Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2015, alderskorrigeret

Alderskorrigerede tider udligner resultaterne, så de kan sammenlignes på tværs af alder.

Se de "rigtige" resultater

Kvinder

Nr. Navn Evt. klub Alder Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 Jytta Svejstrup Mølgaard Højsleth AAØRRC 63 (02:31:00)
2 Inger Dagny Saanum Mandal 52 01:13:51 (01:25:47)
3 Lone Balling Hansen Gardiner ApS 39 01:21:20 (01:23:34)
4 Vera Christensen Telenor Idrætsklub 59 01:23:06 (01:45:55)
5 Anita Olsen Kvaase Mandal 56 01:24:18 (01:43:08)
6 Camilla Abel Lindholm Aalborg Atletik 35 01:26:05 (01:26:56)
7 Fie Sønderby Christensen RUNAAR 22 01:26:06 (01:26:06)
8 Karin Hyldgaard Viborg Atletik og Motion 51 01:27:01 (01:39:49)
9 Louise Jørgensen 25 01:29:27 (01:29:27)
10 Berit Gøthgen VAM-Marathongruppen 53 01:29:36 (01:45:24)
11 Mette Højmark Jensen 40 01:30:28 (01:33:29)
12 Dorte Jensen New Balance 38 01:31:30 (01:33:31)
13 Gitte Bonde Gitte Bonde 57 01:32:05 (01:54:12)
14 Pernille Koldsø 40 01:32:26 (01:35:31)
15 Charlotte Dalsgaard Skive AM 29 01:32:49 (01:32:49)
16 Ulla Arensbach 41 01:33:25 (01:37:09)
17 Inge Tarp Dromos 52 01:34:23 (01:49:38)
18 Elisabeth Bernsten SMT Silkeborg 50 01:35:28 (01:48:09)
19 Anne Naur 26 01:35:42 (01:35:42)
20 Malene Mortensen FFD Kralupy Tri 32 01:36:11 (01:36:25)
21 Lone Mørup Ikast atletik og motion 36 01:36:16 (01:37:33)
22 Helle Lund SAM 40 01:36:20 (01:39:33)
23 Samantha Thygesen SMT 24 01:37:30 (01:37:30)
24 Kim Kalledat Christensen 27 01:37:50 (01:37:50)
25 Pernille Kirch 18 01:38:25 (01:39:57)
26 Ninna Dalsgaard Christensen AAM / Alfa Laval Aalborg 38 01:38:58 (01:41:09)
27 Katrine Wied 24 01:39:02 (01:39:02)
28 Winnie Hedegaard Viborg AM/Marathongruppen 52 01:39:49 (01:55:57)
29 Lene Lyngsø Timoshoppen.dk 23 01:40:09 (01:40:09)
30 Charlotte Boelt 46 01:40:33 (01:48:55)
31 FERNANDA castilho Adventure team 43 01:40:37 (01:46:09)
32 vibeke Lose Aalborg Motion og Atletik 61 01:41:28 (02:13:01)
33 Karen Melchior Jensen Team Melchior/Larsen 41 01:42:28 (01:46:33)
34 Stina Bonde 38 01:42:30 (01:44:46)
35 Lene Jucnher 46 01:42:44 (01:51:17)
36 Berit Sørensen Aalborg Atletik og Motion 35 01:42:51 (01:43:51)
37 Anja Møller MIMOTO.DK 36 01:43:10 (01:44:32)
38 Birgitte Tørring 55 01:44:01 (02:05:36)
39 Rikke Dusgaard 37 01:44:19 (01:46:08)
40 Signe Norre Vølund og Kloster 25 01:44:56 (01:44:56)
41 Astrid Skovsgaard 30 01:45:00 (01:45:02)
42 Carina Nielsen hjørring triatlon klub 30 01:45:03 (01:45:05)
43 Benta Fuglsang Brønderslev Løbeklub 60 01:45:40 (02:16:34)
44 Lene Prentow KMD 57 01:45:46 (02:11:09)
45 inge skovsgaard 58 01:45:50 (02:13:02)
