Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2016

Resultatliste fra Aalborg Øst Halvmarathon d. 20. marts 2016.

Kvinder

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Lisa Høg Fusion Sport Aalborg 01:26:44 Diplom
2 Louise Jørgensen 01:30:09 Diplom
3 Kirstine Bach Storgaard Viborg Atletik & Motion 01:32:15 Diplom
4 Maja Petersen Aalborg atletik og motion 01:32:17 Diplom
5 Anne Storm Rasmussen Aarhus 1900 01:35:45 Diplom
6 Charlotte Batsberg KMD 01:37:30 Diplom
7 Pernille Breinholt 01:37:40 Diplom
8 Julie Kusk Jørgensen 01:39:45 Diplom
9 Helle Lund Givskov Løb 01:39:56 Diplom
10 Leah lambert Team Tvilling Nordjylland 01:40:01 Diplom
11 Ninna Dalsgaard Christensen Aalborg Atletik & Motion / Alfa Laval Aalborg 01:43:34 Diplom
12 annemette hvid skive 01:43:53 Diplom
13 Frederikke-lind@hotmail.com 01:46:42 Diplom
14 Line Sønderstrup Aalborg Triathlon Klub 01:47:36 Diplom
15 Marianne Gram-Hansen Hjallerup Løbeklub 01:48:06 Diplom
16 Mette Christiansen AAØRRC 01:49:00 Diplom
17 Vera Christensen Telenor 01:50:40 Diplom
18 Rikke Dusgaard 01:51:18 Diplom
19 Lene Lyngsø 01:51:31 Diplom
20 Tina Rosenbæk Brixstein Askepot 01:51:54 Diplom
21 Mette Glenstrup Team Tvilling Nordjylland 01:54:13 Diplom
22 Michelle Nivi Tousgaard Telenor 01:54:13 Diplom
23 Mette Andersen Aalborg Triathlon Klub 01:55:17 Diplom
24 Julie Brink petersen 01:55:51 Diplom
25 Susanne skovbo Andersen Fitness.dk Hjørring 01:58:17 Diplom
26 Linda Giessing Hovmøller & Thorup Advokatfirma 01:58:26 Diplom
27 Romana Kristensen AAØRRC 01:58:31 Diplom
28 Kristin Melau manstrup 01:58:36 Diplom
29 Nadia Søderberg Team Viborg 02:00:08 Diplom
30 Anne Søderberg Viborg AM 02:00:20 Diplom
31 Anni Thompsen LIUF-LØB Hjørring 02:00:32 Diplom
32 Karina Gundersborg Avismaraton Holstebro 02:00:37 Diplom
33 Malene Krogsgaard Avismaraton Holstebro 02:00:38 Diplom
34 Vibeke Gundersborg Avismaraton Holstebro 02:00:39 Diplom
35 Pia Bengtson 02:02:18 Diplom
36 Marie Skjelbo Nielsen Hovmøller & Thorup Advokatfirma 02:03:08 Diplom
37 Lise Marie Nykjær 02:04:11 Diplom
38 Mathilde Busk Nedergaard 02:04:42 Diplom
39 Anne Grethe Thomsen 02:05:02 Diplom
40 Kathrine Piil 02:08:15 Diplom
41 Ditte 02:09:29 Diplom
42 Vita Jakobsen 02:11:10 Diplom
43 Bente Ravn Saltum Meny 02:11:10 Diplom
44 Tonie Larsen 02:11:56 Diplom
45 Anne Jung Kristensen 02:14:52 Diplom
46 Bente Lapirtis Jensen Farsø Tri & Trim 02:24:32 Diplom
47 Tine Boe Aalborg Øst Roadrunners 02:26:23 Diplom

