Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2014, alderskorrigeret

Alderskorrigerede tider udligner resultaterne, så de kan sammenlignes på tværs af alder.

Se de "rigtige" resultater

Kvinder

Nr. Navn Evt. klub Alder Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 Iveta Skricka 46 01:12:08 (02:08:04)
2 Stine Ravnkilde 22 01:13:51 (01:29:18)
3 Ann Dalby Mariagerfjord Triklub 53 01:17:35 (01:36:25)
4 Betina Outzen 41 01:18:57 (01:55:34)
5 Helle Hastrup AMOK Sønderholm 46 01:19:59 (01:45:26)
6 Camilla Grøn Aalborg Atletik og MOtion 18 01:20:47 (01:43:34)
7 Julie Aaholm 21 01:23:03 (01:45:37)
8 Anne-Marie Simonsen Aalborg Atletik og Motion 50 01:23:29 (01:37:13)
9 Mie Torp Torp's Sekretær-Service 18 01:23:49 (DNF)
10 Magdalena Nielsen 41 01:24:18 (01:55:30)
11 Rikke Lynnerup AAØRRC 45 01:24:22 (01:45:04)
12 Pia Rotcher KMD 45 01:24:48 (02:18:49)
13 Maria Livoni 31 01:24:59 (DNF)
14 Marie Fransen Runners X Lima 56 01:25:02 (01:47:11)
15 Jette Ibsen Fjordløberne Hobro 46 01:25:10 (DNF)
16 Sanne Kalstrup 47 01:25:14 (DNF)
17 Mette Dencker Larsen 24 01:25:23 (02:00:12)
18 Anne Cathrine Olesen Team New Balance 24 01:25:45 (01:59:52)
19 Gitte Høyer Run for Fun, Haverslev 36 01:25:56 (01:48:45)
20 Lene Jensen Rougsø runners 40 01:26:05 (02:10:27)
21 Flemming Kallehauge Larsen HGI 46 01:27:17 (01:55:00)
22 Dorte Thomsen Team New Balance 33 01:28:18 (02:01:25)
23 Annette Holm Kirk 49 01:29:09 (01:56:25)
24 Camilla Lindholm Aalborg Atletik og Motion 34 01:29:26 (01:30:12)
25 Ida Askehave Whuiiida/WhaZzted 25 01:29:52 (02:04:13)
26 Lisa Kjeldsen 35 01:30:00 (01:47:13)
27 Vibeke Friis Fjordløberne Hobro 51 01:30:05 (01:46:15)
28 Lena Engel Vad 44 01:30:14 (02:24:53)
29 Berit Gøthgen Viborg AM Marathongruppen 52 01:30:19 (01:47:54)
30 Lene Prentow KMD 56 01:30:38 (02:03:45)
31 Nadia Grønhøj Team Grønhøj 23 01:30:44 (01:56:20)
32 Inge Froulund Ladekarl Fjordløberne Hobro 55 01:31:26 (02:13:06)
33 Dorte Jensen Løbekompagniet 37 01:31:43 (01:33:45)
34 Line Hjardemaal 34 01:32:05 (01:55:05)
35 Loa Christensen Fjordløberne Hobro 34 01:32:10 (DNF)
36 Lone Christensen Mariagerløberne 48 01:32:22 (02:13:37)
37 Maja Andersen 54 01:32:26 (02:24:37)
38 Heidi Stensgaard Fjordløberne Hobro 43 01:32:47 (02:04:56)
39 Anne Grethe Thomsen 57 01:32:52 (01:56:19)
40 Jeanet Kristensen Tyk men glad 28 01:32:58 (DNF)
41 Vivi Kjærgaard Schlägelberger 40 01:33:22 (02:16:25)
42 Annika ranch Koch 40 01:33:25 (01:43:51)
43 Hanne Kristoffersen Team New Balance 53 01:33:51 (01:56:55)
44 Ida Marie Hunderup Team New Balance 27 01:34:37 (01:47:02)
45 Britta Bech Hillgren Team Violvej 53 01:35:01 (02:33:58)
46 Signe Norre Søstrene Norre 24 01:35:11 (01:54:29)
47 Anne Kristine Hvitfeldt AAØRRC 45 01:35:17 (01:44:20)
48 Sharon Simonsen Fjordløberne Hobro 45 01:35:24 (02:04:04)
49 Annie Lundblad 40 01:35:25 (02:15:58)
50 Jannie Nielsen Aalborg Triathlon Klub 36 01:35:38 (01:41:10)
51 Marie Kjærgaard Pedersen Skive kaserne 22 01:35:40 (01:52:10)
52 Pernille Ditlevsen Svigerinderne 43 01:35:42 (01:59:22)
53 Vita Jakobsen Team New Balance 41 01:35:54 (02:12:42)
54 Mette Dyrvig Randorff BØRNEKUNST 38 01:36:03 (01:53:18)
55 Lise-Lotte Thorsen 39 01:36:16 (02:08:06)
56 Gitte Jørgensen Fjordløberne Hobro 59 01:36:20 (02:26:13)
57 Freja Fredsted Dumont 19 01:36:22 (01:36:54)
58 Lina Sofie Jensen 28 01:36:32 (01:58:52)
59 Pia Grove Team Grove 53 01:36:43 (01:57:04)
60 Sanne Hedegaard 46 01:36:50 (02:32:36)
61 Louise Frandsen LTL 26 01:36:54 (01:44:25)
62 Camilla Sørensen 22 01:37:12 (01:48:27)
63 Jette Christensen Mariagerløberne 40 01:37:30 (01:43:18)
64 Mona Borksted Nielsen 33 01:37:40 (01:42:34)
65 Tina Hemmingsen Flying Nurses 31 01:37:43 (02:03:55)
66 Malene Raunholt 28 01:38:09 (01:38:09)
67 Louise Christensen Fjerritslev Trimklub 27 01:38:25 (01:50:11)
68 Maria Lundblad Laursen 34 01:38:39 (01:37:59)
