Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2016, alderskorrigeret

Alderskorrigerede tider udligner resultaterne, så de kan sammenlignes på tværs af alder.

Se de "rigtige" resultater

Kvinder

Nr. Navn Evt. klub Alder Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 Tine Boe Aalborg Øst Roadrunners 35 (02:26:23)
2 Vibeke Gundersborg Avismaraton Holstebro 37 (02:00:39)
3 Malene Krogsgaard Avismaraton Holstebro 43 (02:00:38)
4 Karina Gundersborg Avismaraton Holstebro 37 (02:00:37)
5 Anni Thompsen LIUF-LØB Hjørring 51 (02:00:32)
6 Anne Søderberg Viborg AM 49 (02:00:20)
7 Nadia Søderberg Team Viborg 18 (02:00:08)
8 Kristin Melau manstrup 42 (01:58:36)
9 Romana Kristensen AAØRRC 41 (01:58:31)
10 Linda Giessing Hovmøller & Thorup Advokatfirma 39 (01:58:26)
11 Pia Bengtson 42 (02:02:18)
12 Marie Skjelbo Nielsen Hovmøller & Thorup Advokatfirma 40 (02:03:08)
13 Lise Marie Nykjær 31 (02:04:11)
14 Bente Lapirtis Jensen Farsø Tri & Trim 53 (02:24:32)
15 Anne Jung Kristensen 41 (02:14:52)
16 Tonie Larsen 38 (02:11:56)
17 Vita Jakobsen 43 (02:11:10)
18 Bente Ravn Saltum Meny 41 (02:11:10)
19 Ditte 27 (02:09:29)
20 Kathrine Piil 25 (02:08:15)
21 Anne Grethe Thomsen 59 (02:05:02)
22 Mathilde Busk Nedergaard 24 (02:04:42)
23 Susanne skovbo Andersen Fitness.dk Hjørring 35 (01:58:17)
24 Julie Brink petersen 16 (01:55:51)
25 Mette Andersen Aalborg Triathlon Klub 48 (01:55:17)
26 Leah lambert Team Tvilling Nordjylland 36 (01:40:01)
27 Helle Lund Givskov Løb 41 (01:39:56)
28 Julie Kusk Jørgensen 24 (01:39:45)
29 Pernille Breinholt 30 (01:37:40)
30 Charlotte Batsberg KMD 40 (01:37:30)
31 Anne Storm Rasmussen Aarhus 1900 52 (01:35:45)
32 Maja Petersen Aalborg atletik og motion 37 (01:32:17)
33 Kirstine Bach Storgaard Viborg Atletik & Motion 35 (01:32:15)
34 Louise Jørgensen 26 (01:30:09)
35 Ninna Dalsgaard Christensen Aalborg Atletik & Motion / Alfa Laval Aalborg 39 (01:43:34)
36 annemette hvid skive 46 (01:43:53)
37 Frederikke-lind@hotmail.com 19 (01:46:42)
38 Michelle Nivi Tousgaard Telenor 20 (01:54:13)
39 Mette Glenstrup Team Tvilling Nordjylland 31 (01:54:13)
40 Tina Rosenbæk Brixstein Askepot 39 (01:51:54)
41 Lene Lyngsø 24 (01:51:31)
42 Rikke Dusgaard 38 (01:51:18)
43 Vera Christensen Telenor 60 (01:50:40)
44 Mette Christiansen AAØRRC 45 (01:49:00)
45 Marianne Gram-Hansen Hjallerup Løbeklub 36 (01:48:06)
46 Line Sønderstrup Aalborg Triathlon Klub 28 (01:47:36)
47 Lisa Høg Fusion Sport Aalborg 26 (01:26:44)