46 Rikke Møller Viborg AM 48 01:46:01 (01:57:17)
47 Maria Clement Hagstrup 39 01:46:16 (01:49:11)
48 Lise Hillersborg Madsen Timoshoppen.dk 24 01:46:47 (01:46:47)
49 Kamilla Eriksen 23 01:47:10 (01:47:10)
50 Karen Holm Jensen New Balance 37 01:47:59 (01:49:52)
51 Elisabeth Rostved AAØRRC 29 01:48:22 (01:48:22)
52 Christina Larsen 27 01:48:53 (01:48:53)
53 Vibeke Madsen Madsen 43 01:50:12 (01:56:16)
54 Pia Høgh Fitness dk 42 01:50:38 (01:55:51)
55 Sandie Johansen 34 01:51:05 (01:51:50)
56 Anita Ulrich 42 01:51:31 (01:56:46)
57 Annette Woller 48 01:52:01 (02:03:55)
58 Annette Urth Move Randers 45 01:52:10 (02:00:22)
59 Henriette Lauritsen 22 01:52:21 (01:52:21)
60 Marie Kjærgaard Pedersen Runaar 23 01:52:25 (01:52:25)
61 Maja Andersen 55 01:52:35 (02:15:56)
62 Anne Fløe 25 01:52:37 (01:52:37)
63 Karen Willumsen 46 01:53:36 (02:03:04)
64 Camilla Langvad Wiese 37 01:54:04 (01:56:03)
65 Stine Brock Rasmussen 23 01:54:19 (01:54:19)
66 Majbritt Olesen 32 01:54:23 (01:54:40)
67 Karin Lønstrup 34 01:54:27 (01:55:13)
68 Karin Rehnholt 42 01:55:13 (02:00:39)
69 Line Bang Riecke Hjardemaal Telenor Idrætsklub 35 01:55:45 (01:56:53)
70 Astrid Toft 22 01:55:46 (01:55:46)
71 Carina Drivsholm 26 01:55:55 (01:55:55)
72 Sidse Norre Vølund og Kloster 29 01:56:25 (01:56:25)
73 Bolette Nielsen Team BS 20 01:56:35 (01:56:40)
74 Rikke Scherrebeck 38 01:56:39 (01:59:13)
75 Estrid Sørensen 31 01:56:49 (01:56:57)
76 Marianne Fristrup 32 01:56:53 (01:57:10)
77 Ditte Brøndum % 45 01:58:23 (02:07:03)
78 Johanne Jacobsen FFD Kralupy 43 01:58:59 (02:05:32)
79 Dorthe Beith Hansen 27 01:59:05 (01:59:05)
80 Romana Kristensen 40 01:59:09 (02:03:07)
81 Dorte Schjønning Nordjyllands Politi 46 01:59:29 (02:09:26)
82 Lise-Lotte Thorsen 40 01:59:38 (02:03:37)
83 Trine Møller RUNAAR 21 02:01:00 (02:01:00)
84 Stina H. Pedersen 24 02:02:13 (02:02:13)
85 Linn Walberg 27 02:02:17 (02:02:17)
86 Jacklyn Salgado Rozul 32 02:02:19 (02:02:37)
87 Anne Bøjgaard Thomsen Høj & Bøj 23 02:04:21 (02:04:21)
88 Frederikke Holmgaard Sparekassen Vendsyssel 21 02:04:35 (02:04:35)
89 Luna Steen Hansen 23 02:04:54 (02:04:54)
90 May-Britt Sommer 36 02:05:06 (02:06:45)
91 Christine Marie Møller Ffd Kralupy Triathlon 25 02:05:32 (02:05:32)
92 Drenusha Mehmeti 22 02:05:49 (02:05:49)
93 Ninna Stæhr 30 02:06:06 (02:06:09)
94 Nina Hermansen Søstrene BØF 28 02:06:08 (02:06:08)
95 Ann Kirstine Vestergaard 42 02:08:00 (02:14:02)
96 Ellen Pedersen 24 02:08:20 (02:08:20)
97 Anja Hermansen Søstrene BØF 41 02:09:50 (02:15:01)
98 Louise Hessellund Lastein 20 02:10:34 (02:10:39)
99 Maria Hauge Jensen 22 02:11:05 (02:11:05)