69 Line Jensen Team Freja 37 01:38:58 (01:54:55)
70 Astrid Munk Whuiiida/WhaZzted 25 01:39:05 (01:39:05)
71 Charlotte Boelt 45 01:39:24 (01:48:50)
72 Mette Ørnbøl Pedersen Flying Nurses 23 01:39:32 (01:39:32)
73 Anja Karina Larsen 40 01:39:44 (01:34:15)
74 Tina Damm Alting 26 01:39:49 (02:05:21)
75 Birgitte Tørring 54 01:39:52 (02:04:08)
76 Rikke Dusgaard 36 01:39:59 (01:48:10)
77 Kia bager 27 01:40:09 (01:55:35)
78 Torill Alise Rotevatn LTL 26 01:40:19 (01:40:19)
79 Mathilde Hostrup Aalborg Triathlon Klub 26 01:40:33 (02:04:24)
80 Mia Buhl Povlsen 22 01:40:46 (01:40:46)
81 Kia Neve Dahl . 24 01:40:53 (01:50:56)
82 Marianne Fabrin Fabrin 48 01:41:06 (01:43:40)
83 Inge Juliane Christensen Svigerinderne 47 01:41:18 (DNF)
84 Clara G. Vad Aalborg Triathlon Klub 19 01:41:27 (01:42:01)
85 Rise Rosenberg 52 01:41:28 (02:11:44)
86 Christina Weidemann Pedersen 43 01:41:31 (01:48:43)
87 Vera Christensen AMOK 58 01:41:41 (01:45:35)
88 Tine Haslund Aalborg Triathlon klub 27 01:41:50 (01:41:50)
89 Kristina Sønderkjær 20 01:41:55 (02:08:07)
90 Louise Ryttergaard LTL 26 01:41:56 (01:47:50)
91 Bettina Lauritzen 36 01:42:19 (01:50:17)
92 Pia Maaløe Thomsen 37 01:42:28 (DNF)
93 Lone Andreasen 40 01:42:35 (01:46:58)
94 Vita Damm 52 01:42:51 (01:52:29)
95 Nicoline Hedemann Mortensen 24 01:42:54 (02:16:58)
96 Rebacca Tørring 29 01:43:10 (01:58:51)
97 Anne Visholm 46 01:43:21 (01:54:32)
98 Anita Lorenzen 28 01:44:19 (02:11:19)
99 heidi Thaysen Sindal 40 01:44:42 (01:57:21)
100 Jeanette Haferbier Fjordløberne Hobro 49 01:44:56 (01:53:19)
101 Carla K. Smink 43 01:44:58 (01:49:48)
102 Mathilde F. K. Baand HPR 17 01:45:03 (02:23:17)
103 Line Beierholm Jeppesen Team Mølholm 36 01:45:40 (DNF)
104 Mette Ingvardsen 22 01:45:45 (01:58:33)
105 Elisa Spanggaard Fjordløberne Hobro 44 01:46:57 (01:52:22)
106 Ida Thomsen Team New Balance 26 01:47:01 (01:47:01)
107 Ida Skov Andersen AAM 27 01:47:10 (DNF)
108 Lena BRo 35 01:47:50 (02:03:04)
109 Vibeke Bak Christensen KMD 45 01:48:08 (DNF)
110 Marie Hjort 34 01:48:19 (01:49:15)
111 Gitte Elstrup Sørensen 43 01:48:22 (02:04:42)
112 Line Sønderstrup Aalborg Triathlon Klub 26 01:48:28 (01:44:11)
113 Lisa Larsen Familien Larsen 40 01:48:55 (01:53:34)
114 Mari Kristine Otterlei 20 01:49:12 (02:23:12)
115 Aina Monika Høgh 31 01:49:26 (01:49:35)
116 Ingeborg Madsen 25 01:49:31 (DNF)
117 Nanna Winnie Christensen Flying Nurses 23 01:49:50 (01:49:50)
118 Lotte Jensen Vinshoppen 40 01:50:20 (01:55:03)
119 Louise Skov Nielsen 35 01:50:43 (02:29:45)
120 June Korup Ingen 56 01:51:47 (02:20:53)
121 Annekathrine Livoni Pehrson 22 01:52:35 (DNF)
122 Lene Imer 40 01:52:37 (01:52:50)
123 Lise Grove Team Grove 25 01:52:47 (01:52:47)
124 Stine Mikkelsen Fjordløberne Hobro 41 01:53:36 (DNF)
125 Louise Jørgensen 24 01:54:27 (DNF)
126 Lena Hyldal Nielsen 24 01:54:28 (02:12:40)
127 Jytta Svejstrup Mølgaard Højsleth 62 01:54:48 (02:37:42)
128 Bettina Estrup 26 01:55:52 (DNF)
129 Gitte Kjær 32 01:55:58 (02:00:45)
130 Janni Bagger Juul 35 01:56:16 (02:21:53)
131 Dorthe Jensen Sæbygårdskolen 43 01:56:28 (DNF)
132 Lisa Frandsen 39 01:56:49 (01:47:09)
133 Ditte Schaff Hansen 28 01:57:01 (01:57:01)
134 Majse Rask 32 01:57:09 (01:57:30)
135 Bethina Qvist 40 01:58:00 (02:03:03)
136 Bettina Nielsen Move Randers 48 01:58:23 (02:08:37)
137 Lene Damgaard Mariagerløberne 53 01:58:59 (01:59:50)
138 Louise Nielsen HPR 17 01:59:05 (02:07:02)
139 Maria Thomsen KMD 24 01:59:29 (DNF)
140 Mette Højmark Jensen 39 02:01:00 (01:37:47)
141 Nanna Hall Rasmussen 36 02:01:17 (02:03:20)
142 Sofia Ottesen Fjordløberne Hobro 36 02:01:45 (02:03:48)
143 Rikke Kronborg 44 02:02:17 (02:13:52)
144 Camilla Kiil Fitnessdk 24 02:02:48 (02:03:55)
145 Mette Isbak Fitnessdk.Hjørring 25 02:02:49 (DNF)
146 Therese Pelo SGIF Løb 36 02:02:55 (02:04:59)
147 Dorte Lybeck 38 02:03:00 (02:06:28)
