Fusion Sport   Mizuno   Aalborg Fysioterapi   DGI  

Log ind

  1. Husk mig

Resultatliste 2018

Resultatliste fra Aalborg Øst Halvmarathon d. 8. april 2018.

Mænd halvmaraton

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Jesper Eberhard Nordjyllands Politi 01:18:00 Diplom
2 Stig Jensen HjulmandKaptain 01:18:05 Diplom
3 Steffen Feldbæk Jensen Tempo3n / Randers Freja Atletik 01:20:04 Diplom
4 Rune Rosenkilde Pedersen 01:21:06 Diplom
5 Bartosz Tuszewski Vestbjerg 01:21:15 Diplom
6 Rune Strøm Jensen Aalborg Atletik & Motion 01:24:43 Diplom
7 Samuel Simon Araya 01:25:33 Diplom
8 Rene Sølbeck Sønderholm motionsklub 01:25:39 Diplom
9 Jens Brandt 01:26:20 Diplom
10 Lars Holm Jensen Aalborg Atletik & Motion 01:26:39 Diplom
11 Nien Dong Aalborg Øst Road Runners Club 01:27:52 Diplom
12 Lars Brandt Aacrm 01:30:01 Diplom
13 Chris Tindbæk Tindbæk-klanen 01:32:01 Diplom
14 Thomas Clausen Aalborg Atletik & Motion 01:32:41 Diplom
15 Kim Rasmussen Amok 01:33:08 Diplom
16 Flemming Pentz Madsen AH Run 01:33:13 Diplom
17 Jens Lindholm Aalborg Atletik & Motion 01:33:34 Diplom
18 Anders Mølbæk LKB Run 01:34:44 Diplom
19 Rasmus Toft Jensen Telenor 01:35:27 Diplom
20 Henrik Holst Petersen Aalborg Triathlon Klub / Happy Runners / Virtu Business Club 01:35:37 Diplom
21 Martin Brandi Happy Runners 01:35:37 Diplom
22 Peter Holm Aalborg Atletik & Motion 01:37:22 Diplom
23 Jakob Gørlitz Aalborg Atletik & Motion 01:37:47 Diplom
24 Morten Stokholm 01:37:51 Diplom
25 Kim Hansen 01:38:19 Diplom
26 Morten Holt 01:38:59 Diplom
27 Michael Skjødt Huus TCK 01:39:20 Diplom
28 Per Bøgebjerg 01:39:27 Diplom
29 Jacob Dencker 01:39:38 Diplom
30 Niels erik skjøtt 01:39:38 Diplom
31 Kim Aagaard Andersen Øbi fitness 01:39:41 Diplom
32 Peter Frank Telenor 01:39:54 Diplom
33 Ole Grønkjær Aalborg Atletik & Motion 01:40:04 Diplom
34 Peter Ulrich Reinhold Nordensgaard Telenor 01:40:12 Diplom
35 Jens Ove Jørgensen Aalborg Atletik & Motion 01:40:38 Diplom
36 Thomas Stampe Rasmussen 01:40:45 Diplom
37 Gert Ziegler Winther Telenor 01:41:39 Diplom
38 Danny Dunker 01:42:06 Diplom
39 Klaus Larsen 01:42:11 Diplom
40 Lasse Wichmann Happy runners 01:42:14 Diplom
41 Niels H. Mariegaard Aalborg Tri 01:42:22 Diplom
42 Henning Fischlein AH Run 01:42:32 Diplom
43 Hans J. Christensen Skovløberne Rold 01:42:54 Diplom
44 Allan Sørensen Team 9230 01:43:16 Diplom
45 Morten Allerød Aalborg Atletik & Motion 01:44:17 Diplom
46 Hardy Winter Skive AM Triathlon 01:44:33 Diplom
47 Malte Færgemand 01:45:12 Diplom
48 Mikkel Færgemand 01:45:13 Diplom
49 Jonas Hvims HPR 01:45:33 Diplom
50 Ole Gjørup Aalborg Atletik & Motion 01:46:03 Diplom
51 Rasmus Køster Happy Runners Klarup 01:46:52 Diplom
52 Finn Brink Hymøller HPR 01:47:08 Diplom
53 Christopher Strøyer Team Tvilling Nordjylland 01:48:03 Diplom
54 Nicola Morelli Aalborg Atletik & Motion 01:48:06 Diplom
55 Dennis Thomsen Aalborg Atletik & Motion 01:49:35 Diplom
56 Henrik Lund 01:49:56 Diplom
57 Pawel Jerzy Pankiewicz Telenor 01:51:14 Diplom
58 Martin Sørensen Skovløberne fra Rold 01:51:36 Diplom
59 Mathias Hvims HP-Byg 01:51:58 Diplom
60 Gert Thorbøll Christensen AMOK 01:52:10 Diplom
61 Søren Gade Svendsen 01:52:16 Diplom
62 Kim Andersen LIUF 01:52:20 Diplom
63 Ib Hansen 01:52:57 Diplom
64 Kurt Dahl Jensen 01:55:29 Diplom
65 Erik Christensen AMOK 01:55:38 Diplom
66 Kim Dalsgaard Christensen 01:56:20 Diplom
67 Peter Kvist 01:56:40 Diplom
68 Søren Sørensen Garnmanden fra vejgaard 01:56:52 Diplom
69 Frederik Kristensen HPR 01:57:24 Diplom
70 Villy Pedersen Aalborg Atletik & Motion 01:58:06 Diplom
71 Thomas Nielsen 02:00:35 Diplom
72 Lasse Langhorn 02:01:09 Diplom
73 Paul Shelley 02:01:20 Diplom
74 Peter Kristensen Sæby Løbeklub 02:01:28 Diplom
75 Mikael Skøt AMOK 02:02:33 Diplom
76 lars-bloch 02:02:36 Diplom
77 JØRGEN WINTHER RASMUSSEN ALFA LAVAL / AALBORG MOTION 02:03:28 Diplom
78 Ronny Kanstrup 02:03:31 Diplom
79 Asger Milborg 02:06:04 Diplom
80 Henrik Gaardbo Nielsen 02:07:28 Diplom
81 Heine Grünevald Aalborg Atletik & Motion 02:08:23 Diplom
82 Jimmy Knakkergaard Pedersen 02:14:39 Diplom
83 Rene kronborg 02:14:58 Diplom
84 Søren Drechsler Nielsen 02:17:29 Diplom
85 Jakob Madsen 02:21:50 Diplom
86 Jonas schrøder nielsen HPR 02:22:48 Diplom
87 Sebastian Bagge Nielsen 02:23:23 Diplom
88 Simon Riger Hansen HPR 02:29:09 Diplom
89 Martin Damgaard Haun HPR 02:29:10 Diplom
90 Søren Vibeholm Klinsmann 02:36:07 Diplom
91 Mikkel Djernes Vestergaard HPR 02:36:11 Diplom
92 Carsten Voss Aalborg Atletik & Motion 02:37:27 Diplom
93 Kasper Lynggaard Kristoffersen HPR 02:41:16 Diplom
94 Jens F. Jensen 02:46:00 Diplom
95 Frederik Espersen HPR 02:52:39 Diplom
96 Christoffer Samuel HPR 02:52:41 Diplom
97 Mohammed el sayed Hpr 02:52:46 Diplom
98 Anders Lyngby HPR 03:03:42 Diplom
99 Nikolai Agerbæk Nielsen HPR 03:07:18 Diplom