100 Katrine M. Andersen HPR 17 02:13:49 (02:17:55)
101 Malene Højvælde Nielsen Høj & Bøj 23 02:15:48 (02:15:48)
102 Louise Larsen 21 02:17:49 (02:17:49)
103 Fabiana Noronha Dornelles 36 02:19:10 (02:21:01)
104 Christina Rytter Rasmussen Aalborg Triathlon Klub 28 02:19:42 (02:19:42)
105 Amanda Sigvardt 21 02:21:35 (02:21:35)
106 Malene Bärthel 25 02:23:37 (02:23:37)
107 Amalie V. Jensen HPR 17 02:39:36 (02:44:30)

Mænd

Nr. Navn Evt. klub Alder Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 Kristian Kleppan Mandal 57 01:10:42 (01:25:02)
2 Claus Hallingdal Bloch Rebild Comwell Sport 38 01:12:08 (01:14:00)
3 Molla Aschenaki AAM 25 01:12:26 (01:12:26)
4 Rune Solli AAM Nordic 23 01:13:06 (01:13:06)
5 Søren Ramsdal Jensen Houlkær Løb & Motion/VEXA 36 01:13:35 (01:14:30)
6 Emil Adelborg AAM Nordic 32 01:15:11 (01:15:12)
7 Mads Klinksgaard AAØRRC 37 01:16:08 (01:17:32)
8 Alex Bak Thygesen Rebild Comwell Sport 36 01:16:39 (01:17:36)
9 Nikolaj Rud Sørensen Running Concept Aarhus 25 01:16:44 (01:16:44)
10 Ulrik Lindén-Andersen 37 01:17:06 (01:18:31)
11 Jakob Stenbakken Johnsen HjulmandKaptain 43 01:17:07 (01:22:17)
12 Jon Kristensen Rebild Comwell Sport 35 01:17:23 (01:17:59)
13 Simon Holm AAM Nordic 31 01:17:35 (01:17:35)
14 Anders Klitgaard Hammer Bakker Runners 55 01:17:51 (01:31:57)
15 Troels Brøndum Christensen Skive Am 39 01:18:09 (01:20:47)
16 Morten Madsen Dromos 49 01:18:32 (01:28:03)
17 Frank Lyng Andersen 48 01:18:51 (01:27:40)
18 Petter Danielsen Mandal 59 01:18:57 (01:36:42)
19 Brian Løgstrup Hinnerup løberne 40 01:19:11 (01:22:30)
20 Troels Frederik Sørensen RUNAAR 26 01:19:12 (01:19:12)
21 Peter Mousten New Balance 38 01:19:22 (01:21:25)
22 Torkild Mølgaard Aalborg Atletik og Motion 64 01:19:40 (01:42:19)
23 Lars Holm Jensen AAM-Klostermarksskolen-FSL 44 01:19:59 (01:26:03)
24 Rune Juul Andersen Aalborg Triathlon Klub 26 01:20:05 (01:20:05)
25 Johnny Visholm Dromos 46 01:20:13 (01:27:43)
26 Jørgen Juncher 45 01:20:47 (01:27:36)
27 Morten Jønler Viborg Atletik og Motion 52 01:20:57 (01:33:08)
28 Jacob Frandsen DELTA 508 35 01:21:07 (01:21:44)
29 Byrial Stagsted New Balance 50 01:21:34 (01:32:14)
30 Kristian Brinckmann Med24.dk 40 01:21:48 (01:25:14)
31 Simon Rud Sørensen Aarhus 1900 Triathlon 27 01:22:25 (01:22:25)
32 Jens Haaregard Skjøtt Tømrer & Snedker 43 01:22:29 (01:28:01)
33 Per Kloster Vølund og Kloster 59 01:22:33 (01:41:07)
34 Lars Norup 56 01:22:46 (01:38:38)
35 Keld Vejlgaard SKIVE AM 46 01:23:03 (01:30:49)
36 Bartosz Tuszewski 39 01:23:04 (01:25:52)
37 JØRGEN WINTHER RASMUSSEN ALFA LAVAL AALBORG 68 01:23:09 (01:51:05)
38 Per Thomsen Alfa Laval 38 01:23:09 (01:25:17)