148 Lene Hansen 54 02:03:38 (02:31:39)
149 Caroline Chræmmer Chræmmer 36 02:04:21 (02:20:37)
150 Pernille Kjærsgaard Pedersen 27 02:04:33 (02:04:33)
151 Marie Sjøgaard Nielsen 29 02:04:35 (02:14:37)
152 Kathrine Kjærsgaard Pedersen 26 02:05:03 (02:05:03)
153 Anne Hvarre 36 02:05:16 (DNF)
154 Mette Nielsen 27 02:06:46 (02:06:46)
155 Sidse Norre Søstrene Norre 28 02:07:36 (01:58:54)
156 Louise Myrup Nielsen 26 02:10:01 (02:10:01)
157 Karina B Nielsen Fjordløberne Hobro 36 02:10:15 (02:12:27)
158 Anja Møller Mimoto.dk 35 02:11:05 (01:44:15)
159 Rikke Lund Olsen 24 02:11:43 (02:11:43)
160 Inge Heilesen 31 02:12:47 (02:12:58)
161 Ida Hingelberg HPR 17 02:13:30 (02:17:35)
162 Christina Rytter Aalborg Triathlon Klub 27 02:14:12 (02:14:12)
163 Ann Dorthe ingen 50 02:15:00 (DNF)
164 Michelle Ibsen 20 02:15:30 (DNF)
165 Signe Jakobsen 26 02:15:30 (DNF)
166 Ditte Ørnbøl 25 02:15:46 (02:15:46)
167 Mia Chræmmer Chræmmer 35 02:15:48 (02:24:31)
168 Randi Toft 39 02:19:10 (02:13:29)
169 Heidi Iversen 28 02:19:42 (01:52:10)
170 Malene Sondrup 37 02:21:59 (02:25:08)
171 Rikke Lyngsø Møller Viborg AM/Marathongruppen 47 02:23:37 (01:48:52)
172 Birgitte Kastrup Fjordløberne Hobro 47 DNF (DNF)
173 Anette Sørensen 27 DNF (DNF)
174 Mitzi Ettrup Johansen 40 DNF (DNF)
175 Marlene Madsen 26 DNF (DNF)
176 Nana Brix 22 DNF (DNF)
177 Thea Hedelund Christensen Team New Balance 32 DNF (DNF)

Mænd

Nr. Navn Evt. klub Alder Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 Tommy Faldt Pedersen calculatepace.com 34 01:10:42 (01:27:14)
2 Michal Krarup 39 01:12:26 (01:46:51)
3 Brian Stoffersen 45 01:13:06 (01:52:56)
4 Karsten Bukholt AAM 39 01:13:10 (01:15:37)
5 Thomas M. Søndergaard AAØRRC 41 01:13:20 (01:17:00)
6 Heine Chortsen Green Click Media 32 01:13:35 (01:49:28)
7 Jørn Kjær Aalborg Atletik og Motion 56 01:14:21 (01:28:36)
8 Lars Christian Christensen 46 01:15:11 (01:37:22)
9 Jens Rohde 44 01:16:08 (DNF)
10 Mathias Thomsen 22 01:16:39 (01:35:01)
11 Lars 34 01:16:44 (01:47:30)
12 Henrik Lund Team New Balance 53 01:17:06 (02:09:25)
13 Peter Marco Kristensen 20 01:17:07 (01:38:50)
14 Bartosz Tuszewski Vestbjerg 38 01:17:23 (01:26:09)
15 Kasper Larsson 25 01:17:51 (DNF)
16 René Nielsen Fjordløberne Hobro 36 01:18:09 (01:42:33)
17 Kenneth Holm Jensen Aabybro in Motion 38 01:18:32 (01:35:37)
18 Thomas Schou-Olesen Frejlev 45 01:18:51 (01:50:37)
19 Asbjørn E. Kristensen HPR 17 01:19:11 (02:08:12)
20 Ken Elmqvist Nielsen 50 01:19:12 (01:56:13)
21 Henrik Holm Aabybro in Motion 41 01:19:22 (01:39:43)
22 Morten Bojesen Nordkraft løb & motion 33 01:19:40 (01:35:07)
23 Søren Olesen Aabybro In Motion 40 01:20:04 (01:23:25)
24 Frederik Mølgaard HPR 18 01:20:05 (02:01:52)
25 Kim Meldgaard Humbelbees and the snailmann 47 01:20:13 (01:41:50)
26 Finn B. Hymøller HPR 44 01:20:19 (01:26:23)
27 Ole Bak Sørensen Det skal nok gå 45 01:20:57 (01:38:29)
28 Ole Møller Vadum IF 53 01:21:07 (DNF)
29 Rune Solli 22 01:21:13 (01:21:15)
30 Flemming Rasmussen 49 01:21:20 (01:37:46)
31 martin møller pedersen 32 01:21:34 (01:44:08)
32 Ivan Nielsen SKALBORG FYSIOTERAPI 51 01:21:37 (01:33:04)
33 Thomas Just Farsø 34 01:22:07 (01:22:27)
34 Bo Stenvang Støvring 51 01:22:12 (01:33:44)
35 Alex Iversen Aalborg triathlon klub 36 01:22:24 (01:23:25)
36 Jakob S. Johnsen HjulmandKaptain 42 01:22:24 (01:27:13)
37 Leif Højmark Pedersen Fitnessdk 49 01:22:29 (01:37:19)
38 Jakob Rømsgaard Fjordløberne Hobro 41 01:22:33 (01:43:48)
39 kaj westergaard det skal nok gå 59 01:22:42 (01:41:17)
40 Søren Kofoed Aalborg Triathlon Klub 32 01:22:46 (DNF)
41 antonino oliveto davinci club 54 01:22:54 (01:37:03)
42 Mogens Adelsen 33 01:23:04 (01:27:15)
43 Dennis Steffensen 32 01:23:06 (01:21:39)
44 Kasper Fruensgaard Life of Sport 29 01:23:09 (01:51:15)
45 Thomas Saaby 41 01:23:09 (01:47:16)
46 Martin Ditman Pedersen 30 01:23:10 (01:23:10)