Mænd

Nr. Navn Evt. klub Alder Korrigeret tid
(rigtig tid)
1 Michael Skjelbo Nielsen Hovmøller & Thorup Advokatfirma 40 (01:45:32)
2 Gert Christensen AMOK 48 (01:49:49)
3 Hans Ove Manøe Aalborg Øst Roadrunners 56 (01:49:52)
4 Martin Didriksen 22 (01:50:21)
5 Rune Klems 54 (01:50:24)
6 Steffen Aamann Aamann og Krabbe ApS 35 (01:50:30)
7 Erik Christensen AMOK 62 (01:50:40)
8 Heine Grünewald Larsen Elmesvinget løbeklub 50 (01:50:57)
9 Aske Anker Sode 28 (01:51:00)
10 Bjarne Bjerre 51 (01:51:02)
11 Erik Isbak Fitnessdk 55 (01:51:31)
12 Flemming Lyngsø 54 (01:51:31)
13 Lars Pedersen 45 (01:51:31)
14 Uffe Holdgaard 54 (01:52:06)
15 Erik Westergreen Aalborg Atletik & Motion 46 (01:52:53)
16 Mikkel Sauer AKIF 25 (01:54:03)
17 Jonas Søvind Walsted AKIF 29 (01:54:03)
18 Michael Skjødt Hansen Aalborg Triathlon Klub 40 (01:49:34)
19 Anders Menholt Jensen 31 (01:49:19)
20 Jonas Menholt LIUF 22 (01:49:19)
21 Erik Storm Rasmussen 53 (01:45:33)
22 Ove Haugen Helgeroa Sykkel 44 (01:45:36)
23 Thomas Boyens Overgaard Tricon Electric 42 (01:45:57)
24 Karl Erik Riisager Havstrygerne 47 (01:45:59)
25 Jim Jensen Happy Runners 49 (01:46:13)
26 Klaus Larsen 42 (01:46:30)
27 Aksel Nielsen AKIF 44 (01:46:35)
28 Dennis Thomsen Aalborg Atletik og Motion 43 (01:46:37)
29 Morten Normann Familien Normann 35 (01:46:39)
30 Henrik Bjørn Beierholm 47 (01:46:53)
31 Danny Dunker 27 (01:47:26)
32 Chris Schmidt 14 (01:48:43)
33 Tonny Gonzalez 39 (01:48:45)
34 Søren Gade Svendsen Elmesvinget løbeklub 49 (01:49:01)
35 Kenneth Laustsen 32 (01:49:04)
36 jesper poulsen Saltum Meny 40 (01:49:07)
37 Adam Wermelin Hørby Efterskole 19 (01:54:19)
38 Hans J. Christensen 53 (01:54:32)
39 Morten Stokholm 41 (01:55:43)
40 Brian Kaasgaard Nielsen Telenor 42 (02:00:26)
41 Henrik Andersen 49 (02:00:29)
42 Jesper Pedersen De glade løbere 42 (02:02:56)
43 Hans Kristensen Skive 58 (02:03:25)
44 Christopher Strøyer Team Tvilling Nordjylland 26 (02:05:42)
45 Torben Bast Nielsen 43 (02:05:56)
46 Søren Andersen Team Mølholm 55 (02:06:52)
47 Jakob Justinussen Hørby Efterskole 17 (02:08:30)
48 Kristoffer Nørgaard Hørby Efterskole 17 (02:08:55)
49 Batman Hjørring Private Realskole 17 (02:09:48)
50 Jens F. Jensen 63 (02:10:30)
51 Søren Klinsmann 42 (02:11:09)
52 Superman Hjørring Private Realskole 17 (02:12:10)
53 Kresten Sørensen 63 (02:14:36)
54 Kim Nielsen 53 (02:14:53)
55 Kristian Larsen Hørby Efterskole 17 (02:17:22)
56 Peder Kaj Pedersen Aalborg AM 68 (02:00:21)
57 Christopher Rasmus Nørgaard Telenor 20 (02:00:15)
58 Nicolai Søderberg Viborg FF 20 (02:00:09)
59 marco 9230 CRIME RIDERS 26 (01:55:48)
60 søren kuch svenningsen Aalborg Triathlon Klub 49 (01:55:55)
61 Jimmy Knakkergaard Pedersen 42 (01:56:29)
62 Danny Skov Nielsen Fusion Sport Aalborg 46 (01:56:29)
63 JØRGEN WINTHER RASMUSSEN Aalborg Atletik /ALFA LAVAL 69 (01:57:01)
64 Jørn Prentow KMD 59 (01:57:09)
65 Lars Jørgensen 40 (01:57:43)
66 Tommy Menholt LIUF-LØB 50 (01:58:06)
67 Christian Winde Pedersen 29 (01:58:40)
68 Daniel Knudsen 29 (01:58:40)
69 allan michaelsen 45 (01:58:54)
70 Peter Kvist 47 (01:59:02)
71 Flemming Ferløv Nielsen 42 (01:59:12)
72 Kristian Nielsen 23 (01:59:25)
73 kasper olsen mbos 32 (01:59:33)
74 Theis Daarbak 9230 CRIME RIDERS 28 (01:59:38)
75 Luks Menholt 20 (02:24:28)
76 Peter Hjorth Gjessing Sparta 29 (01:10:29)