Mænd

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Peter Hjorth Gjessing Sparta 01:10:29 Diplom
2 Niels Peter Vestergaard Telenor 01:16:26 Diplom
3 Jeppe Garde Aalborg Atletik og Motion 01:18:37 Diplom
4 Jesper Vejlby Viborg AM Triathlon 01:21:21 Diplom
5 Jonas Andersen Fusion Sport Aalborg 01:21:54 Diplom
6 Jens Christian Mortensen Aalborg Atletik og Motion 01:21:56 Diplom
7 Troels Brøndum Skive Am 01:22:01 Diplom
8 arne gti friidrett 01:22:49 Diplom
9 Bartosz Tuszewski 01:23:34 Diplom
10 Casper Lund Sørensen Fusion Sport Aalborg 01:24:29 Diplom
11 Anders Munk Zacho SMT Silkeborg 01:24:42 Diplom
12 Dan Kjær 01:25:59 Diplom
13 Lars Holm Jensen Aalborg atletik og motion 01:26:36 Diplom
14 Anders Aaskov-Hansen 01:26:38 Diplom
15 David Møller 01:26:44 Diplom
16 Morten Marinussen Fusion Sport Aalborg 01:26:44 Diplom
17 Jesper Ejnar Jensen Hørby Efterskole 01:27:57 Diplom
18 claus Aarhus 1900 01:27:59 Diplom
19 Rasmus Sylvester Fusion Sport Aalborg 01:28:01 Diplom
20 Mogens Adelsen 01:29:04 Diplom
21 Morten Lindequist Køhler KMD 01:29:23 Diplom
22 Carsten Christensen IFAA 01:29:50 Diplom
23 Christoffer Madsen 01:30:10 Diplom
24 Kevin Guldberg Nielsen 01:30:22 Diplom
25 Ben Bach 01:31:10 Diplom
26 Chris Tindbæk Tindbæk-Klanen 01:31:42 Diplom
27 Kasper Skovsborg 01:31:43 Diplom
28 Michael Amok 01:32:03 Diplom
29 Morten Kligenberg Telenor 01:33:38 Diplom
30 Henrik Sønderup 01:34:17 Diplom
31 Peter Steen Nøhr 01:34:22 Diplom
32 Kenneth Madsen 01:34:42 Diplom
33 Henrik Israelsson Aalborg Triathlon Klub 01:34:59 Diplom
34 Michael Grøn Telenor 01:35:28 Diplom
35 Kim Trolle Wadum 01:35:33 Diplom
36 Lars Klinkby Dromos 01:35:51 Diplom
37 Thomas Stampe Rasmussen 01:37:19 Diplom
38 Henrik Bakgaard 01:37:32 Diplom
39 Jesper Momme Siemens Wind Power 01:37:35 Diplom
40 Lars Møller Jensen KMD 01:37:39 Diplom
41 Francisco Lopez Galan FIF 01:37:43 Diplom
42 Anders Mølbæk Knudsen 01:37:47 Diplom
43 Lars Svendsen LIUF-LØB 01:37:58 Diplom
44 Torben Sørensen Hammer Bakker Runners 01:38:00 Diplom
45 kenneth Væver Aalborg tri klub 01:38:05 Diplom
46 Morten Enggaard Tricon Electric 01:39:33 Diplom
47 Mikkel Bundgaard 01:39:52 Diplom
48 Mogens Vejling Telenor 01:40:08 Diplom
49 Ole Bertelsen KMD 01:40:38 Diplom
50 Morten Nørris 01:40:43 Diplom
51 Henrik Holst Petersen Aalborg Triathlon Klub 01:40:44 Diplom
52 Jakob Diget Pedersen Hammer Bakker Runners 01:40:59 Diplom
53 Torben Signer Andersen Telenor 01:42:06 Diplom
54 Peter Nordensgaard Telenor 01:42:10 Diplom
55 Brian Frost Dyrhave Happy Runners Klarup 01:42:24 Diplom
56 Karl Boe AAØRRC 01:42:33 Diplom
57 Peter Høy Mariagerløberne 01:42:36 Diplom
58 Peer Kyneb Fusion Sport Aalborg 01:42:50 Diplom
59 palle bonde Amok 01:42:50 Diplom
60 Jacob Mørch 01:43:06 Diplom
61 Bjarne Lind Thomsen Royal Greenland 01:43:07 Diplom
62 Allan Rasmussen Frejlev motion 01:43:09 Diplom
63 Allan Christensen Mariager løbeklub 01:43:37 Diplom
64 Henrik Holm Aabybro in Motion 01:43:40 Diplom
65 Tom Boye Aabybro in Motion 01:43:40 Diplom
66 Jean-Louis Cornu Aabybro in Motion 01:43:53 Diplom
67 Morten Hintz 01:44:17 Diplom
68 Jesper Sørensen 01:44:31 Diplom
69 Casper Lindhøj Nielsen 9230 crime riders 01:44:33 Diplom
70 Søren sørensen Garnmanden i vejgaard 01:44:33 Diplom
71 Daniel Bloch Hjørring Private Realskole 01:44:36 Diplom
72 John Busk Sørensen Team Tvilling Nordjylland 01:44:36 Diplom
73 Jan Yder LIUF-LØB Hjørring 01:44:39 Diplom
74 Søren Jensen Royal Greenland 01:45:08 Diplom