39 Morten Nielsen 47 01:23:23 (01:31:56)
40 Kim Schaarup Sørensen Dromos 53 01:23:26 (01:36:50)
41 Søren Petersen Adventure team 48 01:23:26 (01:32:46)
42 Kim Aagaard Andersen L´øbi 50 01:23:49 (01:34:47)
43 Eno Hald Møller Viborg Ejendomsservece 30 01:23:49 (01:23:49)
44 Claus Ellgaard Frederiksen Vandrefalken anno 2013 37 01:24:00 (01:25:33)
45 Mortrn Vang Jensen Fjordløberne Hobro 52 01:24:21 (01:37:02)
46 Jesper Sloth 31 01:24:22 (01:24:22)
47 Anders gredal Soif 40 01:24:27 (01:27:59)
48 Morten Sort Mouritsen The Walk Of Shame 34 01:24:45 (01:25:06)
49 Claus Ryom The Ryoms 42 01:24:48 (01:29:46)
50 Poul Olesen Rold Skov Skiklub 52 01:24:59 (01:37:46)
51 Erik Christensen AMOK 61 01:25:10 (01:46:17)
52 Lars Klinkby Dromos 47 01:25:14 (01:33:58)
53 Kristoffer Guldager Terkelsen AKIF 41 01:25:20 (01:29:36)
54 Ole Dromos 53 01:25:23 (01:39:05)
55 Peter Gustenhoff 52 01:25:23 (01:38:14)
56 Michael Krogh Sørensen 38 01:25:31 (01:27:43)
57 Morten Koldsø 41 01:25:37 (01:29:54)
58 Karsten Madsen Dromos 40 01:25:40 (01:29:15)
59 Morten Lundhøj Nybolig Erhverv Randers-Viborg-Skive 43 01:25:42 (01:31:27)
60 Brian Frost Dyrhave Happy Runners 37 01:25:45 (01:27:20)
61 Carl Olsen Aars Trim Motion 51 01:25:48 (01:37:51)
62 Andreas Hyltoft Telenor Idrætsklub 33 01:25:56 (01:26:05)
63 Henning Hjermitslev 49 01:26:02 (01:36:28)
64 Mads Timmermann RUNAAR 23 01:26:08 (01:26:08)
65 Henrik Tolstrup 46 01:26:12 (01:34:15)
66 Søren Kriegbaum Rohde FFD Kralupy Tri 34 01:26:24 (01:26:45)
67 Bo Styhm Randers Freja Motion 43 01:26:57 (01:32:47)
68 Mads Nyrup New Balance 21 01:27:03 (01:27:26)
69 Jesper Momme Siemens Wind Power 43 01:27:17 (01:33:08)
70 Lasse Lindgren 37 01:27:17 (01:28:53)
71 Palle Bonde amok 59 01:27:26 (01:47:06)
72 Anders Munk Zacho SMT Silkeborg 39 01:27:47 (01:30:44)
73 Flemming H. Pedersen Aalborg Atletik & Motion 54 01:27:51 (01:42:51)
74 Per Højsgaard Aalborg Atletik og Motion 54 01:28:18 (01:43:23)
75 Kevin Guldberg Nielsen 25 01:28:22 (01:28:22)
76 Erik Thuesen U3 Stockholm 2015 35 01:28:28 (01:29:09)
77 Anders Johansen 33 01:28:56 (01:29:05)
78 Kasper Hohnsbehn 27 01:28:57 (01:28:57)
79 Henrik Holmberg Viborg AM / Marathongruppen 52 01:28:59 (01:42:22)
80 Jacob Dencker Skjøtt Tømrer & Snedker 36 01:28:59 (01:30:05)
81 Rasmus Nielsen U3 Stockholm 2015 30 01:29:09 (01:29:09)
82 Kenneth Dexter Motionsløberne Aalestrup 38 01:29:12 (01:31:30)
83 Martin Pedersen 37 01:29:15 (01:30:54)
84 Martin Buus 46 01:29:23 (01:37:44)
85 Dennis Steffensen 33 01:29:35 (01:29:44)
86 Henrik Lund Jensen Viborg AM / Marathongruppen 51 01:29:46 (01:42:23)
87 Enrique Rodriguez Diaz 26 01:29:51 (01:29:51)