47 Jesper Hejlesen 33 01:23:23 (01:56:08)
48 Thor Brøndum Vandrefalken Anno 2013 35 01:23:26 (01:33:46)
49 Jimmy Pedersen 40 01:23:26 (01:52:32)
50 Henrik Wiberg AAØRRC 52 01:23:49 (02:03:14)
51 Erik Christensen AMOK 60 01:24:00 (01:45:43)
52 Allan Lauridsen 49 01:24:10 (01:34:21)
53 Henrik Østergård Fjordløberne Hobro 37 01:24:21 (01:29:55)
54 Peter Zacho 58 01:24:22 (01:42:22)
55 Allan Holm Nordkraft Løb & Motion 47 01:24:27 (01:38:20)
56 Per Terp Team New Balance 34 01:24:45 (DNF)
57 Eno Møller 29 01:25:14 (01:25:14)
58 Martin Uttrup Life of Sport 30 01:25:20 (01:44:52)
59 Jan Aggerholm Team Fusion 57 01:25:23 (01:33:45)
60 lars Poulsen 36 01:25:31 (01:59:55)
61 Brian Thomsen Amok 51 01:25:32 (01:37:33)
62 Poul Erik Kristensen DBU 60 01:25:37 (01:44:10)
63 Svend Holmgaard Sparekassen Vendsyssel 61 01:25:40 (02:01:45)
64 Carsten Leth KB 81 Aalborg 49 01:25:42 (01:45:47)
65 Rasmus Bruun Hjørring Triatlon Klub 27 01:25:48 (01:46:28)
66 Thomas Valentin Christensen 34 01:26:02 (01:46:56)
67 Aksel Nielsen Aalborg Triathlon Klub 42 01:26:06 (01:41:11)
68 Morten Thorsø Pedersen 34 01:26:08 (01:58:27)
69 Thomas Bislev Nielsen Aabybro in Motion 41 01:26:12 (01:33:11)
70 Jesper Sørensen 44 01:26:24 (01:41:19)
71 Mads Riishøj AAM 52 01:26:25 (01:39:24)
72 Adrian Cusniriuc 22 01:26:57 (01:55:50)
73 Peter Houkjær Aalborg Triathlon Klub 31 01:27:01 (01:48:15)
74 Johan P. Johansen 42 01:27:03 (01:46:15)
75 Martin Braun Sparekassen Vendsyssel 26 01:27:17 (DNF)
76 Keld Sørensen 43 01:27:26 (01:33:12)
77 Anders Bauer Tyk men glad 33 01:27:47 (DNF)
78 Ronni Hostrup Team New Balance 32 01:27:51 (DNF)
79 Mogens Vejling 50 01:28:10 (01:39:41)
80 Ivan Laustsen Fjordløberne Hobro 52 01:28:16 (01:41:32)
81 Jesper Strømgaard Rolf ER ren 29 01:28:22 (DNF)
82 Kristian Brinckmann 39 01:28:24 (01:31:22)
83 Jesper Ullits Spar Nord Motion 40 01:28:26 (01:32:08)
84 Poul Tang Nielsen 39 01:28:28 (01:46:21)
85 Michael Haladyd 37 01:28:36 (01:30:13)
86 Peter Krogh Andersen 21 01:28:40 (01:29:02)
87 Michael Skjødt Hansen Aalborg Triathlon Klub 38 01:28:44 (01:31:01)
88 Rune Juul Andersen 25 01:28:47 (01:28:47)
89 Peter Mousten Løbekompagniet 37 01:28:56 (01:16:21)
90 Rolf Andersen skive kaserne 21 01:28:57 (01:37:11)
91 Jacob Bjerning Aalborg Triathlon Klub 36 01:28:59 (01:43:33)
92 Jørgen Haugaard AMOK Aalborg 57 01:28:59 (01:59:06)
93 Christian V Fyrst 45 01:29:12 (DNF)
94 Karsten Thomsen KMD 53 01:29:15 (01:41:24)
95 Søren 48 01:29:23 (01:50:55)
96 Rune Klems 52 01:29:27 (01:42:37)
97 Tommy Lorenzen 49 01:29:36 (01:53:50)
98 Jens Kjeldbjerg 42 01:29:46 (01:45:56)
99 THOMAS WETTER FJORDLØBERNE 33 01:29:51 (01:52:20)
100 Per Kloster 58 01:29:55 (01:49:07)
101 Dian Grønhøj Team Grønhøj 26 01:29:57 (DNF)
102 Rene Milther 45 01:30:10 (01:28:52)
103 Jens Hjerrild-Jensen 69 01:30:11 (02:12:44)
104 Henrik Grove Team Grove 55 01:30:27 (01:46:49)
105 Søren Andersen Team Mølholm 53 01:30:28 (02:17:36)
106 Troels Frederik Sørensen Rostrup Løbeklub 25 01:30:30 (01:28:39)
107 Bo Wøldike Gade 47 01:30:52 (01:40:10)
108 Erik Valbjørn Run for fun, Haverslev IF 51 01:31:04 (01:54:45)
109 Kasper Anker Hansen 38 01:31:10 (DNF)
110 Henrik Nierup Jensen Vadum IF 45 01:31:13 (01:44:56)
111 Steen Bo Hemmingsen mimoto.dk 33 01:31:14 (01:31:23)
112 Jakob Lyby Hansen Team LYBY 65 01:31:15 (01:36:31)
113 Lars Christensen Team Zimmer & Christensen 37 01:31:26 (01:33:07)
114 Kim Kristensen Gugsprinterne 49 01:31:27 (01:42:31)
115 Nicklas Leander Jensen 24 01:31:30 (01:33:53)
116 Anders Løvengreen Christiansen 33 01:31:44 (01:43:30)
117 Martin Andersen Sæbyløbeklub 52 01:31:46 (01:45:34)
118 Søren Mørk Fjordløberne Hobro 44 01:31:48 (01:38:44)
119 Kris D. Olesen HPR 17 01:31:52 (DNF)
120 Lars Preben Rasmussen 40 01:32:01 (01:35:52)
121 Lasse Pilgaard 32 01:32:03 (DNF)
122 Flemming Hvid 51 01:32:04 (01:44:59)