75 Jens pedersen Siemens vind power 01:45:22 Diplom
76 Michael Skjelbo Nielsen Hovmøller & Thorup Advokatfirma 01:45:32 Diplom
77 Erik Storm Rasmussen 01:45:33 Diplom
78 Ove Haugen Helgeroa Sykkel 01:45:36 Diplom
79 Thomas Boyens Overgaard Tricon Electric 01:45:57 Diplom
80 Karl Erik Riisager Havstrygerne 01:45:59 Diplom
81 Jim Jensen Happy Runners 01:46:13 Diplom
82 Klaus Larsen 01:46:30 Diplom
83 Aksel Nielsen AKIF 01:46:35 Diplom
84 Dennis Thomsen Aalborg Atletik og Motion 01:46:37 Diplom
85 Morten Normann Familien Normann 01:46:39 Diplom
86 Henrik Bjørn Beierholm 01:46:53 Diplom
87 Danny Dunker 01:47:26 Diplom
88 Chris Schmidt 01:48:43 Diplom
89 Tonny Gonzalez 01:48:45 Diplom
90 Søren Gade Svendsen Elmesvinget løbeklub 01:49:01 Diplom
91 Kenneth Laustsen 01:49:04 Diplom
92 jesper poulsen Saltum Meny 01:49:07 Diplom
93 Jonas Menholt LIUF 01:49:19 Diplom
94 Anders Menholt Jensen 01:49:19 Diplom
95 Michael Skjødt Hansen Aalborg Triathlon Klub 01:49:34 Diplom
96 Gert Christensen AMOK 01:49:49 Diplom
97 Hans Ove Manøe Aalborg Øst Roadrunners 01:49:52 Diplom
98 Martin Didriksen 01:50:21 Diplom
99 Rune Klems 01:50:24 Diplom
100 Steffen Aamann Aamann og Krabbe ApS 01:50:30 Diplom
101 Erik Christensen AMOK 01:50:40 Diplom
102 Heine Grünewald Larsen Elmesvinget løbeklub 01:50:57 Diplom
103 Aske Anker Sode 01:51:00 Diplom
104 Bjarne Bjerre 01:51:02 Diplom
105 Lars Pedersen 01:51:31 Diplom
106 Flemming Lyngsø 01:51:31 Diplom
107 Erik Isbak Fitnessdk 01:51:31 Diplom
108 Uffe Holdgaard 01:52:06 Diplom
109 Erik Westergreen Aalborg Atletik & Motion 01:52:53 Diplom
110 Mikkel Sauer AKIF 01:54:03 Diplom
111 Jonas Søvind Walsted AKIF 01:54:03 Diplom
112 Adam Wermelin Hørby Efterskole 01:54:19 Diplom
113 Hans J. Christensen 01:54:32 Diplom
114 Morten Stokholm 01:55:43 Diplom
115 marco 9230 CRIME RIDERS 01:55:48 Diplom
116 søren kuch svenningsen Aalborg Triathlon Klub 01:55:55 Diplom
117 Jimmy Knakkergaard Pedersen 01:56:29 Diplom
118 Danny Skov Nielsen Fusion Sport Aalborg 01:56:29 Diplom
119 JØRGEN WINTHER RASMUSSEN Aalborg Atletik /ALFA LAVAL 01:57:01 Diplom
120 Jørn Prentow KMD 01:57:09 Diplom
121 Lars Jørgensen 01:57:43 Diplom
122 Tommy Menholt LIUF-LØB 01:58:06 Diplom
123 Daniel Knudsen 01:58:40 Diplom
124 Christian Winde Pedersen 01:58:40 Diplom
125 allan michaelsen 01:58:54 Diplom
126 Peter Kvist 01:59:02 Diplom
127 Flemming Ferløv Nielsen 01:59:12 Diplom
128 Kristian Nielsen 01:59:25 Diplom
129 kasper olsen mbos 01:59:33 Diplom
130 Theis Daarbak 9230 CRIME RIDERS 01:59:38 Diplom
131 Nicolai Søderberg Viborg FF 02:00:09 Diplom
132 Christopher Rasmus Nørgaard Telenor 02:00:15 Diplom
133 Peder Kaj Pedersen Aalborg AM 02:00:21 Diplom
134 Brian Kaasgaard Nielsen Telenor 02:00:26 Diplom
135 Henrik Andersen 02:00:29 Diplom
136 Jesper Pedersen De glade løbere 02:02:56 Diplom
137 Hans Kristensen Skive 02:03:25 Diplom
138 Christopher Strøyer Team Tvilling Nordjylland 02:05:42 Diplom
139 Torben Bast Nielsen 02:05:56 Diplom
140 Søren Andersen Team Mølholm 02:06:52 Diplom
141 Jakob Justinussen Hørby Efterskole 02:08:30 Diplom
142 Kristoffer Nørgaard Hørby Efterskole 02:08:55 Diplom
143 Batman Hjørring Private Realskole 02:09:48 Diplom
144 Jens F. Jensen 02:10:30 Diplom
145 Søren Klinsmann 02:11:09 Diplom
146 Superman Hjørring Private Realskole 02:12:10 Diplom
147 Kresten Sørensen 02:14:36 Diplom
148 Kim Nielsen 02:14:53 Diplom
149 Kristian Larsen Hørby Efterskole 02:17:22 Diplom
150 Luks Menholt 02:24:28 Diplom