88 Nicolai Rytter Rasmussen Ffd Kralupy Triathlon 26 01:29:52 (01:29:52)
89 Flemming Hvid Hadsund Roklub 52 01:29:57 (01:43:29)
90 Svend Ottesen 37 01:30:00 (01:31:39)
91 Nikolaj Hess-Nielsen Nordkraft Løb&Motion 49 01:30:10 (01:41:06)
92 Rene Knudsen Storvorde 46 01:30:11 (01:38:37)
93 Rune Klems 53 01:30:14 (01:44:43)
94 Jakob Thau Timoshoppen.dk 17 01:30:30 (01:35:09)
95 Bent Næsby 53 01:30:38 (01:45:11)
96 Peter Nikolajsen 41 01:30:44 (01:35:17)
97 Jens Strange SMT Silkeborg 50 01:30:56 (01:42:50)
98 Morten Klingenberg Telenor Idrætsklub 30 01:31:04 (01:31:04)
99 Casper Eskesen 33 01:31:10 (01:31:19)
100 Jesper Futtrup Hasseris Boligselskab 43 01:31:11 (01:37:18)
101 Martin Heide Jørgensen AAØRRC 53 01:31:13 (01:45:51)
102 Henrik Holst Petersen Aalborg Triathlon Klub 42 01:31:15 (01:36:35)
103 Lars Svendsen LIUF Løb 46 01:31:26 (01:39:59)
104 Michael Fjorback 33 01:31:44 (01:31:53)
105 Michael Skjødt Hansen Aalborg Triathlon Klub 39 01:31:52 (01:34:58)
106 Erik Westergreen Aalborg Atletik & Motion 45 01:32:03 (01:39:50)
107 Henrik Bache Team Gekko / Viborg AM 48 01:32:05 (01:42:23)
108 Dan Ferm Viborg AM / Marathongruppen 48 01:32:05 (01:42:23)
109 Rolf Andersen 22 01:32:10 (01:32:13)
110 Erik Isbak Fitnessdk 54 01:32:20 (01:48:06)
111 Mogens 34 01:32:22 (01:32:45)
112 Mogens Hestbech Tilst 44 01:32:28 (01:39:28)
113 Karl Erik Kiel Riisager Havstrygerne 46 01:32:32 (01:41:11)
114 Ole Møller Vadum IF 54 01:32:44 (01:48:35)
115 Arne Hyldhl 58 01:32:47 (01:52:36)
116 Mads Damsgard INSANE 46 01:32:52 (01:41:33)
117 Kasper Vork Steffensen Hammer Bakker Runners 45 01:32:58 (01:40:49)
118 Uffe K. Ladefoged Vandrefalken anno 2013 35 01:33:00 (01:33:43)
119 Jesper Larsen Havstrygerne 44 01:33:07 (01:40:10)
120 Hans J. Christensen 52 01:33:09 (01:47:10)
121 Johnny Jakobsen 37 01:33:13 (01:34:56)
122 Peter Kristensen Sæby Løbeklub 51 01:33:22 (01:46:29)
123 Karsten Jungersen 59 01:33:23 (01:54:23)
124 Christian Korsgaard Vandrefalken anno 2013 34 01:33:25 (01:33:48)
125 Carsten Morch Overhalingsbanen 41 01:33:34 (01:38:15)
126 Torben Signer Andersen Telenor Idrætsklub 45 01:33:34 (01:41:28)
127 Lars andersen 47 01:33:45 (01:43:22)
128 Jesper Pedersen Grenaa 34 01:33:46 (01:34:09)
129 Richard Sæby løbeklub 57 01:33:51 (01:52:52)
130 Peter Eistrup Overhalingsbanen 38 01:34:10 (01:36:35)
131 Søren Vestergaard Hansen 52 01:34:23 (01:48:35)
132 Jørgen kvist-ibsen 52 01:34:24 (01:48:36)
133 Thomas Boyens Overgaard Tricon Electric 41 01:34:24 (01:39:08)
134 John Serup Jensen Team Vibeke 49 01:34:37 (01:46:05)
135 Uffe Holdgaard 53 01:34:47 (01:50:00)
