01:31:27 Diplom
44 Jesper Ullits Spar Nord Motion 01:32:08 Diplom
45 Mikkel welle 01:32:12 Diplom
46 Ruben Møller 01:32:20 Diplom
47 Anders Klitgaard Hammer Bakker Runners 01:32:26 Diplom
48 Claus Ellgaard Frederiksen Vandrefalken Anno 2013 01:32:47 Diplom
49 Stefan Hunderup Ugilt RuNNers 01:32:49 Diplom
50 Mikkel Lyngholm 01:32:55 Diplom
51 Ivan Nielsen SKALBORG FYSIOTERAPI 01:33:04 Diplom
52 Lars Christensen Team Zimmer & Christensen 01:33:07 Diplom
53 Simon Josefsen Aalborg tri 01:33:10 Diplom
54 Thomas Bislev Nielsen Aabybro in Motion 01:33:11 Diplom
55 Keld Sørensen 01:33:12 Diplom
56 Kristian Sloth 01:33:16 Diplom
57 Rasmus Frejlev HPR 01:33:17 Diplom
58 Thomas Nagbøl Mejlgård 01:33:21 Diplom
59 Jesper Vognsen Life of Sport 01:33:39 Diplom
60 Jan Høgh 01:33:40 Diplom
61 Johnny Ramm Fjordløberne Hobro 01:33:40 Diplom
62 Bo Stenvang Støvring 01:33:44 Diplom
63 Jan Aggerholm Team Fusion 01:33:45 Diplom
64 Thor Brøndum Vandrefalken Anno 2013 01:33:46 Diplom
65 Nicklas Leander Jensen 01:33:53 Diplom
66 Thomas Stampe Rasmussen 01:33:57 Diplom
67 Allan Lauridsen 01:34:21 Diplom
68 Hans Jacob Møller 01:34:31 Diplom
69 Esben Toke Christensen 01:34:40 Diplom
70 Mathias Thomsen 01:35:01 Diplom
71 Morten Bojesen Nordkraft løb & motion 01:35:07 Diplom
72 Joen Sode 01:35:14 Diplom
73 Peter Baade Andersen Terndrup 01:35:21 Diplom
74 Flemming H. Pedersen Aalborg Atletik & Motion 01:35:27 Diplom
75 Peter Vestergaard 100 miles.dk 01:35:34 Diplom
76 Kenneth Holm Jensen Aabybro in Motion 01:35:37 Diplom
77 carsten dam happy runners 01:35:38 Diplom
78 niels mose bundgaard happy runners 01:35:42 Diplom
79 Søren Lykke Run for fun-Haverslev IF 01:35:44 Diplom
80 Christian Hav 01:35:45 Diplom
81 Lars Preben Rasmussen 01:35:52 Diplom
82 Thomas Espensen Aalborg Triathlon 01:35:55 Diplom
83 Mick Andersen Skinny White Guys 01:36:03 Diplom
84 Ole Grønkjær Aalborg Atletik og Motion 01:36:17 Diplom
85 Uffe Ladefoged Vandrefalken anno 2013 01:36:28 Diplom
86 Martin Valsgård 01:36:30 Diplom
87 Jakob Lyby Hansen Team LYBY 01:36:31 Diplom
88 Morten S. Ejsing-Duun 01:36:35 Diplom
89 Jim Jensen Happy Runners 01:36:38 Diplom
90 Martin Christensen Mariagerløberne 01:36:43 Diplom
91 Jens Harregaard Skjøtt Tømrer/Snedker 01:36:45 Diplom
92 Steen Bukdahl vejgård klub 01:36:53 Diplom
93 antonino oliveto davinci club 01:37:03 Diplom
94 Daniel Staun Sørensen El Pistoladas / ATK 01:37:04 Diplom
95 Rolf Andersen skive kaserne 01:37:11 Diplom
96 Leif Højmark Pedersen Fitnessdk 01:37:19 Diplom
97 Lars Christian Christensen 01:37:22 Diplom
98 Lars Henchel Nielsen 01:37:24 Diplom
99 Christian Aakjær Jacobsen 01:37:27 Diplom
100 kenneth poulsen 01:37:29 Diplom
101 Brian Thomsen Amok 01:37:33 Diplom
102 Søren Andersen Humbelbees and the snailmann 01:37:34 Diplom