Kvinder halvmaraton

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Camilla Lindholm Aalborg Atletik & Motion 01:32:56 Diplom
2 Anne Marie Simonsen Aalborg Atletik & Motion 01:36:27 Diplom
3 Leah Nielsen Team Tvilling Nordjylland 01:36:39 Diplom
4 Inge Kofoed 01:40:04 Diplom
5 Mette Glenstrup Team Tvilling Nordjylland 01:40:12 Diplom
6 Eva Grønbæk Hedegaard Skive AM Triathlon 01:42:20 Diplom
7 Mette Søgaard Aalborg Atletik & Motion 01:49:30 Diplom
8 Ninna Dalsgaard Christensen Aalborg Atletik & Motion 01:49:30 Diplom
9 Janet Nielsen 01:49:41 Diplom
10 Helle Hansen 01:49:45 Diplom
11 Pernille cupido 01:50:02 Diplom
12 Tina Rosenbæk 01:51:39 Diplom
13 Emma M Andersen Hpr Hjørring 01:52:20 Diplom
14 Vera Christensen AMOK 01:53:05 Diplom
15 Clara Guldbæk 01:54:30 Diplom
16 Marianne Lisa Schytt 01:57:14 Diplom
17 Lisa Frandsen 01:57:59 Diplom
18 Louise Skøt AMOK 01:58:05 Diplom
19 Nanna Jonstrup 02:00:40 Diplom
20 Tina Gerster Nygaard 02:01:48 Diplom
21 Julie Brink 02:06:17 Diplom
22 Karoline Rolle Pedersen Hjørring Private Realskole 02:06:36 Diplom
23 Kirsten Overgaard Munk Aars Trim Motion 02:08:26 Diplom
24 Sarah Møller Team Tvilling Nordjylland 02:11:28 Diplom
25 Mette fuglsang Team Tvilling Nordjylland 02:11:29 Diplom
26 Karen Lykke Willumsen 02:12:16 Diplom
27 Malene Vejby Kristensen Aalborg Øst Road Runners 02:12:17 Diplom
28 Marlene K. Jørgensen 02:13:26 Diplom
29 Line Overholt Nielsen 02:13:26 Diplom
30 Berit Møller Amok 02:14:06 Diplom
31 Charlotte Thorsager Kronborg PGU Runners 02:14:31 Diplom
32 MajBritt Wehnert 02:20:34 Diplom
33 Frida Pilgaard Haun HPR 02:30:59 Diplom
34 Julie Karlsfort HPR 02:30:59 Diplom
35 Karoline Bøje Larsen HPR 02:55:43 Diplom
36 Natacha Melby Willumsen HPR 02:55:44 Diplom