136 Morten Nørris Jensen 30 01:34:50 (01:34:50)
137 Michael Beck 44 01:35:01 (01:42:13)
138 Arne Høyem 66 01:35:11 (02:04:39)
139 Morten Mosdal amok 38 01:35:24 (01:37:51)
140 Jørn Prentow KMD 58 01:35:25 (01:55:47)
141 René Nielsen Fjordløberne - Hobro 37 01:35:38 (01:37:24)
142 Christian B. Jørgensen 45 01:35:40 (01:43:45)
143 Henrik Wiberg 53 01:35:54 (01:51:18)
144 Jonathan Preece 45 01:36:00 (01:44:07)
145 Bjarne Bjerre 50 01:36:03 (01:48:37)
146 Danni Lund-Hansen 41 01:36:12 (01:41:01)
147 Thomas Stampe Rasmussen 34 01:36:32 (01:36:56)
148 Thomas Mogensen Fjordløberne Hobro 44 01:36:46 (01:44:06)
149 Peter Frank Telenor Idrætsklub 37 01:36:46 (01:38:33)
150 Morten Lindequist Køhler Team No Excuses 35 01:36:48 (01:37:32)
151 Michael Pilgaard 41 01:36:50 (01:41:41)
152 Morten Hintz 46 01:36:54 (01:45:57)
153 Jesper Hove Skjøtt Tømrer & Snedker 45 01:37:12 (01:45:25)
154 Jens Ø. Poulsen Motionslob.dk 44 01:37:17 (01:44:39)
155 Peter Dahl Krøgh 34 01:37:25 (01:37:49)
156 Ole Møller Jakobsen Team BS 42 01:37:26 (01:43:08)
157 Rasmus Gammelholm Pedersen Tri Club Denmark 34 01:37:26 (01:37:50)
158 Ronnie Kristensen Frejlev Motion 38 01:37:29 (01:40:00)
159 Jacob Mørch Pedersen 29 01:37:37 (01:37:37)
160 Jesper Fristrup 35 01:37:40 (01:38:25)
161 Elias John Zulfiqar Livsnyderne 36 01:37:42 (01:38:55)
162 Henrik Rønnest kybeleconsult.dk 46 01:37:43 (01:46:51)
163 Daniel Kim Beck 28 01:37:46 (01:37:46)
164 Bjørn Lund Nielsen 37 01:37:57 (01:39:45)
165 Finn Lauridsen 46 01:38:02 (01:47:12)
166 Karsten Klitte 39 01:38:08 (01:41:26)
167 Anders Kærgaard 30 01:38:24 (01:38:24)
168 Ole Bertelsen KMD 44 01:38:39 (01:46:07)
169 Henrik Gaardbo Nielsen 53 01:38:44 (01:54:34)
170 Oleksandr Gerasymovych 27 01:38:55 (01:38:55)
171 john brun paulsen ifaa 45 01:38:56 (01:47:17)
172 Jesper Sørensen 45 01:39:00 (01:47:22)
173 Henrik Jacobsen 25 01:39:03 (01:39:03)
174 Filip Westarp 37 01:39:03 (01:40:52)
175 allan Brønderslev løbeklub 51 01:39:24 (01:53:22)
176 John Thusgaard Jensen Rul mig ind i bacon 39 01:39:38 (01:42:59)
177 Thomas Haugen Koldkjær 41 01:39:39 (01:44:38)
178 Morten Nygreen Telenor Idrætsklub 31 01:39:44 (01:39:44)
179 Michael Nygreen Telenor Idrætsklub 31 01:39:44 (01:39:44)
180 Jeppe Rom Vestergaard Ifaa 44 01:39:52 (01:47:26)
181 Søren Nielsen Telenor Idrætsklub 42 01:39:59 (01:45:50)
182 René Chortsen 31 01:40:09 (01:40:09)
183 Per Møller MIMOTO.DK 40 01:40:21 (01:44:33)
184 Mathias A. Mikkelsen HPR 17 01:40:22 (01:45:31)
185 allan ramsdal 33 01:40:24 (01:40:34)
186 Mikkel 34 01:40:33 (01:40:58)
187 christoffer wang 38 01:40:39 (01:43:14)
188 Rasmus Risbjerg New Balance 38 01:40:53 (01:43:29)