103 Flemming Rasmussen 01:37:46 Diplom
104 Allan Christensen Mariager løberne 01:38:01 Diplom
105 Per Frost Ik Sparta 01:38:02 Diplom
106 Michael Rask 01:38:03 Diplom
107 Anders Strube 01:38:04 Diplom
108 Ahmed Ben Said 01:38:15 Diplom
109 Allan Holm Nordkraft Løb & Motion 01:38:20 Diplom
110 Ole Bak Sørensen Det skal nok gå 01:38:29 Diplom
111 Jeppe Schönbeck 01:38:42 Diplom
112 Søren Mørk Fjordløberne Hobro 01:38:44 Diplom
113 Peter Ryom Christensen The Ryoms 01:38:46 Diplom
114 Peter Marco Kristensen 01:38:50 Diplom
115 Thomas Severinsen El Pistoladas 01:38:51 Diplom
116 thomas bech knudsen 01:38:54 Diplom
117 Jeppe Kjærsgaard 01:38:58 Diplom
118 Torben Jessen Fjordløberne Hobro 01:39:01 Diplom
119 Lars Svendsen Liuf Hjørring 01:39:14 Diplom
120 Søren Bolvig Mark 01:39:20 Diplom
121 Steen Hougaard Pedersen Team Hougaard 01:39:21 Diplom
122 Mads Riishøj AAM 01:39:24 Diplom
123 Morten Vang Jensen Fjordløberne Hobro 01:39:26 Diplom
124 Christopher Ketelsen 01:39:35 Diplom
125 Mogens Vejling 01:39:41 Diplom
126 Tom Boye Aabybro in Motion 01:39:42 Diplom
127 Henrik Holm Aabybro in Motion 01:39:43 Diplom
128 Kristian werner Zwei grosse bier bar Aalborg 01:40:08 Diplom
129 Peter Bechmann 01:40:09 Diplom
130 Rune Kvalfors Stordal/Norge 01:40:10 Diplom
131 Bo Wøldike Gade 01:40:10 Diplom
132 Nicholas Kjellberg 01:40:11 Diplom
133 Johan Askehave 01:40:13 Diplom
134 Simon Søe Nielsen 01:40:20 Diplom
135 Lars adolf Møller svenningsen Hjallerup løbeklub 01:40:23 Diplom
136 Søren Nielsen Telenor Idrætsklub 01:40:31 Diplom
137 Alexander sloth Kristensen 01:40:31 Diplom
138 Martin Rasmussen 01:40:55 Diplom
139 Jens bøgelund Det skal nok gå. 01:40:56 Diplom
140 Peder i Dali Intersport Sportdress 01:41:11 Diplom
141 Aksel Nielsen Aalborg Triathlon Klub 01:41:11 Diplom
142 kaj westergaard det skal nok gå 01:41:17 Diplom
143 Jesper Sørensen 01:41:19 Diplom
144 Søren Ketelsen 01:41:21 Diplom
145 Karsten Thomsen KMD 01:41:24 Diplom
146 Mads Holmberg Aalborg triathlon klub 01:41:31 Diplom
147 Ivan Laustsen Fjordløberne Hobro 01:41:32 Diplom
148 Jakob Voergaard Pedersen Aalborg Triathlon Klub 01:41:40 Diplom
149 Chris Tindbæk 01:41:46 Diplom
150 Per Møller Mimoto.dk 01:41:47 Diplom
151 Kim Meldgaard Humbelbees and the snailmann 01:41:50 Diplom
152 Claus Poulsen AMOK 01:41:58 Diplom
153 Peter Eistrup 01:42:11 Diplom
154 Claus Ryom Skagen ok 01:42:16 Diplom
155 Peter Zacho 01:42:22 Diplom
156 Steen Rasmussen Aalborg Atletik og Motion 01:42:26 Diplom
157 Kim Kristensen Gugsprinterne 01:42:31 Diplom
158 René Nielsen Fjordløberne Hobro 01:42:33 Diplom
159 Rune Klems 01:42:37 Diplom
160 Dennis Grønhøj Team Grønhøj 01:42:41 Diplom
161 Rasmus Madsen AMOK 01:42:42 Diplom
162 Martin Tørring 01:42:52 Diplom
