Fusion Sport   Brooks   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2017

Resultatliste fra Aalborg Øst Halvmarathon d. 26. marts 2017.

Mænd halvmaraton

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Niels Peter Vestergaard Telenor 01:18:56 Diplom
2 Hans Mygind Vexa, HLM Runners 01:20:13 Diplom
3 Michael Hansen Aalborg Triathlon Klub 01:20:31 Diplom
4 Rasmus Sigvardsen Houlkær Løb & Motion/VEXA 01:20:42 Diplom
5 Carsten Johannesen Aalborg Atletik & Motion 01:22:11 Diplom
6 Aksel Nielsen AKIF 01:28:14 Diplom
7 Anders Borggaard 01:28:47 Diplom
8 JIMMY NIELSEN Skive am 01:29:11 Diplom
9 Claus Nielsen 01:29:15 Diplom
10 Martin Haals Stenvang Aalborg Atletik & Motion 01:29:17 Diplom
11 Morten Madsen Dromos 01:31:55 Diplom
12 Thomas Rix 01:33:31 Diplom
13 palle sundby Malerfirmaet palle sundby 01:33:54 Diplom
14 Per Vagnby Houlkær Løb & Motion /VEXA 01:34:11 Diplom
15 Niels Ole Falbe-Hansen SMT-Silkeborg 01:34:59 Diplom
16 Flemming Pentz Madsen AH Run 01:35:40 Diplom
17 Kenneth Væver Team Mortensen 01:36:34 Diplom
18 KELD VEJLGAARD Skive Am 01:36:45 Diplom
19 Steen Karlsen 01:37:11 Diplom
20 Jesper Hesselvang 01:37:20 Diplom
21 Peter Nordensgaard Telenor 01:37:58 Diplom
22 Frank Rasmussen Mekoprint A/S 01:38:21 Diplom
23 Thomas Søgaard Aalborg Øst Road Runners 01:38:38 Diplom
24 Peter Frank Telenor 01:38:38 Diplom
25 Jacob Rosenkrans RUNAAR 01:39:53 Diplom
26 Christoffer Bilde Hansen 01:40:46 Diplom
27 Lars Klinkby Dromos 01:40:46 Diplom
28 Jesper Larsen Havstrygerne 01:42:43 Diplom
29 Bo Stenvang 01:42:49 Diplom
30 Johnny Kristensen Fjordløberne Hobro 01:42:57 Diplom
31 Danny Dunker 01:43:39 Diplom
32 Lars Norup 01:43:49 Diplom
33 Morten Vang Jensen Fjordløberne Hobro 01:43:51 Diplom
34 Ole Mølgaard 01:43:58 Diplom
35 Mads Riishøj Aalborg Atletik & Motion 01:44:13 Diplom
36 Henrik Holst Petersen Aalborg Triathlon Klub 01:44:27 Diplom
37 Klaus Larsen 01:44:34 Diplom
38 Lars Svendsen LIUF løb 01:44:39 Diplom
39 Rasmus Fagernæs 01:44:43 Diplom
40 Peter Dahl Krøgh 01:45:27 Diplom
41 Jeppe Rønn Nielsen 01:45:28 Diplom
42 Henning Fischlein AH Run 01:46:01 Diplom
43 lars andersen 01:46:04 Diplom
44 Peter Baade Andersen Terndrup Løbeklub 01:46:09 Diplom
45 Rasmus Toft Jensen Telenor 01:46:35 Diplom
46 Bjarne Bjerre 01:46:50 Diplom
47 Nicola Morelli Aalborg Atletik & motion 01:47:00 Diplom
48 niels mose aarun 01:47:02 Diplom
49 Palle Bonde Amok 01:47:21 Diplom
50 Nikolaj Petersen 01:47:25 Diplom
51 Per Hovgaard Aalborg Atletik & Motion 01:47:26 Diplom
52 Mikkel Bundgaard Telenor 01:47:33 Diplom
53 John Thusgaard Jensen Rul mig i Bacon 01:47:37 Diplom
54 Bjørn Bertinus Aalborg Atletik & Motion 01:47:41 Diplom