189 Svend Holmgaard Sparekassen Vendsyssel 62 01:40:53 (02:07:05)
190 Poul Tang Nielsen 40 01:41:06 (01:45:20)
191 henrik jensen vadum if 46 01:41:15 (01:50:43)
192 Tommy Menholt LIUF_LØB 49 01:41:18 (01:53:35)
193 Anders Ulsøe Runners High 33 01:41:28 (01:41:38)
194 Anders Holm Jensen Løb for Satan 41 01:41:28 (01:46:33)
195 Martin Tørring 33 01:41:29 (01:41:39)
196 Jesper Bo Bertelsen Gudumholm Løberne 49 01:41:40 (01:53:59)
197 David Bæk Maul Vandrefalken anno 2013 36 01:41:41 (01:42:57)
198 Michael heppner Viborg AM 51 01:41:43 (01:56:00)
199 Lars Christensen 17 01:41:55 (01:47:09)
200 Mads Nysom Petersen 54 Elite 30 01:41:56 (01:41:56)
201 Søren Torp 38 01:42:00 (01:44:37)
202 Leif Kristiansen Selrun 3 70 01:42:00 (02:19:06)
203 Thomas Schou-Olesen 46 01:42:10 (01:51:43)
204 Johannes Larsen J Larsen service 36 01:42:19 (01:43:35)
205 Per Ulik Nielsen Viborg AM / Marathongruppen 50 01:42:31 (01:55:56)
206 Jesper Just Fjordløberne Hobro 40 01:42:34 (01:46:52)
207 Jens Abildgaard 23 01:42:54 (01:42:54)
208 Klaus Larsen Team Melchior/Larsen 41 01:42:57 (01:48:06)
209 Kresten Sørensen 62 01:43:23 (02:10:14)
210 Frank Løvgren Carstensen VUC&HF Nordjylland 32 01:43:23 (01:43:25)
211 Kim Andersen Team KBA.dk 40 01:43:26 (01:47:46)
212 Per Henrik Christensen Sparekassen Vendsyssel 57 01:44:10 (02:05:16)
213 Niels Thorup Andersen Happy Runners 35 01:44:21 (01:45:09)
214 Klaus Nielsen Telenor Idrætsklub 49 01:44:29 (01:57:09)
215 Michal Krarup 40 01:44:37 (01:49:00)
216 Steen Nord 30 01:44:41 (01:44:41)
217 Peter Larsen 43 01:44:42 (01:51:43)
218 Lasse Lund Larsen Fitnessdk løbeklub Hjørring 23 01:44:43 (01:44:43)
219 Mads Olsson MT Højgaard A/S 37 01:44:50 (01:46:46)
220 Niklas Holz Team Aleksander 26 01:44:54 (01:44:54)
221 Mads Rytter Møller 39 01:44:58 (01:48:30)
222 Simon Brandenhoff 32 01:45:15 (01:45:17)
223 Bo Sørensen POTTEHAVEN HJØRRING 43 01:45:15 (01:52:18)
224 Jesper Frovin 39 01:45:20 (01:48:53)
225 Rene simsek Swag team 36 01:45:27 (01:46:46)
226 Robert Pall Chiglinsky YNWA 37 01:45:33 (01:47:30)
227 Niclas Staun Skjøtt Tømrer & Snedker 31 01:45:45 (01:45:45)
228 Flemming Ferløv Nielsen Saltum Trim 41 01:45:46 (01:51:04)
229 Jimmy Hansen 42 01:45:48 (01:51:59)
230 Jesper Stoffregen AAM 31 01:45:51 (01:45:51)
231 Mikkel Lunderskov Olesen Roadrunners 26 01:46:12 (01:46:12)
232 Karl Thomas Pedersen 29 01:46:39 (01:46:39)
233 Allan Bjørn 40 01:46:45 (01:51:13)
234 Christian Norvig 37 01:46:57 (01:48:55)
235 Brian Christiansen 43 01:47:02 (01:54:12)
236 Morten Struve Nielsen 37 01:47:12 (01:49:10)
237 Stig Søndergaard MT Højgaard A/S 39 01:47:35 (01:51:12)