163 Anders K. Nielsen HPR 01:43:14 Diplom
164 Aleksandr Buniatov 01:43:15 Diplom
165 Thomas Noah Nørgaard 01:43:15 Diplom
166 Martin Lykke Ovesen Life of Sport 01:43:19 Diplom
167 Anders Løvengreen Christiansen 01:43:30 Diplom
168 Jacob Bjerning Aalborg Triathlon Klub 01:43:33 Diplom
169 Morten Hansen Nibe Motion 01:43:35 Diplom
170 Søren Torp 01:43:35 Diplom
171 Carsten Dahl Mørch 01:43:38 Diplom
172 Rolf Pedersen 01:43:41 Diplom
173 Niclas Allentoft Jørgensen Team New Balance 01:43:46 Diplom
174 Jakob Rømsgaard Fjordløberne Hobro 01:43:48 Diplom
175 johnny bech oles træbrændsel 01:43:56 Diplom
176 martin møller pedersen 01:44:08 Diplom
177 Poul Erik Kristensen DBU 01:44:10 Diplom
178 Johannes Larsen 01:44:15 Diplom
179 Mikkel Staal-Rasmussen Aalborg Triathlon Klub 01:44:31 Diplom
180 Henrik Hansen 01:44:36 Diplom
181 Thomas Mogensen Fjordløberne Hobro 01:44:37 Diplom
182 Jan 01:44:51 Diplom
183 Martin Uttrup Life of Sport 01:44:52 Diplom
184 Henrik Nierup Jensen Vadum IF 01:44:56 Diplom
185 Kenneth Munkebæk 01:44:58 Diplom
186 Flemming Hvid 01:44:59 Diplom
187 Rasmus Sørensen 01:45:00 Diplom
188 Erling Nielsen Fjordløberne Hobro 01:45:00 Diplom
189 Jesper Just Nielsen Fjordløberne Hobro 01:45:01 Diplom
190 Knud Fabrin Fabrin 01:45:07 Diplom
191 Frederik Bojer Team New Balance 01:45:21 Diplom
192 Martin Andersen Sæbyløbeklub 01:45:34 Diplom
193 Emil Nør Heise 01:45:35 Diplom
194 Claus Lindholm 01:45:37 Diplom
195 Peter Sæby Løbeklub 01:45:39 Diplom
196 Erik Christensen AMOK 01:45:43 Diplom
197 Carsten Leth KB 81 Aalborg 01:45:47 Diplom
198 Peter Josephsen 01:45:49 Diplom
199 Jens Kjeldbjerg 01:45:56 Diplom
200 Peter Krabbe 01:45:56 Diplom
201 Anton Bolvig Mark 01:46:04 Diplom
202 Johan P. Johansen 01:46:15 Diplom
203 Poul Tang Nielsen 01:46:21 Diplom
204 Rasmus Johansen 01:46:24 Diplom
205 Daniel Kofod Nielsen 01:46:25 Diplom
206 Rasmus Bruun Hjørring Triatlon Klub 01:46:28 Diplom
207 Henrik Grove Team Grove 01:46:49 Diplom
208 Michal Krarup 01:46:51 Diplom
209 Thomas Valentin Christensen 01:46:56 Diplom
210 Henrik Hansen 01:46:58 Diplom
211 Birger Holm 01:47:04 Diplom
212 Rasmus Hald Jensen ½ hold 01:47:13 Diplom
213 Thomas Saaby 01:47:16 Diplom
214 Aage Bjerregaard Nahnsen AMOK 01:47:28 Diplom
215 Lars 01:47:30 Diplom
216 Niels Chr. Jørgensen Mariagerløberne 01:47:51 Diplom
217 Kristian Itorn Fitnessdk.Hjørring 01:47:51 Diplom
218 Jesper Lassen 01:48:04 Diplom
219 Søren Nielsen Run for fun 01:48:08 Diplom
220 Jens Mortensen 01:48:09 Diplom
221 Peter Houkjær Aalborg Triathlon Klub 01:48:15 Diplom
222 Søren Winther Christensen Fjordløberne Hobro 01:48:19 Diplom
223 Casper Nielsen 01:48:35 Diplom
224 Mikkel Nielsen 01:48:47 Diplom
225 Thomas Borregaard 01:48:50 Diplom
226 Jens Jørgen Bøgh 01:48:54 Diplom
227 Peter Lindø 01:49:02 Diplom