77 Morten Lindequist Køhler KMD 36 (01:29:23)
78 Carsten Christensen IFAA 43 (01:29:50)
79 Christoffer Madsen 38 (01:30:10)
80 Kevin Guldberg Nielsen 26 (01:30:22)
81 Ben Bach 42 (01:31:10)
82 Chris Tindbæk Tindbæk-Klanen 26 (01:31:42)
83 Kasper Skovsborg 34 (01:31:43)
84 Michael Amok 48 (01:32:03)
85 Morten Kligenberg Telenor 31 (01:33:38)
86 Henrik Sønderup 45 (01:34:17)
87 Peter Steen Nøhr 36 (01:34:22)
88 Kenneth Madsen 36 (01:34:42)
89 Henrik Israelsson Aalborg Triathlon Klub 46 (01:34:59)
90 Michael Grøn Telenor 43 (01:35:28)
91 Kim Trolle Wadum 44 (01:35:33)
92 Lars Klinkby Dromos 48 (01:35:51)
93 Mogens Adelsen 35 (01:29:04)
94 Rasmus Sylvester Fusion Sport Aalborg 22 (01:28:01)
95 claus Aarhus 1900 26 (01:27:59)
96 Niels Peter Vestergaard Telenor 45 (01:16:26)
97 Jeppe Garde Aalborg Atletik og Motion 51 (01:18:37)
98 Jesper Vejlby Viborg AM Triathlon 26 (01:21:21)
99 Jonas Andersen Fusion Sport Aalborg 36 (01:21:54)
100 Jens Christian Mortensen Aalborg Atletik og Motion 50 (01:21:56)
101 Troels Brøndum Skive Am 40 (01:22:01)
102 arne gti friidrett 47 (01:22:49)
103 Bartosz Tuszewski 40 (01:23:34)
104 Casper Lund Sørensen Fusion Sport Aalborg 26 (01:24:29)
105 Anders Munk Zacho SMT Silkeborg 40 (01:24:42)
106 Dan Kjær 49 (01:25:59)
107 Lars Holm Jensen Aalborg atletik og motion 45 (01:26:36)
108 Anders Aaskov-Hansen 23 (01:26:38)
109 David Møller 36 (01:26:44)
110 Morten Marinussen Fusion Sport Aalborg 31 (01:26:44)
111 Jesper Ejnar Jensen Hørby Efterskole 45 (01:27:57)
112 Thomas Stampe Rasmussen 35 (01:37:19)
113 Henrik Bakgaard 38 (01:37:32)
114 Jesper Momme Siemens Wind Power 44 (01:37:35)
115 palle bonde Amok 60 (01:42:50)
116 Jacob Mørch 30 (01:43:06)
117 Bjarne Lind Thomsen Royal Greenland 43 (01:43:07)
118 Allan Rasmussen Frejlev motion 49 (01:43:09)
119 Allan Christensen Mariager løbeklub 57 (01:43:37)
120 Henrik Holm Aabybro in Motion 43 (01:43:40)
121 Tom Boye Aabybro in Motion 54 (01:43:40)
122 Jean-Louis Cornu Aabybro in Motion 51 (01:43:53)
123 Morten Hintz 47 (01:44:17)
124 Jesper Sørensen 46 (01:44:31)
125 Casper Lindhøj Nielsen 9230 crime riders 26 (01:44:33)
126 Søren sørensen Garnmanden i vejgaard 49 (01:44:33)
127 Daniel Bloch Hjørring Private Realskole 30 (01:44:36)
128 John Busk Sørensen Team Tvilling Nordjylland 45 (01:44:36)
129 Jan Yder LIUF-LØB Hjørring 48 (01:44:39)
130 Søren Jensen Royal Greenland 44 (01:45:08)
131 Peer Kyneb Fusion Sport Aalborg 54 (01:42:50)
132 Peter Høy Mariagerløberne 46 (01:42:36)
133 Karl Boe AAØRRC 48 (01:42:33)
134 Lars Møller Jensen KMD 52 (01:37:39)
135 Francisco Lopez Galan FIF 49 (01:37:43)
136 Anders Mølbæk Knudsen 27 (01:37:47)
137 Lars Svendsen LIUF-LØB 47 (01:37:58)
138 Torben Sørensen Hammer Bakker Runners 50 (01:38:00)
139 kenneth Væver Aalborg tri klub 50 (01:38:05)
140 Morten Enggaard Tricon Electric 37 (01:39:33)
141 Mikkel Bundgaard 35 (01:39:52)
142 Mogens Vejling Telenor 52 (01:40:08)
143 Ole Bertelsen KMD 45 (01:40:38)
144 Morten Nørris 31 (01:40:43)
145 Henrik Holst Petersen Aalborg Triathlon Klub 43 (01:40:44)
146 Jakob Diget Pedersen Hammer Bakker Runners 47 (01:40:59)
147 Torben Signer Andersen Telenor 46 (01:42:06)
148 Peter Nordensgaard Telenor 29 (01:42:10)
149 Brian Frost Dyrhave Happy Runners Klarup 38 (01:42:24)
150 Jens pedersen Siemens vind power 53 (01:45:22)