123 Daniel Staun Sørensen El Pistoladas / ATK 27 01:32:05 (01:37:04)
124 Lars adolf Møller svenningsen Hjallerup løbeklub 58 01:32:05 (01:40:23)
125 Jens Harregaard Skjøtt Tømrer/Snedker 41 01:32:09 (01:36:45)
126 Mikkel welle 24 01:32:12 (01:32:12)
127 Klaus Pagh Fru Larsen 51 01:32:20 (02:07:04)
128 Henrik Gaardbo Nielsen 52 01:32:28 (01:59:03)
129 Thomas Mogensen Fjordløberne Hobro 43 01:32:32 (01:44:37)
130 Torben Lindy Christensen 60 01:32:44 (02:16:18)
131 Emil Nør Heise 22 01:32:49 (01:45:35)
132 Stefan Hunderup Ugilt RuNNers 31 01:32:49 (01:32:49)
133 Steen Rasmussen Aalborg Atletik og Motion 47 01:32:55 (01:42:26)
134 Kim Trolle Wadum 42 01:33:00 (01:31:10)
135 Hans H Ramsing Lund Hasseris 57 01:33:07 (02:06:12)
136 Jesper Bertelsen Gudumholm Løberne 48 01:33:09 (02:04:30)
137 Peter Lykke Knudsen 29 01:33:13 (01:57:43)
138 Kristian Sloth 26 01:33:16 (01:33:16)
139 Jan Høgh 34 01:33:18 (01:33:40)
140 Mads Dahl Team New Balance 27 01:33:23 (DNF)
141 bastian peitersen midtfyns efterskole 16 01:33:25 (01:26:46)
142 Peter Sæby Løbeklub 50 01:33:26 (01:45:39)
143 Jesper Vognsen Life of Sport 33 01:33:30 (01:33:39)
144 michael tietze 36 01:33:34 (02:01:57)
145 Jean Louis Cornu Team New Balance 49 01:33:34 (DNF)
146 Brian Vejrum Kristensen Nordkraft Løb og Motion 40 01:33:45 (01:31:12)
147 Kristian Linnet Eltzholtz 25 01:33:46 (02:06:59)
148 Hans Jacob Møller 35 01:33:48 (01:34:31)
149 Ole Grønkjær Aalborg Atletik og Motion 38 01:33:53 (01:36:17)
150 Rasmus Risbjerg Team New Balance 37 01:34:10 (01:49:24)
151 Kurt Nielsen 54 01:34:23 (02:03:17)
152 Brian Borregaard De nådesløse 49 01:34:23 (01:59:47)
153 Thomas Stampe Rasmussen 33 01:34:24 (01:33:57)
154 Søren Lykke Run for fun-Haverslev IF 39 01:34:24 (01:35:44)
155 Esben Toke Christensen 28 01:34:40 (01:34:40)
156 Rasmus Sørensen 32 01:34:47 (01:45:00)
157 Uffe Ladefoged Vandrefalken anno 2013 34 01:34:50 (01:36:28)
158 Anders Jensen 52 01:35:06 (01:49:24)
159 Peter Baade Andersen Terndrup 41 01:35:28 (01:35:21)
160 Anders Strube 38 01:35:37 (01:38:04)
161 Søren Nielsen Telenor Idrætsklub 41 01:35:44 (01:40:31)
162 Christian Hav 29 01:35:45 (01:35:45)
163 Jonas Korf Skaarup Fru Larsen 25 01:36:00 (DNF)
164 Martin Valsgård 34 01:36:07 (01:36:30)
165 Nicholas Kjellberg 40 01:36:10 (01:40:11)
166 Kasper Grøndahl 30 01:36:11 (02:05:37)
167 Niels Chr. Jørgensen Mariagerløberne 49 01:36:12 (01:47:51)
168 Jens Jørgen Bøgh 50 01:36:19 (01:48:54)
169 Kim Nielsen 51 01:36:46 (02:16:10)
170 Dennis Laustsen 28 01:36:46 (01:58:35)
171 Gunnar Kjærsgaard Fjordløberne Hobro 70 01:36:48 (02:04:04)
172 Kenneth Munkebæk 45 01:36:48 (01:44:58)
173 Ahmed Ben Said 36 01:37:03 (01:38:15)
174 Jeppe Kjærsgaard 37 01:37:04 (01:38:58)
175 Steffen Lyngse 57 01:37:17 (DNF)
176 Anders Klitgaard Hammer Bakker Runners 54 01:37:25 (01:32:26)
177 Jørn Prentow KMD 57 01:37:26 (01:54:42)
178 Kim Bech Hillgren Team Violvej 54 01:37:26 (02:04:58)
179 kenneth poulsen 26 01:37:29 (01:37:29)
180 Morten Lindequist Køhler Team No Excuses 34 01:37:29 (01:26:24)
181 Dan Vejen Andersen 41 01:37:37 (01:53:56)
182 Anders Skytte ½ hold 44 01:37:42 (02:00:38)
183 Thomas Severinsen El Pistoladas 27 01:37:46 (01:38:51)
184 Mikkel Nielsen 28 01:37:50 (01:48:47)
185 Preben Nielsen Fjordløberne Hobro 50 01:37:57 (DNF)
186 Jeppe Blumensaat Rasmussen 24 01:38:02 (02:01:17)
187 John Estrup 54 01:38:08 (01:58:04)
188 Torben Barkmann Kusk Aalborg Atletik og Motion 49 01:38:21 (01:50:15)
189 Alexander sloth Kristensen 22 01:38:24 (01:40:31)
190 Per Møller Mimoto.dk 39 01:38:29 (01:41:47)
191 Rasmus Madsen AMOK 40 01:38:35 (01:42:42)
192 Jeppe Schönbeck 22 01:38:39 (01:38:42)
193 Simon Josefsen Aalborg tri 36 01:38:44 (01:33:10)
194 Peter Ryom Christensen The Ryoms 29 01:38:46 (01:38:46)
195 Thomas Nagbøl Mejlgård 39 01:38:55 (01:33:21)
196 Casper Nielsen 24 01:38:56 (01:48:35)