228 Per Kloster 01:49:07 Diplom
229 Rasmus Risbjerg Team New Balance 01:49:24 Diplom
230 Anders Jensen 01:49:24 Diplom
231 Heine Chortsen Green Click Media 01:49:28 Diplom
232 Keld Bo Jensen Hammer bakker Runners 01:49:33 Diplom
233 Peter Møller Eggertsen 01:49:33 Diplom
234 Preben Ipsen Hammer Bakker Runners 01:49:37 Diplom
235 Morten Panduro 01:49:40 Diplom
236 Per Højsgaard Aalborg atletik og motion 01:49:52 Diplom
237 Janus Enevoldsen 01:49:58 Diplom
238 Carsten ottsen Vadum If 01:50:02 Diplom
239 Torben Hjorth Det skal nok gå 01:50:06 Diplom
240 Steen Amby Middelfart Motions Klub 01:50:15 Diplom
241 Torben Barkmann Kusk Aalborg Atletik og Motion 01:50:15 Diplom
242 Mikkel Christensen 01:50:26 Diplom
243 Thomas Boyens Overgaard Aars 01:50:27 Diplom
244 Martin Heide Jørgensen AAØRRC 01:50:35 Diplom
245 Thomas Schou-Olesen Frejlev 01:50:37 Diplom
246 Claus Poulsen 01:50:41 Diplom
247 Søren Jensen De nådesløse 01:50:46 Diplom
248 Brian Kristensen 01:50:47 Diplom
249 Søren 01:50:55 Diplom
250 Torben Ovesen LIFE OF SPORT 01:51:13 Diplom
251 Kasper Fruensgaard Life of Sport 01:51:15 Diplom
252 Lars Søndergaard 01:51:15 Diplom
253 Jesper Ryom Nielsen The Ryoms 01:51:26 Diplom
254 Rune V. Christensen 01:51:29 Diplom
255 Mads P. Thomsen HPR 01:51:44 Diplom
256 Thomas Precht Levorsen 01:51:45 Diplom
257 Poul Østergaard Nielsen 01:51:51 Diplom
258 Ryan Bertram Farsø 01:51:52 Diplom
259 Søren Bendtsen 01:51:53 Diplom
260 Ernst Klitgaard Jensen 01:52:03 Diplom
261 Brian Zimmer Team Zimmer og Christensen 01:52:03 Diplom
262 Nicklas Hav Andersen 01:52:13 Diplom
263 Klaus Tyk men glad 01:52:18 Diplom
264 THOMAS WETTER FJORDLØBERNE 01:52:20 Diplom
265 Keld Peter Bang IC Aalborg 01:52:28 Diplom
266 Hardy Dalum Run For Fun 01:52:31 Diplom
267 Jimmy Pedersen 01:52:32 Diplom
268 Svenning Nielsen 01:52:34 Diplom
269 NIklas Buus 01:52:54 Diplom
270 Brian Stoffersen 01:52:56 Diplom
271 Anders Ejsing El Pistoladas 01:52:59 Diplom
272 Thomas Kristoffersen HPR 01:53:02 Diplom
273 Carsten Gregersen 01:53:09 Diplom
274 Hans J. Christensen 01:53:27 Diplom
275 Lars Højgaard Terndrup 01:53:28 Diplom
276 Bjarne Bjerre 01:53:30 Diplom
277 Teddy Larsen Familien Larsen 01:53:34 Diplom
278 Søren Lund Lorenzen 01:53:49 Diplom
279 Tommy Lorenzen 01:53:50 Diplom
280 Dan Vejen Andersen 01:53:56 Diplom
281 Stefan Pedersen 01:54:09 Diplom
282 Mikael christensen 01:54:10 Diplom
283 Henrik Rønnest kybeleconsult.dk 01:54:11 Diplom
284 Lars Bruun 01:54:13 Diplom
285 Lars Andersen 01:54:17 Diplom
286 Anders Frank 01:54:24 Diplom
287 Aske Anker Sode 01:54:25 Diplom
288 Christian Brøndum 01:54:27 Diplom
289 Andreas H. Busch HPR 01:54:33 Diplom
290 Robby H. Larsen HPR 01:54:38 Diplom
291 Jørn Prentow KMD 01:54:42 Diplom