55 Kenneth Richardt Jensen Svinetræning Hvalpsund 01:48:11 Diplom
56 Gert Ziegler Winther Telenor 01:48:26 Diplom
57 Hans J. Christensen Skovløberne Rold 01:48:56 Diplom
58 Lars Christensen 01:48:56 Diplom
59 Karl Erik Riisager Løbeklubben Havstrygerne 01:49:19 Diplom
60 Casper Lindhøj Nielsen 9230 CRIME RIDERS 01:49:23 Diplom
61 Jesper Rud 01:49:40 Diplom
62 Keld Bo Jensen Hammer Bakker Runners 01:50:00 Diplom
63 Torben S. Andersen Telenor 01:50:29 Diplom
64 Henrik Mørkholt Sørensen Hammer Bakker Runners 01:50:37 Diplom
65 Morten Hintz 01:50:49 Diplom
66 Christopher Strøyer Team Tvilling 01:51:02 Diplom
67 Hans Westergaard Team Grønbjerg THY 01:51:09 Diplom
68 Jesper Kortbæk Slot Houlkær Løb & Motion /Vexa 01:51:15 Diplom
69 Simon Kroustrup AaRun 01:51:24 Diplom
70 Rasmus Schmidt Telenor 01:51:31 Diplom
71 Ole Gjørup Aalborg Atletik & Motion 01:51:35 Diplom
72 rasmus holm pedersen 01:51:59 Diplom
73 Torben Barkmann Kusk Aalborg Atletik & Motion 01:52:00 Diplom
74 Tage overgård Støvring løbeklub 01:52:07 Diplom
75 Peter Kristensen HjulmandKaptain 01:52:23 Diplom
76 Søren Rokkjær 01:52:40 Diplom
77 Kim Erik Nielsen 01:52:50 Diplom
78 Flemming Lundager KMD 01:52:52 Diplom
79 Dennis Thomsen Aalborg Atletik & Motion 01:52:52 Diplom
80 Steen Bukdahl Vb løbeklub 01:53:00 Diplom
81 Michael Steffensen The Outdoor Life 01:53:20 Diplom
82 Søren Gregers Gregersen Telenor 01:54:30 Diplom
83 Kim Hansen Telenor 01:54:35 Diplom
84 Mikkel Harbo Mousten 01:56:07 Diplom
85 Søren Gade Svendsen VB Løbeklub 01:56:07 Diplom
86 cagge dam happy runners 01:56:11 Diplom
87 Mads Rytter Møller 01:57:31 Diplom
88 Leon Vinther Havstrygerne 01:57:33 Diplom
89 Erik Christensen AMOK 01:57:48 Diplom
90 Michael de Oliveira Vorbeck Privat 01:58:03 Diplom
91 Peter Kvist 01:58:45 Diplom
92 Per 02:00:01 Diplom
93 JØRGEN W. RASMUSSEN ALFA LAVAL / AALBORG MOTION 02:00:03 Diplom
94 henrik rønnest kybeleconsult.dk 02:00:12 Diplom
95 Erik Westergreen Aalborg Atletik & Motion 02:00:28 Diplom
96 Kristian R. Skovmose Løbeklubben 8740.dk 02:00:38 Diplom
97 Jørn Prentow KMD 02:01:24 Diplom
98 Jesper Just Nielsen Knauf 02:01:44 Diplom
99 Henrik Gaardbo Nielsen Knauf 02:02:42 Diplom
100 Thomas Nielsen 02:02:52 Diplom
101 Mikkel Kjeldgaard 02:05:46 Diplom
102 Allan Skov 02:06:20 Diplom
103 Steffen Snoger 02:08:11 Diplom
104 Morten kanstrup Team Fast-Forward 02:08:28 Diplom
105 Flemming Lyngsø 02:09:23 Diplom
106 Karsten Jungersen 02:12:18 Diplom
107 Henrik Christensen ingen 02:15:41 Diplom
108 Søren Nielsen 02:17:29 Diplom
109 michaerl tietze 02:20:48 Diplom
110 Ivan Lyhne 02:20:59 Diplom
111 Jens F. 02:22:02 Diplom
112 Mathias Nielsen 02:31:14 Diplom
113 Kristian West 02:34:22 Diplom