197 Allan Slot Brønderslev løbeklub 50 01:39:00 (02:04:22)
198 Johan Askehave 24 01:39:02 (01:40:13)
199 Mick Andersen Skinny White Guys 31 01:39:03 (01:36:03)
200 Meinar Ortind 24 01:39:03 (DNF)
201 Peter Krabbe 43 01:39:17 (01:45:56)
202 Søren Bolvig Mark 26 01:39:20 (01:39:20)
203 Joen Sode 27 01:39:24 (01:35:14)
204 Hans J. Christensen 51 01:39:29 (01:53:27)
205 Carsten Dahl Mørch 40 01:39:29 (01:43:38)
206 Robby H. Larsen HPR 17 01:39:38 (01:54:38)
207 Jes Bay Pedersen 45 01:39:39 (01:55:05)
208 Martin Christensen Mariagerløberne 44 01:39:44 (01:36:43)
209 Aage Bjerregaard Nahnsen AMOK 44 01:39:55 (01:47:28)
210 jan frank pedersen 55 01:40:09 (02:03:52)
211 Peter Eistrup 37 01:40:21 (01:42:11)
212 Martin Tørring 32 01:40:21 (01:42:52)
213 Jens Bach Storgaard Aalborg Atletik & Motion 31 01:40:22 (01:24:24)
214 Mads Vinther Bønnelykke 24 01:40:24 (01:58:10)
215 Claus Andersen Fjordløberne Hobro 38 01:40:33 (01:24:57)
216 Simon Søe Nielsen 32 01:40:37 (01:40:20)
217 Johnny Ramm Fjordløberne Hobro 38 01:40:39 (01:33:40)
218 Claus Poulsen AMOK 36 01:40:43 (01:41:58)
219 Jens bøgelund Det skal nok gå. 51 01:40:53 (01:40:56)
220 Martin Rasmussen 32 01:40:54 (01:40:55)
221 Peder i Dali Intersport Sportdress 23 01:41:11 (01:41:11)
222 Lars Højgaard Terndrup 49 01:41:13 (01:53:28)
223 Kristian werner Zwei grosse bier bar Aalborg 21 01:41:15 (01:40:08)
224 Daniel Kofod Nielsen 41 01:41:21 (01:46:25)
225 Søren Ketelsen 24 01:41:21 (01:41:21)
226 Jens Mortensen 43 01:41:22 (01:48:09)
227 Allan Christensen Mariager løberne 55 01:41:28 (01:38:01)
228 Peter Vestergaard 100 miles.dk 44 01:41:28 (01:35:34)
229 Hardy Dalum Run For Fun 55 01:41:29 (01:52:31)
230 Jakob Voergaard Pedersen Aalborg Triathlon Klub 30 01:41:40 (01:41:40)
231 Nicolai Rytter Rasmussen FFD Kralupy Triathlon Klub 25 01:41:40 (01:28:27)
232 Steen Amby Middelfart Motions Klub 45 01:41:40 (01:50:15)
233 Karl Jacob Ibsen Fjordløberne Hobro 50 01:41:41 (01:54:58)
234 Jeppe Kjær Sørensen 27 01:41:43 (02:07:12)
235 Søren Torp 37 01:41:43 (01:43:35)
236 Chris Tindbæk 24 01:41:46 (01:41:46)
237 Torben Hjorth Det skal nok gå 47 01:42:00 (01:50:06)
238 Stefan Pedersen 28 01:42:00 (01:54:09)
239 Jesper Bang Pedersen 30 01:42:10 (01:55:40)
240 Bent Stougaard Mariager løberne 51 01:42:30 (DNF)
241 Jannik McTigue Vandrefalken Anno 2013 35 01:42:31 (DNF)
242 Thomas sommer Runholt 31 01:42:34 (02:03:18)
243 Mikkel Staal-Rasmussen Aalborg Triathlon Klub 37 01:42:38 (01:44:31)
244 Dennis Grønhøj Team Grønhøj 29 01:42:41 (01:42:41)
245 Martin Heide Jørgensen AAØRRC 52 01:42:44 (01:50:35)
246 Morten Hansen Nibe Motion 35 01:42:48 (01:43:35)
247 Thomas Noah Nørgaard 34 01:42:50 (01:43:15)
248 Jan Lynge Jakobsen 44 01:42:57 (02:01:08)
249 Aleksandr Buniatov 28 01:43:15 (01:43:15)
250 Jonathan Preece 44 01:43:23 (DNF)
251 Martin Pilgaard Team New Balance 42 01:43:23 (01:22:25)
252 Bjarne Bjerre 49 01:43:26 (01:53:30)
253 Henrik Hansen 35 01:43:49 (01:44:36)
254 Claus Ryom Skagen ok 41 01:44:01 (01:42:16)
255 Leif Kristiansen selrun 69 01:44:10 (02:25:50)
256 Peter Stiller LinkTech 45 01:44:21 (DNF)
257 Morten S. Ejsing-Duun 33 01:44:29 (01:36:35)
258 Lars Andersen 46 01:44:31 (01:54:17)
259 Lars Henchel Nielsen 46 01:44:37 (01:37:24)
260 Michael Rask 45 01:44:41 (01:38:03)
261 Søren Andersen Humbelbees and the snailmann 42 01:44:43 (01:37:34)
262 niels mose bundgaard happy runners 28 01:44:50 (01:35:42)
263 Jan 31 01:44:51 (01:44:51)
264 Johnny Dietz Visholm DROMOS 45 01:44:54 (01:28:30)
265 Ryan Bertram Farsø 30 01:45:00 (01:51:52)
266 Carsten Gregersen 44 01:45:12 (01:53:09)
267 Rasmus Hougaard Pedersen Team Hougaard 21 01:45:15 (01:26:23)
268 Kristian Itorn Fitnessdk.Hjørring 30 01:45:15 (01:47:51)
269 Henrik Rønnest kybeleconsult.dk 45 01:45:18 (01:54:11)
270 Lasse Steen Jensen 28 01:45:20 (01:58:52)