Mænd 10km

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Jeppe Garde Aalborg Atletik & Motion 00:35:40 Diplom
2 Thomas Møller Søndergaard 00:35:48 Diplom
3 Emil Møller Myrup Telenor 00:42:51 Diplom
4 Anders Mogensen 00:44:54 Diplom
5 Henrik Hovgaard Kristensen 00:47:39 Diplom
6 Torben Kusk Aalborg Atletik & Motion 00:48:02 Diplom
7 Per Hald Pedersen 00:48:42 Diplom
8 Morten Hintz 00:49:18 Diplom
9 Ejnar Jensen Skovløberne Rold 00:49:48 Diplom
10 Per Asbjørn Jensen 00:50:00 Diplom
11 Marek Klemczak Telenor 00:50:01 Diplom
12 Djon Munk Aars Trim Motion 00:50:16 Diplom
13 Mark Dige Høgh 00:52:07 Diplom
14 Huan C. Nguyen Huan Family 00:55:46 Diplom
15 Kurt Jepsen Aalborg Atletik & Motion 00:56:34 Diplom
16 Søren Bisgaard Poulsen Team Rul Mig I Bacon Og Dyp Mig I Øl 00:59:55 Diplom
17 Thomas Klagenberg 01:02:41 Diplom
18 Alex Klagenberg Berthelsen 01:02:41 Diplom
19 Mallikarjuna Reddy Burujukati Telenor 01:10:25 Diplom
20 David Møller Bevæg dig for livet RUNNERS 01:14:51 Diplom

Kvinder 10km

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Judith Jensen Aalborg atletik og motion 00:46:42 Diplom
2 Matilde Bisgaard AKIF 00:48:29 Diplom
3 Lene Schønning Aalborg Atletik & Motion 00:51:38 Diplom
4 Dorthe Dorff Hansen Telenor 00:53:59 Diplom
5 Annette Nørregaard 00:57:15 Diplom
6 Randi Schiønning Carstens Telenor 00:58:08 Diplom
7 Benta Fuglsang Brønderslev Løbeklub 01:00:56 Diplom
8 Luise Larsen 01:03:27 Diplom
9 Tina Thunbo Aalborg Atletik & Motion 01:04:14 Diplom
10 Katrine Lyng 01:04:17 Diplom
11 Henriette Tryk Aalborg Atletik & Motion 01:05:14 Diplom
12 Dorthe Møller Søndergaard 01:11:06 Diplom
13 Liselotte Kristensen Aalborg Atletik & Motion 01:14:56 Diplom

Mænd 5km

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Johannes Würtz LØBEREN/AAM 00:16:33 Diplom
2 Thomas Christensen Xamax Neuchatel F.C 00:17:33 Diplom
3 Gustav Ilum Gehlsen 00:18:00 Diplom
4 Søren Kær Telenor 00:31:16 Diplom
5 Steen Kristoffersen 00:31:22 Diplom
6 Michael Kristensen Aalborg Atletik & Motion 00:32:13 Diplom
7 Paul Pedersen Aalborg Atletik & Motion 00:33:50 Diplom
8 Søren Pedersen Aalborg Atletik & Motion 00:35:46 Diplom
9 Ole Kjærgaard Aalborg Atletik & Motion 00:36:47 Diplom

Kvinder 5km

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Helle O, Pedersen Aalborg Atletik & Motion 00:22:36 Diplom
2 Susanne Kjærgaard Aalborg Atletik & Motion 00:23:36 Diplom
3 Alberte Johnsen Aalborg Atletik & Motion 00:27:35 Diplom
4 Bente Lapirtis Jensen Farsø Tri & Trim 00:27:58 Diplom
5 Annette Rix Blankensteiner Aalborg Atletik & Motion 00:29:29 Diplom
6 Jane Schmidth Aalborg Atletik & Motion 00:33:18 Diplom
7 Pia Dam Aalborg Atletik & Motion 00:33:19 Diplom
8 Huong L. Nguyen Huan Family 00:33:52 Diplom
9 Lan M. Tran Huan Family 00:34:18 Diplom
10 Mette Frank Telenor 00:35:22 Diplom
11 Belinda Hansen Aalborg Atletik & Motion 00:36:08 Diplom
12 Hanna Jørgensen Aalborg Atletik & Motion 00:36:09 Diplom
13 Annelise Pedersen Aalborg Atletik & Motion 00:46:40 Diplom

Børn 1km

Nr. Navn Evt. klub Resultat Diplom
1 Frederik Yde Øllgaard 00:02:36 Diplom
2 Patrick Frank PF_tri jr. 00:02:49 Diplom
3 Ella Faldt Glud 00:05:29 Diplom
4 Anna Lykke Pedersen Klarup 00:06:05 Diplom
5 Nicholas Klagenberg Berthelsen 00:06:08 Diplom
6 Thor Schøne Nielsen SGIF 00:06:31 Diplom
7 Liam Grynderup Pedersen 00:07:10 Diplom
8 An H. Nguyen Huan Family 00:07:14 Diplom
9 Penina Frank PF_tri jr. 00:07:21 Diplom
10 Silje Grynderup Pedersen 00:07:26 Diplom
11 Viggo Faldt Glud 00:14:13 Diplom