Kvinder halvmaraton

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Julie Vogel Kolte 01:34:43 Diplom
2 Lene Broberg FAK 66 01:35:36 Diplom
3 Louise Juel Larsen Aalborg Øst Road runners 01:37:41 Diplom
4 Mogens Skjollander 01:39:45 Diplom
5 Ditte Weinreich Svendsen 01:39:53 Diplom
6 Mette Fuglsang Team Tvilling 01:41:16 Diplom
7 Lene Lyngsø 01:43:56 Diplom
8 Anne Naur 01:45:34 Diplom
9 Karina Normann 01:46:56 Diplom
10 Louise 01:47:04 Diplom
11 Marianne Morton Team Vestenvind 01:47:15 Diplom
12 Ninna Dalsgaard Christensen Aalborg Atletik & Motion 01:48:38 Diplom
13 Mette Glenstrup Team Tvilling 01:49:56 Diplom
14 Carina lykke wested Mariagerfjord Triathlonklub 01:50:26 Diplom
15 Berit Gøthgen VAM Marathongruppen 01:51:33 Diplom
16 Kristina Eskesen 01:52:50 Diplom
17 Camilla Lykke Jakobsen 01:55:57 Diplom
18 Mette Flarup Pedersen 01:55:58 Diplom
19 Anne Engholm 01:57:09 Diplom
20 Vera Christensen Telenor 01:57:49 Diplom
21 Dorte Sigvardsen Houlkær løb&Motion/VEXA 01:57:58 Diplom
22 Julie Brink 01:58:45 Diplom
23 Bettina Karlsen 01:58:52 Diplom
24 Inge Junker Aalborg Atletik & Motion 01:59:08 Diplom
25 Susanne Stamhus AMOK 02:03:04 Diplom
26 Karina Buus Nielsen Knauf 02:05:50 Diplom
27 Lene Schønning Aalborg Atletik & Motion 02:05:51 Diplom
28 Kristine Wille Hilstrøm 02:06:20 Diplom
29 Matilde Skov 02:08:11 Diplom
30 Karama Alameri Nettotand 02:09:00 Diplom
31 Charlotte Rask Boddum 02:09:44 Diplom
32 Anne Grethe Thomsen 02:10:20 Diplom
33 Helle Drejer Hansen 02:16:07 Diplom
34 Luise Larsen 02:22:08 Diplom
35 Sanne Winding Team Tvilling 02:22:47 Diplom
36 Leah Lambert Team Tvilling 02:22:47 Diplom
37 Annika Madsen 02:27:59 Diplom
38 Gitte Svendsen Nettotand 02:34:00 Diplom
39 Johanne Jacobsen Ffd Kralupy 02:36:04 Diplom

Mænd 10km

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Mads Ertzinger Klinksgaard AAØRRC 00:36:40 Diplom
2 Karsten Bukholt Aalborg Atletik & Motion 00:37:23 Diplom
3 Martin Isbak Mimoto.dk 00:40:17 Diplom
4 Bereket Tesfamariam Havstrygerne 00:40:18 Diplom
5 Kim Trolle Wadum 00:40:54 Diplom
6 Thorbjørn Jensen Dromos 00:47:05 Diplom
7 Flemming H. Aalborg Atletik & Motion 00:47:58 Diplom
8 Erik Isbak Mimoto.dk 00:49:27 Diplom
9 Daniel Kronborg Hammer Bakker Runners 00:51:58 Diplom
10 Jess Knudsen Hammer Bakker Runners 00:52:50 Diplom
11 Søren Bisgaard Poulsen Team Rul Mig I Bacon Og Dyp Mig I Øl 00:55:19 Diplom
12 Peder Kaj Pedersen Aalborg AM 00:55:51 Diplom
13 Nursultan Sheishekeyev Telenor 00:58:08 Diplom
14 Karsten Frandsen Telenor 00:58:15 Diplom
15 Rasmus Horsholt Krogh Telenor 00:58:32 Diplom
16 Jimmy Pedersen 00:59:23 Diplom
17 Teddy Larsen Larsen 00:59:59 Diplom
18 Anders Dresager Telenor 01:01:21 Diplom
19 Gunnar Laursen 01:02:59 Diplom
20 Thomas Jensen Archard Jensen 01:03:03 Diplom
21 Lars Hansen 01:03:12 Diplom
22 Dennis Kornum Team Tvilling 01:13:08 Diplom
23 Anton Nørgaard Madsen Metavej7.dk 01:21:11 Diplom
24 Per Madsen Metavej7.dk 01:21:11 Diplom