271 Keld Peter Bang IC Aalborg 43 01:45:25 (01:52:28)
272 Malthe W. Rasmussen HPR 17 01:45:27 (02:12:16)
273 Anders Frank 45 01:45:30 (01:54:24)
274 Martin Lykke Ovesen Life of Sport 29 01:45:33 (01:43:19)
275 Hans Skaarup Fru Larsen 54 01:45:36 (02:03:38)
276 Claus Lindholm 28 01:45:37 (01:45:37)
277 Esben Bøggild 54 01:45:43 (02:03:46)
278 Henrik Hansen 49 01:45:46 (01:46:58)
279 Søren Jensen De nådesløse 45 01:45:46 (01:50:46)
280 Allan 42 01:45:48 (02:04:57)
281 Carsten ottsen Vadum If 49 01:45:50 (01:50:02)
282 Torben Ovesen LIFE OF SPORT 27 01:45:51 (01:51:13)
283 Thomas Boyens Overgaard Aars 40 01:46:01 (01:50:27)
284 Brian Kristensen 42 01:46:01 (01:50:47)
285 Anton Bolvig Mark 28 01:46:04 (01:46:04)
286 Martin Nymann Løbekompagniet 38 01:46:12 (01:21:17)
287 Torben Jessen Fjordløberne Hobro 37 01:46:16 (01:39:01)
288 Rasmus Johansen 22 01:46:21 (01:46:24)
289 Rasmus Frejlev HPR 17 01:46:39 (01:33:17)
290 Mikkel Hastrup AMOK Sønderholm 49 01:46:45 (DNF)
291 Niels Navne Aalborg Atletik & Motion 55 01:46:47 (DNF)
292 Claus Madsen Fru Larsen 54 01:46:57 (02:05:12)
293 Keld Bo Jensen Hammer bakker Runners 50 01:47:02 (01:49:33)
294 Stig Jensen Sæby 45 01:47:12 (01:20:32)
295 Jesper Lassen 35 01:47:15 (01:48:04)
296 Brian Jensen 48 01:47:19 (01:59:18)
297 carsten dam happy runners 40 01:47:35 (01:35:38)
298 Ruben Møller 46 01:47:39 (01:32:20)
299 Johannes Larsen 35 01:47:44 (01:44:15)
300 Mikkel Lyngholm 21 01:47:59 (01:32:55)
301 Emil B. Frandsen HPR 17 01:48:05 (02:49:46)
302 michael nikolajsen 48 01:48:06 (02:00:11)
303 christian roslev 47 01:48:13 (02:12:29)
304 Lars H.T. 47 01:48:22 (01:59:28)
305 Thomas Borregaard 33 01:48:40 (01:48:50)
306 Claus Poulsen 37 01:48:41 (01:50:41)
307 Carsten Søgaard Team New Balance 56 01:48:53 (DNF)
308 Andreas H. Busch HPR 17 01:48:58 (01:54:33)
309 Morten Panduro 34 01:49:14 (01:49:40)
310 Rune V. Christensen 34 01:49:29 (01:51:29)
311 Mikkel Christensen 35 01:49:36 (01:50:26)
312 Lars Bruun 40 01:49:38 (01:54:13)
313 Per Højsgaard Aalborg atletik og motion 53 01:49:38 (01:49:52)
314 Thomas Espensen Aalborg Triathlon 45 01:49:41 (01:35:55)
315 Søren Blom 24 01:50:12 (02:03:45)
316 Christian Lodberg Jensen AMOK Aalborg 43 01:50:38 (01:27:38)
317 Brian Zimmer Team Zimmer og Christensen 36 01:50:41 (01:52:03)
318 Thomas Precht Levorsen 35 01:50:55 (01:51:45)
319 johnny bech oles træbrændsel 48 01:51:05 (01:43:56)
320 Peter Lindø 39 01:51:31 (01:49:02)
321 Jørgen Thomsen 50 01:51:42 (02:06:18)
322 Troels Thrane Finnemann 28 01:51:43 (01:29:20)
323 Poul Østergaard Nielsen 23 01:51:51 (01:51:51)
324 Klaus Tyk men glad 34 01:51:51 (01:52:18)
325 Peter Josephsen 24 01:51:53 (01:45:49)
326 Per Frost Ik Sparta 37 01:51:54 (01:38:02)
327 Rasmus Hald Jensen ½ hold 40 01:52:01 (01:47:13)
328 Ernst Klitgaard Jensen 45 01:52:03 (01:52:03)
329 Jesper Rebstrup JGKI 51 01:52:10 (02:02:47)
330 Nicklas Hav Andersen 22 01:52:10 (01:52:13)
331 Mads Holmberg Aalborg triathlon klub 27 01:52:10 (01:41:31)
332 Lars Svendsen Liuf Hjørring 45 01:52:21 (01:39:14)
333 Morten Vang Jensen Fjordløberne Hobro 51 01:52:25 (01:39:26)
334 Jesper Ryom Nielsen The Ryoms 29 01:52:26 (01:51:26)
335 NIklas Buus 21 01:52:26 (01:52:54)
336 Henrik Vadum Motion 45 01:52:36 (02:02:06)
337 Thomas Kristoffersen HPR 18 01:52:37 (01:53:02)
338 Peter Møller Eggertsen 35 01:53:05 (01:49:33)
339 Mikael christensen 35 01:53:19 (01:54:10)
340 Anders Rhod Gregersen 41 01:53:27 (01:59:07)
341 Søren Lund Lorenzen 22 01:53:46 (01:53:49)
342 Dennis Nielsen Aalborg triatlon Klub 35 01:54:04 (DNF)
343 Søren Winther Christensen Fjordløberne Hobro 54 01:54:05 (01:48:19)
344 Frederik Bojer Team New Balance 17 01:54:19 (01:45:21)
345 Stefan Lænner laenner.dk 32 01:54:23 (01:30:29)
346 Aske Anker Sode 26 01:54:25 (01:54:25)
347 Christian Brøndum 25 01:54:27 (01:54:27)