292 Erik Valbjørn Run for fun, Haverslev IF 01:54:45 Diplom
293 Søren Platz Mannschaft Magnifique 01:54:54 Diplom
294 Karl Jacob Ibsen Fjordløberne Hobro 01:54:58 Diplom
295 Jes Bay Pedersen 01:55:05 Diplom
296 Morten Tofte Koch TofKo Business Development A/S 01:55:36 Diplom
297 Jesper Bang Pedersen 01:55:40 Diplom
298 Adrian Cusniriuc 01:55:50 Diplom
299 Jesper Hejlesen 01:56:08 Diplom
300 Emil Sønderstrup 01:56:09 Diplom
301 Ken Elmqvist Nielsen 01:56:13 Diplom
302 Thomas Munk Team Mortensen og Munk 01:57:17 Diplom
303 Kristian Mortensen Team Mortensen og Munk 01:57:19 Diplom
304 Ian Mechlenburg 01:57:33 Diplom
305 Peter Lykke Knudsen 01:57:43 Diplom
306 John Estrup 01:58:04 Diplom
307 Mads Vinther Bønnelykke 01:58:10 Diplom
308 Morten Thorsø Pedersen 01:58:27 Diplom
309 Dennis Laustsen 01:58:35 Diplom
310 morten abildgaard Godthåb Trim 01:58:51 Diplom
311 Lasse Steen Jensen 01:58:52 Diplom
312 Randhir Singh Parihar 01:59:01 Diplom
313 Henrik Gaardbo Nielsen 01:59:03 Diplom
314 Jørgen Haugaard AMOK Aalborg 01:59:06 Diplom
315 Anders Rhod Gregersen 01:59:07 Diplom
316 Brian Jensen 01:59:18 Diplom
317 Uffe Brixen Egeberg 01:59:21 Diplom
318 Lars H.T. 01:59:28 Diplom
319 Brian Borregaard De nådesløse 01:59:47 Diplom
320 lars Poulsen 01:59:55 Diplom
321 Andreas Svapholt 01:59:55 Diplom
322 Jesper Kjærgaard 02:00:05 Diplom
323 Mikkel Lykke 02:00:08 Diplom
324 michael nikolajsen 02:00:11 Diplom
325 Anders Skytte ½ hold 02:00:38 Diplom
326 Jan Lynge Jakobsen 02:01:08 Diplom
327 Jeppe Blumensaat Rasmussen 02:01:17 Diplom
328 Hogir Habo CasRunhabO 02:01:40 Diplom
329 John Stellan 02:01:43 Diplom
330 Svend Holmgaard Sparekassen Vendsyssel 02:01:45 Diplom
331 Frederik Mølgaard HPR 02:01:52 Diplom
332 michael tietze 02:01:57 Diplom
333 Henrik Vadum Motion 02:02:06 Diplom
334 Jesper Rebstrup JGKI 02:02:47 Diplom
335 Henrik Wiberg AAØRRC 02:03:14 Diplom
336 Kurt Nielsen 02:03:17 Diplom
337 Thomas sommer Runholt 02:03:18 Diplom
338 Frederik H. Hansen HPR 02:03:25 Diplom
339 Jesper Orbicon 02:03:33 Diplom
340 Michael van der Graaf 02:03:38 Diplom
341 Hans Skaarup Fru Larsen 02:03:38 Diplom
342 Søren Blom 02:03:45 Diplom
343 Esben Bøggild 02:03:46 Diplom
344 jan frank pedersen 02:03:52 Diplom
345 Gunnar Kjærsgaard Fjordløberne Hobro 02:04:04 Diplom
346 Allan Slot Brønderslev løbeklub 02:04:22 Diplom
347 Jesper Bertelsen Gudumholm Løberne 02:04:30 Diplom
348 Allan 02:04:57 Diplom
349 Kim Bech Hillgren Team Violvej 02:04:58 Diplom
350 Claus Madsen Fru Larsen 02:05:12 Diplom
351 Kasper Grøndahl 02:05:37 Diplom
352 Hans H Ramsing Lund Hasseris 02:06:12 Diplom
353 Karsten jensen 02:06:17 Diplom
354 Jørgen Thomsen 02:06:18 Diplom
355 Kristian Linnet Eltzholtz 02:06:59 Diplom
356 Klaus Pagh Fru Larsen 02:07:04 Diplom
357 Jeppe Kjær Sørensen 02:07:12 Diplom