Kvinder 10km

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 camilla Lindholm Road Runners 00:44:03 Diplom
2 Tina Thunbo Team Vestenvind 00:45:00 Diplom
3 Helene Gottschalk Dahl 00:46:49 Diplom
4 Nadia Løkke Telenor 00:50:07 Diplom
5 Ann Sørensen 00:54:11 Diplom
6 Bodil Pilgaard 00:55:07 Diplom
7 Randi Schiønning Carstens Telenor 00:55:58 Diplom
8 Lisa Jensen Archard Jensen 00:59:31 Diplom
9 Lisa Larsen Larsen 00:59:59 Diplom
10 Helle Birgitte Broberg Telenor 01:04:58 Diplom
11 Lena Gjerløv Jensen Team Easy one 01:09:22 Diplom
12 Dorthe Møller Søndergaard 01:12:37 Diplom
13 Sarah Møller Team Tvilling 01:13:10 Diplom
14 Hanne Jørgensen Aalborg Atletik & Motion 01:15:02 Diplom
15 Pia Andersen Aalborg Atletik & Motion 01:15:02 Diplom
16 Kate Jensen 01:15:44 Diplom
17 Dorte Stagsted 01:15:57 Diplom
18 Nanna Finne Skovrup 01:16:39 Diplom

Mænd 5km

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Johannes Würts Aalborg Atletik & Motion 00:15:33 Diplom
2 August Runge Bengtson Aalborg Øst Road Runners 00:17:44 Diplom
3 Thomas Christensen Xamax Neuchatel F.C 00:18:03 Diplom
4 Gustav Ilum Gehlsen 00:18:49 Diplom
5 Andreas Johannesen Aalborg Atletik & Motion 00:22:13 Diplom
6 Peter Pedersen Aalborg Atletik & Motion 00:23:23 Diplom
7 Søren Kær Telenor 00:26:58 Diplom
8 William Dalsgaard Christensen 00:27:17 Diplom
9 Mallikarjuna Reddy Burujukati Telenor 00:31:14 Diplom
10 Søren Bendtsen 00:32:44 Diplom
11 Marius Bendtsen 00:32:44 Diplom
12 Michael Kristensen Aalborg Atletik & Motion 00:33:24 Diplom
13 Gert Friis Team Friis 00:36:42 Diplom

Kvinder 5km

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Laura Dalsgaard Christensen 00:27:18 Diplom
2 Anja Skou Jacobsen Kærby Running Chicks 00:28:06 Diplom
3 Charlotte uhler hjorth Kærby running chicks 00:28:06 Diplom
4 Christine Sørensen Aalborg Atletik & Motion 00:29:01 Diplom
5 Margit Jungersen Aalborg Atletik & Motion 00:31:15 Diplom
6 Karin Møller Aalborg Atletik & Motion 00:32:56 Diplom
7 Lotte Højberg Aalborg Atletik & Motion 00:33:44 Diplom
8 Lone Vig Andersen 00:34:04 Diplom
9 Bettina Møller 00:34:04 Diplom
10 Jane Schmidth Aalborg Atletik & Motion 00:34:30 Diplom
11 Belinda Hansen Aalborg Atletik & Motion 00:34:32 Diplom
12 Liva Friis Team Friis 00:36:42 Diplom
13 Lissy Lund Aalborg Atletik & Motion 00:36:57 Diplom
14 Jannie Nielsen Aalborg Atletik & Motion 00:38:08 Diplom
15 Inger Skibsted Aalborg Atletik & Motion 00:40:15 Diplom
16 Lone Pedersen Aalborg Atletik & Motion 00:41:06 Diplom