348 Flemming H. Pedersen Aalborg Atletik & Motion 53 01:54:36 (01:35:27)
349 Ian Mechlenburg 38 01:54:37 (01:57:33)
350 Søren Platz Mannschaft Magnifique 23 01:54:54 (01:54:54)
351 Jim Jensen Happy Runners 47 01:55:13 (01:36:38)
352 Uffe Brixen Egeberg 39 01:55:28 (01:59:21)
353 Knud Fabrin Fabrin 56 01:55:45 (01:45:07)
354 Morten Sort Mouritsen Hustømrerne A/S 33 01:55:46 (DNF)
355 Niclas Allentoft Jørgensen Team New Balance 23 01:55:55 (01:43:46)
356 Mikkel Lykke 29 01:56:02 (02:00:08)
357 Jesper Kjærgaard 39 01:56:11 (02:00:05)
358 Jesper Just Nielsen Fjordløberne Hobro 39 01:56:25 (01:45:01)
359 Rune Kvalfors Stordal/Norge 46 01:56:30 (01:40:10)
360 Steen Bukdahl vejgård klub 46 01:56:35 (01:36:53)
361 Carsten Johannesen Aalborg Atletik & Motion 40 01:56:39 (01:23:59)
362 Michael van der Graaf 42 01:56:49 (02:03:38)
363 Karsten jensen 64 01:56:53 (02:06:17)
364 Thomas Munk Team Mortensen og Munk 33 01:57:06 (01:57:17)
365 Kristian Mortensen Team Mortensen og Munk 31 01:57:19 (01:57:19)
366 Frederik H. Hansen HPR 17 01:57:24 (02:03:25)
367 thomas bech knudsen 18 01:58:01 (01:38:54)
368 Christian Aakjær Jacobsen 23 01:59:09 (01:37:27)
369 Christopher Ketelsen 21 01:59:38 (01:39:35)
370 Andreas Svapholt 32 01:59:54 (01:59:55)
371 Søren Nielsen Run for fun 41 02:00:42 (01:48:08)
372 Søren Bendtsen 39 02:00:47 (01:51:53)
373 Lars Søndergaard 32 02:01:31 (01:51:15)
374 Hogir Habo CasRunhabO 26 02:01:40 (02:01:40)
375 Claus VB 45 02:01:42 (02:11:58)
376 Lars Fischer Nielsen Orbicon 48 02:02:13 (DNF)
377 Anders Ejsing El Pistoladas 28 02:02:19 (01:52:59)
378 John Stellan 45 02:02:43 (02:01:43)
379 morten abildgaard Godthåb Trim 48 02:02:48 (01:58:51)
380 Jakob Badsberg Larsen 31 02:03:48 (DNF)
381 Morten Holk Team BK 42 02:04:05 (02:11:20)
382 Janus Enevoldsen 24 02:04:54 (01:49:58)
383 Steen Hougaard Pedersen Team Hougaard 48 02:05:06 (01:39:21)
384 Teddy Larsen Familien Larsen 39 02:05:06 (01:53:34)
385 John Pedersen 51 02:05:32 (DNF)
386 Andreas Thaysen Sindal 41 02:05:44 (02:12:01)
387 Morten Tofte Koch TofKo Business Development A/S 35 02:05:49 (01:55:36)
388 Rolf Pedersen 47 02:05:49 (01:43:41)
389 Emil Sønderstrup 23 02:06:06 (01:56:09)
390 Per Bach Poulsen Tyk men glad 49 02:06:08 (01:31:27)
391 Jesper Arenshøj Fjerritslev Trimklub 41 02:06:19 (01:26:36)
392 Andreas Ipsen 19 02:06:31 (02:09:27)
393 Preben Ipsen Hammer Bakker Runners 56 02:07:06 (01:49:37)
394 Randhir Singh Parihar 35 02:08:00 (01:59:01)
395 Mads P. Thomsen HPR 17 02:08:20 (01:51:44)
396 Peter Bechmann 33 02:09:31 (01:40:09)
397 Claus Ellgaard Frederiksen Vandrefalken Anno 2013 36 02:09:50 (01:32:47)
398 Tom Boye Aabybro in Motion 52 02:10:34 (01:39:42)
399 Casper Østergaard CasRunhabO 29 02:10:43 (02:10:43)
400 Martin Mikkelsen AAØRRC 27 02:12:04 (02:12:04)
401 Christian Norvig 36 02:12:28 (02:14:06)
402 Anders K. Nielsen HPR 17 02:13:49 (01:43:14)
403 Morten Johansen 41 02:15:08 (02:21:53)
404 Jesper Orbicon 48 02:17:40 (02:03:33)
405 Erling Nielsen Fjordløberne Hobro 60 02:17:49 (01:45:00)
406 Svenning Nielsen 63 02:18:17 (01:52:34)
407 Flemming Posten if 57 02:21:35 (DNF)
408 Birger Holm 40 02:23:11 (01:47:04)
409 Rasmus S. Jansen HPR 17 02:25:41 (02:33:08)
410 Jonas Graversen 24 02:28:43 (02:28:43)
411 Søren Frank Fyrstenborg AK7-IT 41 DNF (DNF)
412 kenneth mertz Zone 3 37 DNF (DNF)
413 Christian Jönsson Team New Balance 27 DNF (DNF)
414 Casper Eskesen Sexy boys 32 DNF (DNF)
415 Jesper Carlsen Aabybro in motion 40 DNF (DNF)
416 Torben Hall 50 DNF (DNF)
417 Malte Gemzøe Aars Trim Motion 40 DNF (DNF)
418 Rune V. Christensen Telenor Idrætsklub 31 DNF (DNF)
419 Niels - henrik knudsen 46 DNF (DNF)
420 Simon Dyngby Walther Dromos 28 DNF (DNF)
421 Søren Gade Svendsen AAM 47 DNF (DNF)
422 Jakob Jepsen 44 DNF (DNF)
423 Allan Eskesen Team Sexy Boys 36 DNF (DNF)
424 Bjarne Lund Team New Balance 46 DNF (DNF)