238 Lars Olsen Runners High 38 01:47:39 (01:50:25)
239 Kasper Breum 29 01:47:44 (01:47:44)
240 Joey Schubert HPR 17 01:47:50 (01:53:22)
241 Andre simsek Swag team 33 01:48:05 (01:48:16)
242 Jan Nørgaard 44 01:48:08 (01:56:19)
243 Dennis Justesen 38 01:48:13 (01:51:00)
244 Nick Pedersen 25 01:48:28 (01:48:28)
245 Daniel Germer 20 01:49:12 (01:50:29)
246 Emil M. Sørensen HPR 17 01:49:31 (01:55:08)
247 Jacob Poulsen Skjøtt Tømrer & Snedker 37 01:49:38 (01:51:39)
248 Lande Santos da Silva 49 01:49:41 (02:02:58)
249 Theis K. Haastrup HPR 17 01:50:43 (01:56:24)
250 mathias mellergaard 25 01:51:43 (01:51:43)
251 René Hansen Lyngsaa BK 24 01:51:53 (01:51:53)
252 Tommy Madsen Madsen 50 01:52:10 (02:06:50)
253 John Stellan Stellan 46 01:52:26 (02:02:56)
254 Søren Andersen Team Mølholm 54 01:52:37 (02:11:51)
255 palle sørensen 43 01:53:05 (02:00:39)
256 Jakob Frilev 38 01:54:05 (01:57:01)
257 Nicklas Allentoft Jørgensen New Balance 24 01:54:28 (01:54:28)
258 Kenneth bach hedeby 24 01:54:36 (01:54:36)
259 Henrik Møller 31 01:55:52 (01:55:52)
260 Morten Olesen 26 01:55:58 (01:55:58)
261 Morten Bonde 28 01:56:02 (01:56:02)
262 Thomas Jellesen 36 01:56:16 (01:57:43)
263 Peter Skovbo 32 01:56:28 (01:56:30)
264 Anders Menholt Jensen 30 01:56:30 (01:56:30)
265 Kenneth Biirsdahl Deloitte 38 01:58:01 (02:01:03)
266 Christian Roslev 48 02:00:42 (02:14:12)
267 David Højgaard ingen 36 02:00:47 (02:02:17)
268 Eduardo Souza Silva 34 02:01:31 (02:02:01)
269 Morten Overbeck Larsen Sparekassen Vendsyssel 27 02:02:43 (02:02:43)
270 Daniel Pedersen 24 02:02:48 (02:02:48)
271 Jacob Krogh Skjøtt Tømrer & Snedker 35 02:02:48 (02:03:44)
272 Kasper Asmussen 25 02:02:49 (02:02:49)
273 kim friis motion nord 53 02:03:48 (02:23:40)
274 kim andersen liuf-løb 47 02:05:06 (02:17:55)
275 Martin Braun Christensen Sparekassen Vendsyssel 27 02:05:16 (02:05:16)
276 Rasmus Kolbe Kristiansen 26 02:05:49 (02:05:49)
277 Carsten Pihl 37 02:06:19 (02:08:38)
278 Michael Hallenberg Christensen 46 02:07:06 (02:18:59)
279 Randhir Singh Parihar 36 02:07:36 (02:09:11)
280 Rene Lauridsen 41 02:09:31 (02:16:00)
281 Dennis Kornum 35 02:15:00 (02:16:02)
282 Mads D. B. Liver HPR 17 02:15:30 (02:22:27)
283 Mads Nielsen HPR 17 02:15:30 (02:22:27)
284 Jeppe B. Risager HPR 17 02:17:40 (02:24:43)
285 Morten Foldager Olesen 21 02:18:17 (02:18:52)
286 Jon S. Poulsen HPR 18 02:23:11 (02:28:30)
287 Mikkel H. Rasmussen HPR 17 02:33:28 (02:41:20)
288 Patrick Østergaard HPR 17 02:33:35 (02:41:27)
289 Morten S. Lie HPR 17 02:35:01 (02:42:58)
290 Mikkel M. Christiansen HPR 17 02:49:25 (02:58:06)
291 Martin B. Eckhardt HPR 17 02:49:27 (02:58:08)