358 Asbjørn E. Kristensen HPR 02:08:12 Diplom
359 Henrik Lund Team New Balance 02:09:25 Diplom
360 Andreas Ipsen 02:09:27 Diplom
361 Casper Østergaard CasRunhabO 02:10:43 Diplom
362 Morten Holk Team BK 02:11:20 Diplom
363 Claus VB 02:11:58 Diplom
364 Andreas Thaysen Sindal 02:12:01 Diplom
365 Martin Mikkelsen AAØRRC 02:12:04 Diplom
366 Malthe W. Rasmussen HPR 02:12:16 Diplom
367 christian roslev 02:12:29 Diplom
368 Jens Hjerrild-Jensen 02:12:44 Diplom
369 Christian Norvig 02:14:06 Diplom
370 Kim Nielsen 02:16:10 Diplom
371 Torben Lindy Christensen 02:16:18 Diplom
372 Søren Andersen Team Mølholm 02:17:36 Diplom
373 Morten Johansen 02:21:53 Diplom
374 Leif Kristiansen selrun 02:25:50 Diplom
375 Jonas Graversen 02:28:43 Diplom
376 Rasmus S. Jansen HPR 02:33:08 Diplom
377 Emil B. Frandsen HPR 02:49:46 Diplom
378 Jonathan Preece DNF Diplom
379 Peter Stiller LinkTech DNF Diplom
380 Steffen Lyngse DNF Diplom
381 Søren Gade Svendsen AAM DNF Diplom
382 Niels - henrik knudsen DNF Diplom
383 Ronni Hostrup Team New Balance DNF Diplom
384 Jannik McTigue Vandrefalken Anno 2013 DNF Diplom
385 Lasse Pilgaard DNF Diplom
386 Rune V. Christensen Telenor Idrætsklub DNF Diplom
387 Dian Grønhøj Team Grønhøj DNF Diplom
388 Kasper Larsson DNF Diplom
389 Christian Jönsson Team New Balance DNF Diplom
390 Lars Fischer Nielsen Orbicon DNF Diplom
391 Bjarne Lund Team New Balance DNF Diplom
392 Jean Louis Cornu Team New Balance DNF Diplom
393 Carsten Søgaard Team New Balance DNF Diplom
394 Simon Dyngby Walther Dromos DNF Diplom
395 Martin Braun Sparekassen Vendsyssel DNF Diplom
396 Mads Dahl Team New Balance DNF Diplom
397 Jens Rohde DNF Diplom
398 Jonas Korf Skaarup Fru Larsen DNF Diplom
399 Per Terp Team New Balance DNF Diplom
400 Jakob Jepsen DNF Diplom
401 Christian V Fyrst DNF Diplom
402 Morten Sort Mouritsen Hustømrerne A/S DNF Diplom
403 kenneth mertz Zone 3 DNF Diplom
404 Søren Frank Fyrstenborg AK7-IT DNF Diplom
405 Meinar Ortind DNF Diplom
406 Flemming Posten if DNF Diplom
407 Casper Eskesen Sexy boys DNF Diplom
408 Kris D. Olesen HPR DNF Diplom
409 Kasper Anker Hansen DNF Diplom
410 Bent Stougaard Mariager løberne DNF Diplom
411 Søren Kofoed Aalborg Triathlon Klub DNF Diplom
412 Jesper Carlsen Aabybro in motion DNF Diplom
413 Dennis Nielsen Aalborg triatlon Klub DNF Diplom
414 Anders Bauer Tyk men glad DNF Diplom
415 Allan Eskesen Team Sexy Boys DNF Diplom
416 John Pedersen DNF Diplom
417 Jakob Badsberg Larsen DNF Diplom
418 Malte Gemzøe Aars Trim Motion DNF Diplom
419 Niels Navne Aalborg Atletik & Motion DNF Diplom
420 Mikkel Hastrup AMOK Sønderholm DNF Diplom
421 Preben Nielsen Fjordløberne Hobro DNF Diplom
422 Torben Hall DNF Diplom
423 Ole Møller Vadum IF DNF Diplom
424 Jesper Strømgaard Rolf ER ren DNF Diplom